Cumhuriyet Bilim Teknik

Ağustos 10, 2016

 • ABD'deki ağ tarafsızlığı yasasına tepkiler büyüyor

  December 16, 2017 ABD Federal İletişim Kurulu'nun (FCC) ağ tarafsızlığını kaldırma kararı üzerine tepkiler büyüyor.
 • Twitter’dan korkutan açıklama: Sosyal medya gençleri intihara sürüklüyor

  December 15, 2017 Twitter Sosyal İnovasyon Müdürü Claire Diaz Ortiz, sosyal medya kullanımının ve gençlerde intihar oranlarının doğru orantılı bir şekilde arttığını açıkladı. Ortiz, bu yıl sosyal medyanın depresyona sebep olduğunu keşfettiklerini belirterek son dönemde ABD'de gençlerde intihar oranı artış olduğuru söyledi.
 • Emniyet siber suçlarla mücadele için 1187 teknik personel alacak

  December 15, 2017 Emniyet Genel Müdürlüğü, adli bilişim ve siber suçlarla mücadelede çalıştırılacak 1187 teknik personel için taşeron ihalesine çıktı. Nisan ayından bu yana kısım kısım yapılan ve büyük bölümü sonuçlandırılan ihalelerde, 2020 yılı sonuna kadar ‘siber suçlar ve adli bilişim analizlerinde’ çalıştırılacak personel için firmalarla hizmet alımı sözleşmesi imzalandı. Taşeron çalışanlar, ilgili düzenleme Meclis’te kabul edilirse kadroya alınabilecek.
 • Huawei’den fiyat/performans ürünü

  December 14, 2017 Son yıllarda yakaladığı önemli çıkışla bir anda 3. büyük akıllı telefon şirketi haline gelen Huawei, orta seviyeye yepyeni bir soluk getiriyor. Çinli şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı Enjoy 7S, ilk kez canlı ve çalışır şekilde görüntülendi. İddialı telefon, şık tasarımının yanı sıra dikkat çekici özelliklere de sahip.
 • iPhone X benzeri tasarımı ile dikkat çekiyor

  December 14, 2017 Çinli akıllı telefon üreticilerin son yıllarda global pazardaki paylarını arttırdıkları inkar edilemez. Kuşkusuz bunda en önemli etken agresif fiyat politikasından vazgeçmemeleri.
 • Reklam gösteren akıllı pisuvar

  December 14, 2017 Çok sıkıştınız ve bir an evvel bulunduğunuz alışveriş merkezinin tuvaletine doğru koşuyorsunuz. Pisuvar göründü ve tam rahatlamak üzereydiniz ki…
 • Kapıdan kapıya VIP servis hizmeti

  December 14, 2017 VIP servis hizmeti ile premium modellerinin onarımını en hızlı şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan Huawei, satış sonrası destek konusunda kullanıcı dostu çözümleriyle pazarda farklılık yaratıyor.
 • Battlefield Bad Company 3 geliyor

  December 14, 2017 Birinci Dünya Savaşı cephelerine veda edip Vietnam’a, oradan da Soğuk Savaş’a adım atacağız. İşte Bad Company 3’e dair ilk söylenti bilgiler.
 • Xiaomi Mi Mix 3, iPhone X’i mi andıracak?

  December 14, 2017 Bilindiği üzere ince çerçeveli telefon modasını en önce belirleyen firmalardan birisi de Xiaomi. Henüz Samsung, Apple, LG gibi üreticiler ince çerçeveli ekran tasarımına geçmeden önce, Xiaomi Mi Mix ile Çin’de fırtınalar estirmişti.
 • NASA, yeni uzay keşfiyle merak uyandırıyor

  December 14, 2017 Yaşamak için bu Dünya’ya ihtiyacımız kalmayabilir. NASA, kısa süre sonra önemli bir keşfi hakkında bilgiler paylaşacak.
 • İris tarayıcısı ile fark yaratacak

  December 14, 2017 Apple, geçtiğimiz Kasım ayında satışa sunduğu iPhone X ile parmak izi okuyucusunu tamamen rafa kaldırmıştı. Apple’ın FaceID’ye geçiş yapması, ister istemez sektördeki diğer üreticilerin gelecek planlarını da etkiledi.
 • 100 milyondan fazla indirildi!

  December 14, 2017 Günümüzde email uygulamalarının ayrı bir öneme sahip olduğu inkar edilemez. Özellikle kurumsal firmalarda çalışanlar için bu uygulamalar kritik öneme sahip. Çünkü email trafiğinde yaşanacak olan bir aksilik, bazen insanların işlerinden kovulmasına neden olabiliyor.
 • VW Jetta test sürüşünde!

  December 14, 2017 “2019 model Jetta, 200 km/s üzerinde bir hızla seyrederken bile oldukça kararlı ve sessiz.”
 • ABD'den internet kullanımını yeniden düzenleyecek kritik karar

  December 14, 2017 Ağ Tarafsızlığı konusunda karar alan ABD Federal İletişim Kurulu (FCC), kullanıcılar için internetin kullanım biçimini değiştirecek
 • Twitter'a yeni "flood" özelliği

  December 13, 2017 Kısa süre önce 140 karakter sınırını 280 karaktere çıkaran Twitter şimdi de "flood" özelliğinin yayına alınacağını duyurdu.
 • Instagram'a bir yeni özellik daha geldi

  December 13, 2017 Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan Instagram, aldığı yeni bir güncellemeyle birlikte "hashtag takip etme" özelliğini devreye soktu.
 • Google Maps her adımda rehberlik edecek

  December 12, 2017 Popüler harita uygulaması Google Maps, geliştirilmiş toplu taşıma özelliği sayesinde gittiğiniz yeni yerlerde sizi büyük bir stresten kurtaracak.
 • Uygun fiyatlı iPhone X ezber bozacak

  December 12, 2017 iPhone X’e dair herşeyi çok önceden öğrenmiştik. Peki ya önümüzdeki yıl çıkacak olan iPhone modelleri? Onlar hakkında ne kadar şey biliyoruz? Mesela ucuza satılacak olan bir modelden bahsediliyor. Şimdilik ucuz iPhone X olarak lanse edebileceğimiz bu model hakkında bilinenleri masaya yatıracağız.
 • Ergenlik pişmanlıklarınız PlayStation Network’ten silinecek

  December 12, 2017 Sony uzun bir aranın ardından politikasını değiştirebilir. Raporlara göre önümüzdeki yıl PlayStation Network kullanıcı adını değiştirmek mümkün olacak.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: