Cumhuriyet Bilim Teknik

Ağustos 10, 2016

 • Kasasından tek kalemde 15 milyar dolar çıktı

  September 23, 2018 Avrupa operasyonlarına karşılık yeterli miktarda vergi ödemediği tespit edilen Apple, İrlanda hükümetine 15.3 milyar dolarlık ödeme yaptı. Ancak İrlanda, en az 2 yıl daha bu paraya dokunamayacak.
 • Trump'tan yeni hamle: Hedefinde internet devleri var

  September 22, 2018 Amerika Birleşik Devletleri (ABD) internet devleri Google ve Facebook hakkında haksız rekabet soruşturması açılabilmesi için adım atıyor.
 • Twitter kullananlar dikkat: Yanlış kişilere gizli mesajlar gönderebilen virüs tespit edildi

  September 22, 2018 Twitter, sosyal ağda yanlış kişilere gizli mesajlar gönderebilen virüs tespit etti.
 • 558 milyon yıllık fosilin sırrı çözüldü

  September 21, 2018 Rusya'nın kuzeybatısında bulunan 558 milyon yıllık fosilin sırrı çözüldü. Fosilin bir hayvana ait olduğu kolestrol molekülleriyle kesinlik kazandı. 140 santimete boyundaki Dickinsonia fosili, en eski hayvan fosili olarak kayıtlara geçti.
 • Bilinen en eski hayvan fosili bulundu

  September 21, 2018 Bilim insanları, bugüne dek kayıtlara geçen en eski hayvan fosilini keşfetti.
 • Uber'den yeni hamle: Satın almaya hazırlanıyorlar

  September 21, 2018 Uber, geçtiğimiz aylarda da gündeme gelen Dubaili rakibi Careem'i satın almak için bir kez daha harekete geçti.
 • Google: Gmail'deki verilerin paylaşılmasına devam edeceğiz

  September 20, 2018 Google, Amerikalı senatörlere yazdığı mektubunda, Gmail'deki verilerin diğer uygulama geliştiricilerle paylaşmasını savundu. Perşembe günü kamuya açıklanan şirket mektubuna göre Google, nasıl kullandıkları konusunda şeffaf oldukları ve izin aldıkları takdirde Gmail'deki içerikleri üçüncü kişiler ile paylaşmaya devam edeceklerini vurguladı.
 • Mars keşif aracı Curiosity operasyonlarına ara verdi

  September 20, 2018 NASA'nın Mars'a yolladığı keşif aracı Curiosity, teknik bir problem nedeniyle operasyonlarına ara verdi.
 • Cüce gezegende eski buz volkanları keşfedildi

  September 20, 2018 Cüce gezegen Ceres'in geçmişte yüzeyinde çok sayıda buz volkanı barındırdığı ortaya çıktı.
 • Windows Phone desteğini kesti

  September 20, 2018 Google, Windows Phone desteğini kestiğini açıkladı. Artık unutulmaya yüz tutan Windows Phone, Google’dan da destek alamayacak. İşte konuyla ilgili detaylar.
 • Şeker vücuda ne kadar zararlı?

  September 20, 2018 Fazla şeker tüketen insanlarda tip 2 diyabet, kalp hastalıkları ve kanser riski artıyor. Ama bunun sorumlusu tek başına şeker olmayabilir.
 • Kendini tamir eden telefonlar görecek miyiz?

  September 19, 2018 Kendini yenileme ve tamir etmenin faydalarını bilmek için Terminator 2 filmindeki likit kristal cyborg olmanıza gerek yok. Sonuçta bedenlerimiz bunu sürekli olarak yapıyor. Peki bir gün telefonlarımız da ekranındaki çatlak ve çizikleri iyileştirebilecek mi?
 • Tesla'ya soruşturma başlatıldı

  September 19, 2018 Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi Tesla, ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturulduğunu açıkladı.
 • Apple'ın iOS 12 güncellemesi çıktı

  September 18, 2018 Amerikan teknoloji devi Apple, iPhone ve iPad'ler için merakla beklenen iOS 12 güncellemesini yayımladı. Pek çok yeniliği de beraberinde getiren iOS 12 güncellemesi hangi cihazlarda kullanılabilecek? İşte iOS 12 hakkında merak edilenler
 • Göçmen karşıtı ırkçı şiddet mesajı paylaşan 4 İtalyana Facebook yasağı

  September 17, 2018 Facebook'ta göçmen karşıtı ırkçı mesajlar paylaşan 4 İtalyana 6 ay boyunca Facebook'a girmeme ve bu sürede göçle ilgili kitap okuyup film izleme cezası verildi. Roma'dan Övgü Pınar'ın haberi.
 • Amazon'da 'yorum' skandalı: Yüzde 30'u sahte

  September 17, 2018 Bazı Amazon çalışanlarının, satılan bazı ürünlerdeki olumsuz yorumları silmeleri için satıcılardna rüşvet aldıkları öğrenildi. Ortalama 300 dolar olan rüşvetin büyük çoğunluğu ise Çin'den geliyor.
 • 2 milyar dolar bağış yapan Jeff Bezos: İkiyüzlü mü, gerçek bir yardımsever mi?

  September 17, 2018 Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos'un servetinin 2 milyar dolarını bağışlayacağı yönündeki açıklaması takdir kadar eleştiri de çekti. Bazı uzmanlar, bu davranışın samimi olmadığını savunurken, sosyal medyada da bağışın vergiden düşmek amacıyla yapıldığını söyleyenler var.
 • Google'dan okulun ilk gününe özel doodle

  September 17, 2018 Arama motoru Google, Türkiye'nin önemli günlerini unutmayarak özel bir Doodle hazırlayıp arama motoru kısmında yer vermeye devam ediyor.
 • İç kulakta yeni nöronlar keşfedildi

  September 13, 2018 İsveç'te ilim adamlarının yaptığı araştırmada, iç kulakta yeni nöronlar keşfedildi.
 • Avrupa Parlamentosu 'katil robotları' yasakladı

  September 13, 2018 Avrupa Parlamentosu, insan müdahalesi olmadan öldürebilecek otonom silah sistemlerinin geliştirilmesi ve kullanılmasını yasaklayan bir karar aldı. Bu alanda uluslararası bir yasak çağrısı da yapan karara bazı Avrupa parlamenterleri, yapay zekanın gelişimini kısıtlayabileceği çekincesiyle karşı çıkıyor.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: