Cumhuriyet Ana Sayfa

Ağustos 10, 2016

 • Şükran Soner - Kılıçdaroğlu yürüyüşü

  June 28, 2017 Kılıçdaroğlu yürüyüşü
 • CHP’li Emir’den Erdoğan’a: Öldürerek mi devleti yaşatacaksınız

  June 28, 2017 CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, 112 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak “Karşı karşıya kaldığımız bu insanlık ayıbına son verilmesi için zaman geçirmeksizin harekete geçmelisiniz. İnsanı yaşatarak mı, öldürerek mi devleti yaşatacaksınız” dedi.
 • Aram Ateşyan'ın Patrik Genel Vekilliği sonlandırıldı

  June 28, 2017 Ruhaniler Genel Meclisi, Başepiskopos Aram Ateşyan'ın Patrik Genel Vekilliği, görevine son verdi.
 • NATO siber saldırılara karşı önlem almaya çalışıyor

  June 28, 2017 NATO Genel Sekreteri askeri alanda olduğu gibi siber saldırı tehditlerine de aynı şekilde cevap verilmesi gerektiğini ifade etti
 • Bakan Çavuşoğlu, BM heyetiyle görüştü

  June 28, 2017 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs Konferansına katılmak üzere geldiği Cenevre'de BM heyetiyle görüştü.
 • HDP’li Paylan: Bu yürüyüşe HDP’nin katılması yetmez, AKP ve MHP tabanının da insanlarla büyümeli

  June 28, 2017 HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yüryüşünün değerlendirdi.
 • Cumhuriyet davasına çağrı: #HaberinVarMı

  June 28, 2017 'Dışardaki Gazeteciler' 24 Temmuz sansürün kaldırılışının yıldönümünde başlayacak olan gazetemiz yönetici, yazar, çizer, muhabir ve çalışanlarının yargılandığı dava için çağrı başlattı.
 • Avrupa Konseyi Başkanı Jagland: Önceliğimiz siyasi tutuklular

  June 28, 2017 Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, HDP’li Filiz Kerestecioğlu’nun sorusu üzerine, tutuklu vekillerle ilgili başvuruların AİHM’ye ulaştığını belirterek “Mahkeme gazetecilerle ilgili girişimlere başladı. Avrupa Konseyi için de vekiller ve gazeteciler öncelikli gruplardır” dedi.
 • Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Ana Muhalefet Liderini terörist ilan etti

  June 28, 2017 Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Uluslararası Kemaliye Kültür ve Doğa Sporları Şenlikleri'nin açılış töreninde yaptığı konuşmasında "Biz yollar yapıyoruz. Yolları millet için yapıyoruz. 'Teröristler yürüsün' diye değil" dedi.
 • 72. yıl Yunus Nadi Ödülleri

  June 28, 2017 Yunus Nadi Ödülleri 72. yılına girdi. 2017 Yunus Nadi Ödülleri’nde iki ana başlıkta 4 ödül verilecek.
 • Eğitim Sen Başkanı Aytekin: Son arkadaşımız da işine dönene kadar

  June 28, 2017 Mücadeleyi yeniden inşa edeceğiz’ diyen yeni Eğitim Sen’ Genel Başkanı Feryal Aytekin Aydoğan’ın hedefi OHAL düzenine karşı hak mücadelesini kitlelere taşımak.
 • Eşcinsel evliliği Alman Meclisi'nde

  June 28, 2017 Alman Federal Meclisi'nde eşcinsel evliliklere izin verilmesiyle ilgili oylamanın cuma günü yapılması bekleniyor. Meclis Hukuk Komisyonu, oylamanın önünde herhangi bir yasal engel bulunmadığını açıkladı.
 • Halk adalete sahip çıkıyor

  June 28, 2017 Kılıçdaroğlu, yapılan bir araştırmaya göre referandumda evet oyu kullananların dörtte üçünün yürüyüşe hoşgörüyle baktığını söyledi.
 • Gmail'de yeni dönem

  June 28, 2017 1,2 milyar kullanıcısı olan ücretsiz eposta hizmeti Gmail, piyasadaki en güçlü eposta hizmetlerinden biri konumunda. Ancak firmanın epostalarınızı tarayıp, içeriklerine dayalı reklam göstermesi sıkça dile getirilen bir şikayet.
 • Polisi KHK kurtaracak

  June 28, 2017 Diyarbakır’da 4 yıl önce bir gösteri sırasında zırhlı araçla bri göstericiyi ezen polis, hapis cezası alsa da KHK’yle yapılan değişiklikle hapisten kurtulacak.
 • MİT’i kızdıran dilekçe

  June 28, 2017 K.B. adlı bir yurttaş, ‘www.mit.gov. tr’ alan adını kendisinin aldığını savunarak, kendisine iade edilmesi için TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvurdu.
 • Kurucumuz Yunus Nadi anıldı

  June 28, 2017 Gazetemiz kurucusu, milletvekili ve yazar Yunus Nadi Abalıoğlu, ölümünün 72. yıldönümünde, mezarı başında anıldı.
 • İçeriye mektuplar... Hukuk herkesin ihtiyacı

  June 28, 2017 İştar Gözaydın, gazetemize yapılan operasyon kapsamında tutuklanan yazar ve yöneticilerimizden Kadri Gürsel için yazdı.
 • Yargıtay'dan Aziz Yıldırım kararı

  June 28, 2017 argıtay, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın mahkumiyet kararını bozduğunu bildirdi.
 • ABD: Suriye'nin kimyasal saldırı hazırlıkları hakkında kanıt sunmayacağız

  June 28, 2017 ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Suriye hükümetinin yeni bir kimyasal saldırı hazırlığında olduğuna dair bir kanıt sunmayacaklarını açıkladı.
 • Uşak'tan Dilijan'a uçan güvercin

  June 28, 2017 18 yaşındaki Elif, Uşak’ta okurken Ermenistan’ın Dilijan kentindeki Birleşik Dünya Koleji’ne lise öğrenimi için gitti. Derslerinden kalan zamanını ülke kültürünü keşfetmeye ayıran Elif, “Yaşam tarzlarımız çok benzer’’ diyor.
 • ABD'den kritik PYD açıklaması

  June 28, 2017 Milli Savunma Bakanı Işık ile ABD Savunma Bakanı Mattis ile Brüksel'de görüştü.
 • İBB borçla dönüyor

  June 28, 2017 İBB iştirakleri finansman için milyonlarca lira borçlanacak
 • Bu da İSPARK tezgâhı

  June 28, 2017 Otopark görevlilerininin fiş kesmekte kullandığı el terminallerinde ‘sistem dışı’ işlem yaptılar, sisteme düşmeyen otopark bedeli birilerinin cebine girdi. Vurgunun 90 milyon TL’ye ulaştığı iddia ediliyor.
 • Dokuz Eylül’de barış bildirisini imzalayan akademisyenler açığa alındı

  June 28, 2017 Dokuz Eylül Üniversitesi'nde barış imzacısı akademisyenler rektörlük kararı ile açığa alındı.
 • Hayvancılığın ölüm fermanı imzalandı

  June 28, 2017 Tarım ve karkas et ithalatında gümrük vergileri indirildi. Sektör uzmanlarına göre yerli çiftçiyi desteklemek gerekirken yurtdışındaki çiftçiye kaynak aktarılıyor.
 • 13 günlük bebek açlıktan öldü

  June 28, 2017 Suriye'den gelerek Yalova'da bir kulübeye yerleşen sığınmacı ailenin 13 gün önce doğan Cuma isimli bebekleri, açlık nedeniyle yaşamını yitirdi.
 • AYM'den Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutukluluğuna yapılan itiraza ret

  June 28, 2017 Anayasa Mahkemesi akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça'nın tutukluğuna yapılan itirazı reddetti.
 • Yılanların çiftleşme dansı büyüledi

  June 28, 2017 Fethiye'de 1 metre uzunluğundaki iki yılanın çiftleşme dansı vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Pazaryeri Mahallesi Şehit Osman Tosun Caddesinde otomobiliyle seyreden market işletmecisi 40 yaşındaki Dursun Coştu, yol kenarında birbirleri sarılmış 2 yılan gördü. Cep telefonu eline alan Coştu, otomobilin içinden yılanların çiftleşme dansını görüntüledi. Birbirlerine ip gibi dolanan 2 yılanın görüntüsü, çevredeki vatandaşları da hayretler içinde bıraktı. Yılanları uzun süre izleyen ve müdahale etmeyen çevre sakinleri, dansın ardından caddeden uzaklaşmalarına da izin verdi.
 • 'İzin aldım' dedi, 2 bin yıllık Roma sütununu evinin önüne taşıdı!

  June 28, 2017 Antalya'da su altı araştırmacısı Mustafa Aydemir'in, 1994 yılında Antalya Müzesi'nden izin alarak Kaleiçi'nde evinin önünde bulunan Roma dönemine ait granit sütunları taşındığı yeni binanın önüne götürmesi tartışma yarattı. Sütunların taşınmasını sosyal medya hesabından paylaşan emekli sanat tarihi öğretmenine yönelik Aydemir tarafından açılan tazminat ve hakaret davalarında da beraat kararı çıktı
 • Selahattin Demirtaş'tan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya çağrı

  June 28, 2017 Edirne Cezaevi'nde 4 Kasım 2016 tarihinden beri tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulundukları cezaevinde açlık grevini sürdüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya mektup yazarak, "Milyonların iradesini temsil eden bir siyasetçi dostunuz olarak açlık grevini sonlandırmanızı rica ediyorum" dedi.
 • OHAL Paris'te Onur Yürüyüşü'ne engel değil

  June 28, 2017 Paris'te OHAL olmasına karşın, 24 Haziran günü eşcinsellerin Onur Yürüyüşü İstanbul’da olduğu gibi iptal de edilmedi, engellemedi de. Paris polisi ve jandarması sıkı güvenlik önlemleri aldı ve yürüyüş güzergahına giren herkesi didik didik aradı.
 • Dilencinin üzerinden servet çıktı! Parayı 8 zabıta ancak sayabildi

  June 28, 2017 Balıkesir'de zabıta ekiplerinin bayram günü yakaladıkları dilencinin üzerinden 71 bin TL para çıktı. 8 zabıta gün boyu 71 bin TL'yi saymak için uğraştı. Paralara el konulurken, dilenci A.D.'ye ise 109 TL ceza kesildi.
 • Tutuklu Gazeteciler için Erdoğan'ın sözleriyle kampanya

  June 28, 2017 "Dışarıdaki Gazeteciler" başlattıkları kampanyada "Biz de öyle düşünüyoruz" dedi ve Recep Tayyip Erdoğan ve Bekir Bozdağ'ın tutuklu yargılamaya yönelik daha önceki sözlerini paylaştı.
 • Beşiktaş'a beklenen cevap geldi

  June 28, 2017 Beşiktaş, Fransa'da 13 Nisan'da oynanan Lyon maçı sonrası verilen cezaya itiraz etmişti. UEFA'dan yanıt geldi:"13 Temmuz'da duruşmaya gelin."
 • Heyecanlanan damat, gelin yerine nikah şahidini öptü

  June 28, 2017 Eskişehir'de nikah masasında heyecanlanan damat, gelin yerine nikah şahidini öptü. Eskişehir'in İnönü ilçesinde yapılan nikahta ne olduysa imzalar atıldıktan sonra oldu. Sevdiği insanla hayatını birleştiren damat, heyecandan gelini öpmeyi unuttu. Nikah şahidi olan arkadaşı ile öpüşen damadın bu gülümseten görüntüleri ise nikah sonrasında fark edildi. Özellikle sosyal medyada bir çok kişi tarafından beğenilen ve yorumlanan videodaki neşe dolu anlar, çifte de güzel bir anı olarak kaldı. Arkadaşları tarafından olayın baş kahramanları ile röportaj da yapılırken, damat İlker Güçlü, "Gerçekten çok değişik bir durum oldu. Biz de videoda izleyince gördük. Daha önce o heyecan ve mutluluktan fark etmemiştik. Nikah şahidi olan arkadaşım
 • Erdoğan'dan Suriye'ye operasyon sinyali

  June 28, 2017 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya'da yayımlanan İzvestiya gazetesine verdiği demeçte, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde geniş çaplı yeni bir operasyon düzenleyebileceğini ve ülkenin kuzeyinde bir Kürt devleti kurulmasının önlenmesi için Menbiç ve Rakka'yı kontrol alanına alabileceğini söylediği aktarıldı. İzvestiya'nın yayınladığı açıklamalar Rus basınında önemli bir yer kapladı.
 • Kılıçdaroğlu: Her türlü baskıya, provokasyona karşı hazırlıklıyız

  June 28, 2017 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Adalet Yürüyüşü'nün 14'üncü gününde, "Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar da oluyor. Ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. İstanbul'a kadar gülerek, eğlenerek yolumuza devam edeceğiz. Hiç kimse buna engel olmasın. Her türlü baskıya, provokasyona karşı hazırlıklıyız" dedi.
 • İsveçli oyuncu Michael Nyqvist yaşamını yitirdi

  June 28, 2017 “Ejderha Dövmeli Kız” ve “Görevimiz Tehlike” gibi filmleriyle bilinen ünlü aktör Michael Nyqvist, 56 yaşinda hayatını kaybetti.
 • Facebook'tan kullanıcılarını şaşırtacak adım

  June 26, 2017 Facebook, bölüm başı 3 milyon dolar bütçeyi bulacak bir dizi yapmaya hazırlandığını açıkladı.
Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: