Cumhuriyet Ana Sayfa

Ağustos 10, 2016

 • Norveç'te çifte vatandaşlığa izin çıktı

  March 27, 2019 Norveç'te hükümet, 2006 yılında kaldırılan çifte vatandaşlık yasasının yeniden kabul edilmesinin ardından, 1 Ocak 2020'den itibaren Norveç vatandaşlığına başvuranların çifte vatandaşlığına izin vereceğini bildirdi.
 • Trump, Uzay Kuvvetleri Komutanlığına istediği ismi açıkladı

  March 27, 2019 ABD Başkanı Donald Trump, Orgeneral John W. Raymond'ı yeni kurulan Uzay Kuvvetleri Komutanlığına aday gösterdi.
 • Büyükşehirlerde Büyük Yarış | İzmir, Adana ve Tekirdağ'dan son durum bugün Cumhuriyet'te

  March 26, 2019 Yazarlarımız Miyase İlknur, Sertaç Eş ve Barış Terkoğlu'nun büyükşehir izlenimleri bugün Cumhuriyet'te...
 • İBB’de ihale oyunları... Bugün Cumhuriyet'te...

  March 26, 2019 İhaleler iştiraklere verildi. Onlar da taşerona aktardı.
 • MEB’e Danıştay freni

  March 26, 2019 Danıştay, Eğitim İş’in ısrarlı müca - delesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın Maarif Müfettişi Kılavuzu’nun hukuksuz olduğuna hükmetti. MEB’e çağrıda bulunan Eğitim İş, “Hükümsüz hale gelen maarif müfettişliği atamalarının tamamı ortadan kaldırılmalıdır. Kadrolar boşaltılmalı ve sıfırdan atama yapılmalıdır” dedi.
 • Seçim öncesi dolara fren operasyonu

  March 26, 2019 Uzmanlara göre, Ankara seçim öncesinde kurdaki artışı durdurmak için yabancıların TL borçlanıp döviz satmasını engelliyor.
 • Hukuk mezunları için yeni dönem... Feyzioğlu açıkladı

  March 26, 2019 TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, "Yıllardır avukatlık sınavı peşindeydik. Avukatlık sınavı olmayacak ama başka bir şey olacak. Hukuk fakültesini bitirenlerden avukat, hakim, savcı veya noter adaylığına başvuracak olanların, bu mesleklere girişte aşmaları gereken bir baraj sınavı geliyor" dedi.
 • Belirli Bir Bakış’ın jüri başkanı Nadine Labaki

  March 26, 2019 Bu yıl 72. kez düzenlenecek olan Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış (Un Certain Regard) bölümünün jüri başkanlığını Lübnanlı kadın sinemacı Nadine Labaki’nin üstleneceği açıklandı.
 • Bakırköy Belediye Tiyatroları 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Müşfik Kenter Sahnesi’nde ücretsiz buluşturacak

  March 26, 2019 Türkiye’nin siyasi tarihiyle müzikallere doğru bir yolculuğa çıktığımız “Cıngıllı”nın proje tasarımını Emrah Eren üstleniyor. Eren, “Bir bayram coşkusuyla kutladığımız ‘Dünya Tiyatro Günü’müz yolu tiyatroyla kesişen herkese kutlu olsun, salonlar alkıştan yıkılsın” diyor.
 • Ceyhun Atuf Kansu’nun 100. doğum yılı

  March 26, 2019 Ozan, yazar, aydınlanmacı ve çocuk hekimi Ceyhun Atuf Kansu, doğumunun 100. yılı olan 2019 yılı boyunca çeşitli illerde sergiler, yeni kitap yayımları, belgeseller, çalıştaylar, toplantılar, gösteriler, şiir ve beste yarışmaları ile anılmaya devam ediyor.
 • Leyla Gencer anılıyor

  March 26, 2019 Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall konserlerinde bu akşam 19.30’da opera mabetlerinde La Diva Turca diye anılan Leyla Gencer pek çoğunu yorumladığı ünlü aryalarla anılacak.
 • Caza dokunan eller İstanbul’da

  March 26, 2019 26. İstanbul Caz Festivali bu yıl 29 Haziran- 18 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 300 sanatçının katılımıyla yapılacak.
 • Metin Topuz ilk kez hâkim karşısına çıktı: Görüşmeler işim gereği

  March 26, 2019 FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu irtibat görevlisi Metin Topuz dün ilk kez hâkim karşısına çıktı. Hakkındaki suçlamaları reddeden sanık Topuz, konsoloslukta sadece tercümanlık yaptığını söyleyerek, “Tercümanlık yaptığım için yargılanacağım hiç aklıma gelmezdi” dedi.
 • 160 bin kişinin elektriği kesildi

  March 26, 2019 Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şube Enerji Komisyonu Başkanı Mehmet Özdağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın verilerine göre, elektrik faturalarının zamanında ödenmemesi dolayısıyla Türkiye’de 2017- 2018 yıllarında 14 milyondan fazla elektrik kesme-bağlama işlemi yapıldığını kaydetti.
 • Alacağını garantiye almak isteyen kurum ya da bireylerin risk raporlarına ilgisi arttı

  March 26, 2019 Kredi Kayıt Bürosu’ndan alınan bireysel kredi notu sayısı geçen yıl yüzde 8.8 artarak 408 milyon adet oldu. Risk raporu 17 milyon adet.
 • Erdoğan: Trump, kimin arazisini İsrail'e veriyorsun

  March 26, 2019 Erdoğan "Trump, kimin arazisini İsrail'e veriyorsun, BM kararına göre orası Suriye toprağı" diye konuştu.
 • Memur-Sen'den garip talep: Tüm memurlar ödesin

  March 26, 2019 Kamu-Sen ve KESK’i sözleşme masasında istemeyen Memur-Sen, şimdi de kendine üye olmayan memurların dayanışma aidatı ödemesini talep etti.
 • Washington-Ankara hattında Suriye’de ‘güvenli bölge’, YPG konusunda uzlaşı arayışları sürüyor

  March 26, 2019 ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, Ankara ile “sınırın belirli bir kısmında YPG güçlerinin olmadığı güvenli bir bölgenin oluşturulması için çalıştıklarını” söyledi. Ancak diğer yandan da YPG’nin ana omurgasını oluşturan SDG’ye desteğin süreceğine vurgu yaptı.
 • Nasrallah'tan ABD'nin "Golan Tepeleri" kararına tepki

  March 26, 2019 Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, ABD'nin Golan Tepeleri kararına karşı Arap Barış Girişimi'nin geri çekilmesi çağrısında bulundu.
 • 5. dönem için kolları sıvayan Yılmaz Büyükerşen: Kentime borçluyum

  March 26, 2019 31 Mart yerel seçimlerinde son düzlüğe girildi. Deyim yerindeyse dananın kuyruğu kısa süre sonra kopacak. Bu noktada, dört dönem Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış ve Eskişehir’i Avrupa kenti haline getirmiş Yılmaz Büyükerşen, yine seçimin favorisi ve 5’inci dönem için kolları sıvamış vaziyette. Büyükerşen, seçimin favorisi olmasına karşın aralıksız çalışmaya devam ediyor ve hedefinin “bu seçimde amacım, meclis çoğunluğunu da elde etmek” diye açıklıyor.
 • Miting için MEB seferberliği

  March 26, 2019 Yerel seçimlere günler kala AKP-MHP ittifakı okullardaki çalışmalarını hızlandırdı. Okullarda iktidar blokunun yürüttüğü faaliyetlere Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) soruşturma açmaması tepki çekerken, Bakan Ziya Selçuk çalışmalara dahil oldu.
 • Cumhuriyet’in sorusunu yanıtlayan Binali Yıldırım’dan yerel seçim yorumu:

  March 26, 2019 Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Binali Yıldırım dün gazetelerin genel yayın yönetmenleriyle sabah kahvaltısında buluştu, kampanya sürecini değerlendirdi. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın da katıldığı toplantıda soruları yanıtlayan Yıldırım, “İstanbul benim ortak paydam” diyerek kucaklayıcı ve kapsayıcı bir yönetim sürdüreceğini belirtti.
 • ABD’den Türkiye'den iki şirkete yaptırım kararı

  March 26, 2019 ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC), 25 kişi ve şirketi, İran Devrim Muhafızları, İran Savunma ve Silahlı Kuvvetler Lojistik Bakanlığına para aktarımında rol oynadıkları gerekçesiyle yaptırım listesine aldı. Listede Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) de bazı kişi ve şirketler yer aldı.
 • Sultanbeyli Kaymakamlığı seferber... AKP için çalışıyorlar

  March 26, 2019 Sultanbeyli Kaymakamlığı’nın etkinliği için veliler okula çağırılıp AKP’li belediyenin projeleri anlatılıyor.
 • CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu uyardı: Provokasyonlara karşı dikkatli olun

  March 26, 2019 CHP’de 31 Mart seçimlerine sayılı günler kala bütün il ve ilçe örgütleri olası provokasyonlara karşı uyarılırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da son haftaya girilmeden önce bazı büyükşehir adaylarını tek tek arayarak provokasyonlara karşı dikkatli olunmasını istediği öğrenildi.
 • Seçime dört gün kala Cumhuriyet’e konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a yüklendi

  March 26, 2019 Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın kaybedeceğini gördüğü için panik halinde olduğunu söyledi. CHP lideri muhalefetin seçim galibiyetinin Türkiye açısından dünyaya önemli ve olumlu bir mesaj olacağını söyledi.
 • İlber Ortaylı, Binali Yıldırım'ın kanalında

  March 26, 2019 AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçime yönelik çalışmaları kapsamında YouTube açtı. Yıldırım, seçim propagandası yaptığı videoda Tarihçi İlber Ortaylı ile bir araya gelerek, Tarihi Yarımada'yı gezdi.
 • ‘Olmayan Suriyeli öğrencilerin’ taşınması için yapılan ihaleden yolsuzluk çıktı

  March 26, 2019 Kâğıthane’de 250 servis ihalesi yapılarak milyonlarca liranın şirketlere dağıtıldığı yolsuzluğun arkasından kasıtlı olarak okul okul girilen ‘yanlış’ veriler çıktı. MEB’in bir ilçede patlak veren skandalın ardından İstanbul genelinde soruşturma başlattığı öğrenildi.
 • İmamoğlu'ndan hükümete 'ekonomiyi düzeltin' çağrısı

  March 26, 2019 CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu, "Bu millet size, 2023'ün Haziran'ına kadar yetki verdi. Bu yetkiyi doğru kullanın. Ülkenin gerçek meseleleriyle uğraşın. Lafla ne döviz iner, ne de döviz çıkar. Ülkenin ekonomisini düzeltin." dedi.
 • İstanbul'da göçmenlerin kaldığı binada yangın

  March 26, 2019 İstanbul Fatih'te göçmenlerin kaldığı bir binada yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. binadakiler tahliye edilirken ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.
 • YouTuber anne, evinin banyosunda doğum yapıp canlı yayınladı

  March 26, 2019 'Mom Life' isimli YouTube kanalının sahibi Kara Baker, evinin banyosunda doğum yaptığı anı kanalında canlı olarak yayınladı.
 • Yunanistan'dan Türkiye'ye protesto notası

  March 26, 2019 Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Özügergin, "Türk savaş uçakları tarafından taciz" iddiasına ilişkin Yunanistan Dışişleri Bakanlığına davet edildi. Çipras'ın helikopterinin Türk jetleri tarafından taciz edildiği belirtilerek, Türkiye protesto edildi.
 • HDP'den cezaevlerinde yaşanan intiharlarla ilgili açıklama

  March 26, 2019 Cezaevlerindeki intiharlar hakkında açıklama yapan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, “Bu tarz eylemlerin devam etmemesi için herkese açık çağrımızı yapıyoruz. Gelin zulme karşı yaşamı savunarak mücadele edelim” dedi.
 • Kılıçdaroğlu: İmamoğlu İstanbul'a nefes aldıracak

  March 26, 2019 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Şişli'de düzenlenen mitinge katıldı. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, "Ekrem İmamoğlu inşallah kısa sürede İstanbul'a nefes aldıracak. Halktan yana olan, halkı seven birisi" dedi.
 • Cezayir'de ordu Cumhurbaşkanı Buteflika'nın istifasını istedi

  March 26, 2019 Cezayir Genelkurmay Başkanı, cumhurbaşkanı makamının boşaltılmasını öngören Anayasa'nın 102'nci maddesinin uygulanmasını istedi. Yerel televizyon kanalı Ennahar TV, Salah'ın "Cezayir halkının talepleri geçerlidir" dediğini aktardı.
 • AB üyesi ülkeler, tek saat uygulamasına geçiyor

  March 26, 2019 Avrupa Parlamentosu (AP), üye ülkelerde yaz ve kış aylarında saat değişikliği yapılmasına son verilmesine ilişkin hazırlanan tasarıyı onayladı.
 • Çocukların oynadığı tüfek ateş aldı: 2 yaralı

  March 26, 2019 ANKARA'nın Altındağ ilçesinde, A.V.K. (15) ile ailesi yokken eve çağırdığı yaşıtı 5 arkadaşı pompalı tüfekle oynadı. Tüfeğin ateş alması sonucu saçmaların isabet ettiği M.A. ile T.A.I., yaralanarak, kaldırıldığı hastanede tedaviye alındı.
 • TOKİ, Muğla'da konutlar için ön talep topluyor

  March 26, 2019 Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Muğla'da 280 adet konut için ön talep topluyor.
 • Kenan Sofuoğlu ile hükümete yakınlığıyla bilinen haber sitesi birbirine girdi

  March 26, 2019 ‘Emir erlerim’ mesajıyla yaptığı paylaşım ve ‘Senatör’ yazılı kartviziti ile tepki çeken AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, HUBLOT markasının kendisi için özel olarak ürettiği ve dünyada sadece 100 tane olan 560 bin liralık saatini Bangkok havalimanında çaldırdı. Sofuoğlu'nun saati için sosyal medydan yardım istemesi hükümete yakınlığıyla bilinen En Son Haber Sitesi ile tartışmaya neden oldu
 • Apple TV Plus: Teknoloji devi, Netflix'le rekabet edebilir mi?

  March 26, 2019 Dizi ve film izleme uygulaması Apple TV Plus'un tanıtımı teknoloji dünyasında büyük yankı yaptı. Şimdi herkesin yanıtın merakla beklediği soru ise teknoloji devinin Netflix'le rekabet edip edemeyeceği.
 • Erhan Çelik'e Gülben Ergen darbesi: 2 yıl hapis

  March 26, 2019 GÜLBEN Ergen ile eski eşi Erhan Çelik arasında devam eden bir dava daha sonuçlandı. Gülben Ergen'in şikayeti üzerine, açılan davada mahkeme, 'kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek' suçundan Erhan Çelik'e 2 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme cezayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirdi. Mahkeme, Erhan Çelik'in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına da karar verildi.
 • Bekir Ağırdır: İktidar ile muhalefet bloku arasındaki denge değişecek

  March 26, 2019 Türkiye’nin en güvenilir kamuoyu araştırma şirketi KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, 31 Mart yerel seçimine ilişkin olarak değerlendirmede bulundu. Ağırdır, “Bu seçimde çok muhtemel ki, iktidar ile muhalefet bloku arasındaki yüzde 51’e yüzde 49 olan denge değişecek” dedi.
 • Gmail Inbox kullananlar dikkat: Son gün 2 Nisan

  March 26, 2019 Google'ın popüler e-posta servisi Gmail'e erişimi keyifli hale getiren Gmail Inbox'ın fişi çekiliyor. 2 Nisan'dan itibaren uygulamaya erişim mümkün olmayacak. Peki bu kullanıcılar için ne ifade ediyor?
 • Üniversitede skandal görüntü! Cep telefonuna böyle kaydetti

  March 26, 2019 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin Ezine Meslek Yüksekokulu öğrencileri, ‘para ve derslerde kolaylık vaadiyle’ AKP Ezine Belediye Başkan adayı Güray Yüksel'in mitingine çağırıldı.
 • Uber rakibi Careem'i satın aldı

  March 26, 2019 Uber, Orta Doğulu rakibi Careem'i 3.1 milyar dolara satın aldı. Bu, şirketin en büyük satın alması oldu.
 • Dakikalarca süren çatışmada kimse yaralanmadı, sosyal medyanın diline düştü

  March 26, 2019 Show Tv'de ekranlara gelen Çukur dizisindeki çatışma sahnesi sosyal medyada günün çok konuşulan konuları arasına girdi.
 • 1 Nisan tatil mi?

  March 26, 2019 Vatandaşlar 31 Mart'ta yerel seçim için sandık başına gidecek. Seçim sonrası okullar tatil olacak mı merak konusu oldu. 1 Nisan’da okullar açık mı? 1 Nisan’da okullar tatil olacak mı? İşte yanıtı…
 • Dolar güne nasıl başladı?

  March 26, 2019 Dolar/TL yeni güne 5.57 TL seviyesinden başladı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) adımları ve iletişimi ile cuma günkü kayıplarının bir kısmını dün geri alan Dolar/TL bugün 5.5734, Euro/TL 6.3165 seviyesinde işlem görüyor
 • Fıstık gibi gelir!

  March 24, 2019 Emotourismo Direktörü David Mora, Türkiye’nin harcaması yüksek olan turistleri çekebilmesi için, ülkenin İstanbul’dan ibaret olmadığının dünyaya anlatılması gerektiğini söylüyor.
 • Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde konuşan Timothy Ash, Türkiye’nin evine çekidüzen vermesini istedi

  March 22, 2019 Yabancı yatırımcılar Türkiye piyasasından çekilme uyarısı yaptı. 2018’i kâbus yılı olarak tanımlayan yatırımcılar, bu yıl da aynı koşulların devam etmesi durumunda parayı çekeceklerini söyledi.
 • Dolar durdurulamıyor

  March 22, 2019 Dolar kuru 5.48 üzerindeki seviyelerden 5.40'a kadar inmesine rağmen yeniden yükselişe geçti. FED, kararıyla önceki gün 5.40'a gerileyen dolar kuru, ABD ile gerilim endişesiyle yükselişe geçti. Kur, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması sonrası 5.63'ü gördü. Türk Lirası'nın değer kaybı yüzde 1'i aştı. Dolar kuru şu sıralarda 5,8491 seviyesinde.
Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: