Cumhuriyet Dünya

Ağustos 10, 2016

 • Örgüt üyelerinin ailelerinin bulunduğu kamptan kaçışlar olduğu bildirildi

  October 13, 2019 Londra merkezli gözlemevi ve SDG, yabancı uyruklu kadın ve çocukların ağırlıkta olduğu kişilerin, Ayn İssa adlı merkezi terk ettiğini duyurdu.
 • Graham, Trump’ı tebrik etti

  October 13, 2019 Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Donald Trump'a "Suriye’deki savaş suçlarına karşı Türkiye’ye felç edici yaptırımlar uygulanması konusunda Kongre’yle birlikte çalışmanız iyi karar!" dedi.
 • Esper: ABD askerleri kuzeyden çekilerek ülkenin güneyine kaydırılacak

  October 13, 2019 ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Başkan Donald Trump'ın ABD askerlerini Suriye'nin kuzeyinden çekme emri verdiğini açıkladı. Karar, 1000 kadar askeri bağlarken, askerler ülkenin güneyine kaydırılacak, ülkeden tamamen çıkmayacak.
 • Stratejik M4 karayolunda kontrol sağlandı

  October 13, 2019 Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında 30-35 kilometre derinliğe inilerek M-4 karayolunun kontrolü sağlandığını duyurdu.
 • Ekvador'da protestolar: Başkent Quito'da sokağa çıkma yasağı

  October 13, 2019 Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, 10 gün önce akaryakıt sübvansiyonlarının kaldırılmasıyla başlayan hükümet karşıtı protestoları bastırmak için orduyu devreye soktu. Başkent Quito'da dün akşamdan itibaren sokağa çıkma yasağı uygulanırken başkent ve çevresinde güvenlikten askerlerin sorumlu olacağı açıklandı. Ülkede Sayıştay, gazete ve TV binaları ateşe verilmişti.
 • NYT: Trump'ın Orta Doğu'daki tutarsız politikası müttefiklerinin güvenini sarsıyor

  October 13, 2019 ABD'de yayımlanan New York Times gazetesi (NYT), "Trump'ın Orta Doğu'daki tutarsız politika değişiklikleri ABD müttefiklerinin güvenini sarsıyor" başlıklı bir analiz yayımladı.
 • Japonya’da Hagibis Kasırgası: 19 ölü, 100 yaralı, 20 kayıp

  October 13, 2019 Japonya’da meydana gelen Hagibis Kasırgası’nda 19 kişi hayatını kaybetti, 100 kişi yaralandı. 20 kişinin de kayıp olduğu açıklandı.
 • YPG ve ABD arasında gizli görüşme

  October 13, 2019 CNN International, ana omurgasını YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nden üst düzey bir yetkilinin ABD’li yetkililerle masaya oturduğunu aktardı.
 • Trump: Kürtler 30 kilometrelik alandan çekilme eğiliminde

  October 13, 2019 ABD Başkanı Donald Trump, "Kürtler (YPG/PKK) Türkiye sınırı boyunca 22 mil, 30 kilometrelik alandan çekilme eğilimindeler ve bu iyi bir şey. Bırakın onların (Türklerin) sınırları onların olsun" diye konuştu.
 • Boris Johnson'dan Erdoğan'a: 'Operasyonu sonlandırın'

  October 12, 2019 İngiltere Başbakanı Boris Johnson Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çatışmaya son vererek diyalog yoluna gitmesi çağrısında bulundu.
 • Fransa, Türkiye’ye silah ihracını askıya aldı

  October 12, 2019 Fransa, Suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik operasyon nedeniyle Türkiye’ye silah ihracını askıya aldığını açıkladı
 • İran'dan arabulucuk önerisi

  October 12, 2019 Suriye’de çatışmasızlık bölgeleri uzlaşısının çıktığı Astana sürecinin ortaklarından İran’dan Ankara’ya “Suriyeli Kürtler, Şam hükümeti ile aranızda arabulucuk yapalım” önerisi geldi.
 • Günü kurtarma-ma!

  October 12, 2019 Saha karışık, bir ülke toprağında türlü türlü ülkelerden asker, dışardan destekli silahlı oluşumlar, cihatçı yapılar, milisler... Vekâlet savaşı toz duman. Her kaos, savaşta olduğu gibi faturanın en ağır, acısı sivillere... 2011’den bu yana Suriye’yi alev topuna çeviren gelişmelerle birlikte ülkenin en az son iki nesli ölüm, yokluk, trajedi, yerinden yurdundan olma, ondan bundansınlı, etnik ayrımlı kutuplaşmaların sıkışmışlığında.
 • Harekâtın ilk sonuçları

  October 12, 2019 Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Fırat’ın doğusuna başlattığı harekât, bazı gerçeklerin ortaya çıkmasını sağladı. Bunlardan ilki Batılı ülkelerin peş peşe Türkiye’yi hedef almasıydı.
 • Arap Birliği'nden harekat için 'işgal' nitelemesi

  October 12, 2019 Arap Birliği Türkiye’nin askeri harekâtını Suriye’nin “işgali ve egemenliğine saldırı” olarak nitelendirdi.
 • Almanya Dışişleri Bakanı'ndan Türkiye'ye yaptırım açıklaması!

  October 12, 2019 Almanya Dışişleri Bakanı Maas, Bild'e açıkladı: "Berlin, Türkiye'ye silah satışını durduruyor".
 • Dehşet anları! Telefonda konuştuğu kişiye kızınca...

  October 12, 2019 Rusya’da yolda ilerleyen aracın sürücüsü telefonda konuştuğu kişiye kızınca arabasıyla önce bir okul öğrencisine ardından yaşlı bir adama çarptı.
 • Esrarlı kek yapan öğrenciye esrarın zararlarıyla ilgili makale yazma cezası verildi

  October 12, 2019 Zambiya'da bir mahkeme 1 kilogramlık esrarlı kek yapan 21 yaşındaki öğrenciye 'esrarın zararlarıyla ilgili 50 sayfalık makale yazma' cezası verdi.
 • New York'ta silahlı saldırı: 4 ölü, 3 yaralı

  October 12, 2019 ABD'nin New York kentinde bir kulüpte gerçekleştirilen silahlı saldırı sebebiyle 4 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi de yaralandı.
 • NATO ve Putin'den ''IŞİD'liler kaçmasın'' uyarısı

  October 11, 2019 TSK’nin Suriye’nin kuzeydoğusunda başlattığı “Barış Pınarı” Harekâtı’nın olası sonuçlarına ilişkin büyük güçlerin değerlendirmelerinde, bölgede tutulan IŞİD’lilere ilişkin kaygılar öne çıkmaya başladı. İstanbul’u ziyaret eden NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, bölgede Ankara’nın terör örgütü saydığı YPG tarafından tutulan IŞİD’lilerin “tekrar kaçmasına müsaade edilmemesi gerektiğini” vurguladı. Harekâta ilişkin ilk kez konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise bölgede güvenlik boşluğu oluşabileceği mesajını vererek “IŞİD’lilerin ciddi tehdit oluşturduğunu” söyledi.
 • Amerikan üssüne saldırı iddiası: Peş peşe açıklamalar

  October 11, 2019 Pentagon yetkilisi, "Kobani yakınlarında askeri üs değil askeri gözlem noktasının yakınında bir patlama meydana geldiğinin farkındayız. Amerikan askerlerine yönelik bilinçli bir saldırı olduğuna inanmıyoruz" dedi. Milli Savunma Bakanlığı, ABD'nin gözlem noktasına herhangi bir atışın söz konusu olmadığını bildirdi.
 • Eski Washington Büyükelçisi Loğoğlu, ABD ve Rusya’nın BMGK’deki veto tavrını yorumladı: Çıkarları ortaklaştı

  October 11, 2019 Avrupa ülkelerinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) Türkiye’nin Suriye’de başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’nın kınanması için yaptıkları girişim, ABD ve Rusya engeline takıldı. ABD ve Rusya dikkat çekici bir şekilde Türkiye konusunda aynı noktada buluştu. Türkiye’nin eski Washington Büyükelçisi Faruk Loğoğlu, ABD ve Rusya’nın farklı çıkarlarının iki ülkeyi Türkiye konusunda aynı noktada buluşturduğunu belirterek “İkisi de kendi çıkarlarını düşünerek Türkiye’nin operasyonuna yönelik bir açıklamanın çıkmasını istemediler” dedi.
 • ABD ‘ateşkes’ için baskıya hazırlanıyor

  October 11, 2019 ABD Başkanı Trump’ın birbirini tutmayan söylemleri devam ederken, ABD’nin Türkiye’nin yürüttüğü harekâtın kapsamına göre girişimler yapması bekleniyor.
 • ABD: Kürt müttefiklerimizi terk etmedik

  October 11, 2019 ABD Savunma Bakanı “Kürt müttefiklerimiz terk etmedik. Bu operasyona kimse yeşil ışık yakmadı" diye konuştu. ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley de, "İki askeri nokta haricinde Suriye Demokratik Güçleri ile aynı noktalardayız” dedi.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: