Cumhuriyet Ana Sayfa

Ağustos 10, 2016

 • İspanya'da uçak ve helikopter havada çarpıştı: İkisi çocuk, 7 ölü

  August 25, 2019 İspanya'nın Mallorca Adası üzerinde bir helikopter ile küçük bir özel uçağın havada çarpışması sonucu yedi kişi hayatını kaybetti. Mallorca'nın turistik Inca bölgesinde meydana gelen kazada ölenlerin ikisinin çocuk olduğu açıklandı.
 • Dolarda gece yarısı ani hareketlilik

  August 25, 2019 Gece yarısı 01:29’da 6,39 seviyelerini gören dolar hızlıca düşmeye başlayarak 5,80 seviyelerine geriledi.
 • İstanbul'da dehşet! 3 ölü 1 yaralı

  August 25, 2019 Ümraniye'de, annesi ve ağabeyini tabancayla öldüren, babasını ağır yaralayan kişi, balkondan atlayarak yaşamına son verdi.
 • Kayyımdan AKP’lilere 600 bin liralık hediye !

  August 25, 2019 Faturalarda, kayyım atanan Vali Yaman’ın Erdoğan için 3 Mayıs 2017’de 136 bin 946 liralık, Soylu için ise 39 bin 883 liralık hediye aldığı görülüyor.
 • 2019.08.26 Siena Garden adv_m [ilandır]

  August 25, 2019 2019.08.26 Siena Garden adv_
 • 2019.08.26 Siena Garden adv [ilandır]

  August 25, 2019 2019.08.26 Siena Garden adv
 • Sudan: Anlaşma başarılı olabilir mi?

  August 25, 2019 Sudan, hem büyük hem de stratejik öneme sahip bir ülke, dolayısıyla her an istikrarsızlık riskiyle karşı karşıya.
 • G7’de Zarif sürprizi

  August 25, 2019 Beklenmeyen Biarritz ziyareti, nükleer anlaşma için yeni bir kapı açabilir.
 • Şiddete bahane çok

  August 25, 2019 İzmir Barosu Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezi’ne 8 ay içerisinde 4 bin 216 kadın, fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kaldığı için başvuru yaptı. Telefonla yardım isteyen, “Eşim beni öldürecek, balkondan aşağı atacak, araba ile çarpıp kaza süsü verecek” diyerek öldürülme korkusu yaşayan 341 kadına koruma kararı aldırılarak eşlerine uzaklaştırma verildi.
 • Açık havada Selda Bağcan rüzgârı

  August 25, 2019 Türk halk müziğinin usta isimlerinden Selda Bağcan, Sarıyer Ayazağa’daki Vadi Açıkhava sahnesinde sevenleriyle buluştu.
 • ‘Ödülü tüm kadınlar adına alıyorum’

  August 25, 2019 Milas Belediyesi’nin sürdürdüğü, ünlü şair Melih Cevdet Anday’ın anısına yapılan 14. Melih Cevdet Anday Anma Günleri önceki akşam yapıldı. Düzenlenen anma gecesine CHP Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, Milas Belediye başkan yardımcıları Hüseyin Çöllüoğlu, Mehmet Çayırlı, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.
 • Troya kazısında ‘üçüncü kutsal alan’ keşfi

  August 25, 2019 Çanakkale’nin merkeze bağlı Tevfikiye köyü sınırları içinde yer alan dünya arkeolojisinin önemli alanlarından Troya antik kentinde önceden varlığı bilinen iki kutsal alanın ardından üçüncüsü keşfedildi.
 • Kaplanoğlu’na 8 oy

  August 25, 2019 Türkiye’nin Oscar adayının belirlenmesi ile ilgili süreç şeffaflıktan çok uzak, ama Sanatsal Etkinlikler Komisyonu’nun yaptığı oylamanın detaylarına ulaştık. Kaplanoğlu’nun 8 oy aldığı seçim sürecine üç üyenin katılmadığı ortaya çıktı.
 • Para yoksa hak da yok

  August 25, 2019 Haklı görülen tüketicilerin Tüketici hakem heyetine yaptıkları başvurular azaldı. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu’na göre parası olmayan, gücü olmayan tüketici yargıda da hakkını arayamıyor.
 • 95 yıllık ‘İŞ’

  August 25, 2019 Milli Mücadele’nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ‘siyasi bağımsızlığın, iktisadi bağımsızlıkla perçinlenmediği sürece payidar olamayacağı’ vizyonu ile kurulan Türkiye İş Bankası, 95 yaşında.
 • Kurt’tan ‘adalet mektubu’

  August 25, 2019 Adalet Bakanlığı’na mektup yazan Bahar Kurt, “Mahkemeye çıktığımızda ‘kuvvetli suç şüphesi’ gerekçesiyle tahliye edilmiyoruz. Dosyalarda gizli tanık ifadeleri ve dijital materyaller dışında bir şey yok. Sizi kendi yasalarınıza uymaya davet ediyoruz” dedi.
 • Balıkesir'de polis şiddeti

  August 25, 2019 Balıkesir’in Edremit ilçesinden Ankara’ya gitmek isteyen Sinan Aydın Hasar (27) adlı genç, otogarda yaşanan tartışma sonrasında “polislerce gözaltına alındığını, araç içerisinde darp edildikten sonra bir köprünün altına bırakıldığını” söyledi.
 • Projeler 45 yıldır bitmiyor

  August 25, 2019 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yatırım programına göre, bu yıl yapımı planlanan projelere bütçe ayrılmadı. Programda, 45 yıldır devam eden projelerin yer alması dikkat çekti.
 • 'Bana yaşatılan trajedinin nedeni hasta tedavi etmem'

  August 25, 2019 Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi çene cerrahisi hekimi İlhan, tedavisini yaptığı eski bir hastasının, Beşiktaş katliamının ardından tutuklanmasıyla hayatının en zor günlerini yaşadı. Mahkemelerde suçsuzluğunu haykıran İlhan, 22 ay sonra özgürlüğüne kavuşabildi.
 • İBB'nin şirketlerine yeni atamalar

  August 25, 2019 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), belediyeye ait şirketlerin yönetim kurulu üyeliklerine yeni atamalar yaptı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun belediyede yeni göreve getirdiği bürokratların pek çoğu, aynı zamanda şirketlerde yönetim kurulu üyesi olarak da görevlendirildi.
 • Sınıf mevcudu 50’ye dayandı

  August 25, 2019 LGS yerleştirmeleri sonunda binlerce öğrenci açıkta. Anadolu liseleri doldu taştı.
 • Eski MİT Müsteşar Yardımcısı: Davutoğlu açıklamalı

  August 25, 2019 Eski MİT Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş, “7 Haziran - 1 Kasım 2015 tarihleri arasında Türkiye’nin Ortadoğu bataklığına atıldığını” belirterek, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu sürece ilişkin yaptığı açıklamalarla neyi kastettiğini şeffaf biçimde açıklaması gerektiğini söyledi.
 • Davutoğlu'nun bahsettiği ‘Defterlerdeki’ sırlar

  August 25, 2019 Davutoğlu’nun sözleri, yeniden iktidar için terörün kullanıldığı yorumlarını beraberinde getirdi. Soruşturma ve dava dosyaları, seçimlerin yapıldığı 7 Haziran - 1 Kasım 2015 arasında, ‘IŞİD eylemlerine göz yumulduğuna’ ilişkin belgelerle dolu.
 • Saat başı 26 bin TL

  August 25, 2019 CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yangın söndürme işini Türk Hava Kurumu (THK) yerine helikopter şirketine verdiğini, ihaleye giren şirketin yangına müdahale sırasında, uçuş için saat başına 26 bin TL istediğini, bakanlığın da bu şirketle 4 bin saat üzerinden anlaşma yaptığını açıkladı.
 • Milyon dolarlar havaya uçtu

  August 25, 2019 Bahreyn merkezli bir firma THK jetlerini kiraladı, THK alacağı 1 milyon 165 bin doların peşine ise nedense düşmemiş.
 • Ankara’da 3.5 büyüklüğünde deprem

  August 25, 2019 AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, Ankara'da merkez üssü Yenimahalle ilçesi olan 3,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Valilik, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı bulunmadığını açıkladı.
 • TSK'de flaş istifalar: Aralarında İdlib'den sorumlu komutan da var

  August 25, 2019 Yüksek Askeri Şura’da (YAŞ) Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yapılan tasfiyenin ardından, göreve devam eden 5 generalin de istifa dilekçelerini verdiği öğrenildi. İstifa edenler arasında İdlib’den sorumlu komutan ve komutan yardımcısı da bulunuyor.
 • Van'da 8 belediye meclis üyesi görevden alındı

  August 25, 2019 Van'ın Tuşba, Edremit ve Çaldıran belediyelerinin HDP'li 8 meclis üyesi görevden alındı.
 • Melih Gökçek, başkanlığının 2 yılını tatilde geçirmiş

  August 25, 2019 “23 yıl boyunca 15 gün tatil yaptım mı bilmiyorum” diyen Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek’in, görevde olduğu 23 yılın yaklaşık 2 yılını tatilde geçirdiği ortaya çıktı.
 • Cezaevinden tahliye oldu, çocuğa cinsel istismarda bulundu

  August 25, 2019 Bilecik'te, 13 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan S.E., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • CHP'den Ahmet Türk'e dayanışma ziyareti

  August 25, 2019 CHP Milletvekilleri Mardin'in seçilmiş eş başkanı Ahmet Türk'ü ziyaret etti. CHP'li Ali Şeker, "Sandığın gaspı karşısında direnmek herkesin boynunun borcudur" derken CHP'li İlhan Cihaner ise, "Güçlü bir dayanışma şart. Biz de bunun için buradayız” diye konuştu.
 • Osmaniye'ye iki şehit ateşi birden düştü

  August 25, 2019 Irak'ın kuzeyinde devam eden 'Pençe-3' harekatında, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerlerin kimlikleri belli oldu. Sözleşmeli Er Durdu Oğuzhan Yılmaz ile Uzman Çavuş Üzeyir Aslan'ın Osmaniye'de yaşayan ailelerine acı haber verildi.
 • Tokat’ta yorgun mermi şoku

  August 25, 2019 Tokat’ta magandalar tarafından ateşlendiği tahmin edilen mermi, park halindeki arabanın camına isabet etti. Edinilen bilgiye göre; Tokat’ta Mahmutpaşa Mahallesi'nde N.G. isimli vatandaş, sahibi olduğu 55 JD 350 plakalı otomobilinin yanına geldiğinde ön camındaki kırığı fark etti. Önce kırığın hırsızlık teşebbüsünden kaynaklandığını düşünen N.G. hasarı incelediğinde bunun bir kurşun deliği olduğunu anladı. Durumun polise bildirilmesiyle olay yerinde inceleme başlatıldı. İlk belirlemelere göre camdaki deliğin yorgun mermi olarak bilinen, silahın ateşlenmesi sonrasında belli bir mesafeye ulaşıp hızını kaybederek düşmesi sonucu meydana geldiği belirlendi.
 • Prens William ve Kate Middleton’ın ekonomi sınıfında uçması pahalıya patladı

  August 25, 2019 Prens William ile Kate Middleton’ın, özel jet kullanan Prens Harry ve Meghan Markle’a ders verir gibi ucuz uçakla uçmasının ardında yeni bir skandal patlak verdi. Prens William ve ailesi için iki uçağın boş olarak uçurulduğu ortaya çıktı.
 • Hırsızlık şüphelilerinden şaşırtan hareket

  August 25, 2019 Kahramanmaraş'ta girdikleri evden 10 bin liralık ziynet eşyası ve para çaldıkları iddia edilen 3 kadın, polis tarafından yakalandı. Şüphelilerden hamile olan E.K. sorgusunun ardından serbest bırakılırken, Meran K. ile Sibel K. adliyeye sevk edildi. İki şüphelinin bu sırada gülüp, birbirleriyle şakalaşmaları dikkat çekti.
 • Erkan Kolçak Köstendil, oyununun gelirlerini Bursaspor’a bağışladı

  August 25, 2019 Ünlü oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, Bursa’da sergilediği oyununun gelirini mali kriz içerisindeki Bursaspor’a bağışlayarak destek verdi.
 • 'Anne sözü dinlemediğime pişmanım'

  August 25, 2019 Harbiye'de Dün akşamsahneye çıkan Serdar Ortaç, geçtiğimiz günlerde tek celsede boşandığı Chloe Loughnan'la yanlış evlilik yaptığını ve annesini dinlemediği için pişman olduğunu söyledi. Şarkıcı Serdar Ortaç, dün akşam Harbiye'de konser verdi. Hayranlarının konser alanını doldurduğu Ortaç, 5 yıllık evliliğinin bitmesiyle ilgili herkesi şaşırtan bir açıklama yaptı. "BİRAZ GEÇ OLDU AMA ANLADIM" Ortaç'ı dinlemeye giden şarkıcı Arto Dalga'nın çektiği videoda yanında dansçı bir kız olan Ortaç, "Biraz geç oldu ama anladım ne varsa bizde var" dedi. Ortaç, sözlerine eski eşi Chloe Loughnan'a gönderme yaparak şöyle devam etti: "Geç oldu ama haklısınız. Annemde demişti, başımın etini yiyordu. Seni dinlemeyen o kulaklarıma" "BENİM GİBİ OLMAYACAK" Ortaç sözlerinin arkasından
 • Onur Büyüktopçu'dan Seda Sayan açıklaması

  August 25, 2019 Onur Büyüktopçu Yemekteyiz'in yeni sunucusu Seda Sayan'la ilgili ortaya atılan iddialara açıklık getirdi.
 • Cem Yılmaz'dan İzmir'e büyük destek

  August 25, 2019 Cem Yılmaz, İzmir'deki yangından sonra başlatılan kampanyaya 4 bin fidanla katıldığını duyurdu.
 • Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken paylaşım

  August 25, 2019 Oyuncu Oktay Kaynarca sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşımda bulundu.
 • AB azaltıyor, Türkiye ithal ediyor

  August 23, 2019 Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine göre, 28 ülkeden oluşan AB’de toplam taşkömürü tüketimi 2018’de de bir önceki yıla göre yüzde 4 düşüşle 226 milyon tona geriledi.
 • Öncesi ve sonrası: 5 yaşındaki Lucie'nin okuldaki ilk günü

  August 23, 2019 İskoçya'nın Glasgow kentinde bir annenin beş yaşındaki kızının okuldaki ilk günüyle ilgili Facebook'ta başladığı "Öncesi-sonrası" fotoğrafı viral oldu. 10 bin'den fazla beğeni alan fotoğrafın "öncesi" bölümünde Lucie adlı çocuk, ağabeyiyle ilk gün pozunu veriyor. Annesine göre titiz bir çocuk olan Lucie "her zamanki gibi ışıldıyor'. "Sonrası"nda ise Lucie'nin okul dönüşü bitap hali görülüyor.
 • Urla’da caz keyfi

  August 22, 2019 Urla Jazz Festivali, bu yıl 27-28-28 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Üç gün sürecek olan festivalde özel dinletiler, çeşitli etkinlikler ve atölyeler olacak.
 • Altın Portakal’a başvurular başladı

  August 22, 2019 Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 26 Ekim - 1 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 56. Antalya Altın Portakal Film Festivaline başvurular başladı.
 • Cumhuriyet'ten 30 Ağustos için özel kitap...

  August 21, 2019 30 Ağustos Zaferi’nin 97. yılında “Belge ve Anılarla 30 Ağustos Zaferi” kitapçığı gazeteniz Cumhuriyet’le birlikte... 30 Ağustos cuma günü gazetenizi bayinizden ayırtmayı unutmayın...
 • Henkel'den büyüme açıklaması

  August 21, 2019 Henkel’de 2019’un ikinci çeyreğinde satışlar, nominal ve organik olarak neredeyse geçen yılın aynı çeyreğindeki seviyede gerçekleşti. Henkel 2019’un ilk yarısında pozitif organik satış artışı da gösterdi.
 • 3rd Party Ad_mobile [ilandır]

  August 21, 2019 3rd Party Ad_mobile
 • Yabancılara konut satışları yüzde 46,7 arttı

  August 20, 2019 Türkiye genelinde konut satışları Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,5 oranında azalarak 102 bin 236 oldu.
 • 31.3 milyon kişi borçlu

  August 19, 2019 Bankalar Birliği’ne göre, son 1 yılda kredi borçlusu sayısı 700 bin kişi arttı.
 • Toprağa gömülen hayaller

  August 18, 2019 Türkiye’nin en büyük tarım alanlarından Elbistan Ovası’nda 7 binin üzerindeki kayıtlı çiftçinin sadece 5 bin 300’ü aktif tarımla uğraşıyor. Hükümetin tarımda izlediği yanlış politikalar nedeniyle artık üretici tarladan çekiliyor. l Varını yoğunu tohuma, mazota, gübreye yatıran çiftçi Bekir’in de, Alirıza’nın da kilometrelerce uzaktan mevsimlik işçi olarak yollara düşen bu yıl belki çamaşır makinesi alırım diye umutlanan mevsimlik işçi Kader ile Cemile’nin de umutları, tarlada son buluyor.
 • 3rd Party Ad_desktop [ilandır]

  July 26, 2019 3rd Party Ad_desktop
 • Büyük yaz kampanyası [ilandır]

  June 12, 2019 Çocuk Kİtapları seti- 2
Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: