Cumhuriyet Dünya

Ağustos 10, 2016

 • Irak Cumhurbaşkanlığına ilk kadın aday

  September 23, 2018 Sirve Abdulvahid, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde yalnızca Kürtleri değil tüm Irak'ı temsil edeceğini söyledi.
 • İngiltere'de ana muhalefet ikinci Brexit referandumunu görüşüyor

  September 23, 2018 AB liderlerinin hafta içi Salzburg'da yapılan görüşmelerin ardından İngiltere'nin Brexit planını reddetmesi, ülkede referandum ve erken seçim tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Anamuhalefet lideri Corbyn, ikinci bir Brexit referendumunu destekleyebileceğini, ama bunun yerine erken genel seçimlere gidilmesini tercih edeceğini söyledi.
 • Ukrayna: Rusça şarkı söylemek ve dinlemek yasaklandı

  September 23, 2018 Ukrayna’nın batısında milliyetçi eğilimlerin yüksek olduğu Lviv’de Rusçanın toplumsal yerlerde kullanılması yasaklandı.
 • Erdoğan'ın ziyareti öncesi Almanya'da protestolar başladı

  September 23, 2018 Cumhurbaşkanı Erdoğan Almanya ziyareti öncesinde Berlin, Hannover ve Düsseldorf'ta "İstenmiyorsun" pankartlarıyla protesto edildi. Alman siyasilerin Erdoğan için verilecek resmi davete yönelik boykotu ise büyüyor.
 • 'Kara kutu'yu inceleyen Rusya'dan açıklama

  September 23, 2018 Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Suriye'de düşürülen İl-20 tipi Rus savaş uçağının düşürülmesinin sorumlusunun İsrail olduğu açıklaması yinelendi. Düşen uçakta 15 asker yaşamını yitirmişti.
 • Rahip Brunson'ın kızı: Koz olarak kullanılan babam İsa Mesih adına acı çekiyor

  September 23, 2018 ABD'de katıldığı bir panelde konuşan Pastör Andrew Brunson'ın kızı Jacqueline Furnari, babasının tutukluluk sürecini anlattı. Furnari " Uydurma olan bu davada babamı pazarlık kozu olarak kullananlar, ona İsa Mesih adına acı çektiriyor" dedi.
 • Çocuk tacizcisi rahip 26 yıl sonra FBI operasyonuyla yurtdışında yakalandı

  September 23, 2018 Çocuklara cinsel tacizle suçlanan ABD'li Katolik rahip Arthur Perrault, yaklaşık 26 yıllık kaçışın ardından Fas'ta yakalanarak ABD'ye iade edildi.
 • İran Devrim Muhafızları: Unutulmaz bir intikam alacağız

  September 23, 2018 İran Devrim Muhafızları Ahvaz kentinde askeri geçit törenine yapılan ve 12'si Devrim Muhafızı 25 kişinin ölümüne yol açan saldırının faillerinden 'unutulmaz ve ölümcül bir intikam' alacağını duyurdu.
 • Suriye'de düşen İHA'da dikkat çeken Arapça mesaj

  September 23, 2018 Suriye'nin Lazkiye kenti kırsalına kime ait olduğu bilinmeyen insansız hava aracı (İHA) düştü.
 • Vatikan ile Çin arasında tarihi anlaşma

  September 23, 2018 1951'den bu yana kopuk olan Vatikan-Çin diplomatik ilişkilerinin yeniden tesisi yolunda önemli bir adım atıldı. Vatikan ile Çin, Çin'deki Katolik piskoposların belirlenmesinde iki ülke yönetimlerinin işbirliği yapması konusunda ön anlaşma imzaladı.
 • Endonezya'daki Anak Krakatau yanardağı faaliyete geçti

  September 23, 2018 1883'te 35 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olan ölümcül patlamayla bilinen Endonezya'daki Anak Krakatau yanardağı, yeniden faaliyete geçti.
 • İsveç'te camide bomba paniği

  September 23, 2018 İsveç'in başkenti Stockholm'deki Stockholm Camii'nin içerisinde el yapımı patlayıcı bulunduğu belirtildi.
 • Kasasından tek kalemde 15 milyar dolar çıktı

  September 23, 2018 Avrupa operasyonlarına karşılık yeterli miktarda vergi ödemediği tespit edilen Apple, İrlanda hükümetine 15.3 milyar dolarlık ödeme yaptı. Ancak İrlanda, en az 2 yıl daha bu paraya dokunamayacak.
 • Girit Üniversitesi’nde büyük yangın

  September 23, 2018 Kandiye kentinde bulunan Girit Üniversitesi’nin bodrum katında Yunanistan saatiyle sabah 08.00’de çıkan yangın hızla yayılınca 25 itfaiye aracı ve helikopterlerle müdahale edildi. Civar yollar trafiğe kapatıldı, yurt odaları boşaltıldı.
 • Fransa'da Macron'a destek yüzde 29'a düştü

  September 23, 2018 Fransa'da yapılan bir ankete göre, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a halkın desteği 6 puan azalarak yüzde 29'a geriledi.
 • İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Saldırıdan ABD destekli Körfez ülkeleri sorumlu

  September 23, 2018 Ahvaz kentindeki bir askeri geçit törenine düzenlenen silahlı saldırıdan ABD destekli Körfez ülkelerini sorumlu tutan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bu ülkelere yanıt vermeye hazır olduklarını söyledi.
 • Guam'da 6.4 büyüklüğünde deprem

  September 23, 2018 Pasifik Okyanusu'ndaki ABD toprağı olan adanın açıklarında meydana gelen sarsıntı, geniş bir alanda hissedildi.
 • Avrupa'da aşırı sağın yeni yüzü: Martin Sellner

  September 23, 2018 Martin Sellner, Avrupa'da aşırı sağ hareketinin yeni yüzü. Başını çektiği hareketin şiddet yanlısı olmadığını savunuyor, ancak bu konuda herkesi ikna edebilmiş değil.
 • Kafkasya'daki 'Kanjal' gerginliği için Türkiye'den sağduyu çağrısı

  September 23, 2018 Kabardey-Balkar’da Kabardeylerin, Kırım Hanlığı’na karşı Kanjal zaferinin 310'uncu yıldönümü anmaları sırasında çıkan gerginliğin ardından çok sayıda kişi gözaltına alındı. Yaşanan olaylar hakkında Türkiye'deki Kafkas derneklerinden sağduyu ve itidal çağrıları yapıldı.
 • Ruhani: Trump, Saddam ile aynı kaderi paylaşacak

  September 23, 2018 İran Cumhurbaşkanı Ruhani dün devlet televizyonunda bir konuşma yaparak “İran, ABD’yi kızdıran füzelerinden vazgeçmeyecek, Trump acı çekecek, Saddam Hüseyin’in ile aynı kaderi paylaşacak” dedi.
 • İran’da milli yas ilan edildi

  September 23, 2018 İran’da Ahvaz kentinde 25 kişinin hayatını kaybettiği, 60 kişinin de yaralandığı terör saldırısının ardından milli yas ilan edildi.
 • Batan gemiden iki gün sonra kurtuldu

  September 23, 2018 Tanzanya'da Victoria Gölü'nde Perşembe günü bir geminin alabora olması sonucu en az 170 kişinin öldüğü faciada, hava boşluğunda mahsur kalan bir adam iki gün sonra kurtarıldı. Alphonce Charahani adlı teknisyenin durumunun ağır olduğu bildirildi.
 • İrlanda Filistin devletini tanıyabileceğini açıkladı

  September 23, 2018 İrlanda Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Simon Coveney, Filistin ile İsrail arasındaki barış müzakerelerinde ilerleme olmaması halinde ülkesinin Filistin devletini tanıyabileceğini söyledi.
 • Sky grubunun ihalesini Comcast kazandı

  September 22, 2018 İngiliz yayın kuruluşu Sky grubunun satışı için düzenlenen ihaleyi, dünyanın en büyük kablolu TV şirketi Comcast kazandı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: