Cumhuriyet Eğitim

Ağustos 10, 2016

 • Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü: Akademisyenler için kep değil, sarık daha uygundur

  March 20, 2018 Kendini islam alimi olarak tanıtan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Profesör Ahmet Ağırakça, sosyal medya hesabından paylaştığı yorumda “Rektör ve akademisyenler için kep değil, sarık daha uygundur, sayın rektör arkadaşlarıma arz ederim” dedi.
 • Yurt dışında eğitim görürken yıllık 70 bin dolar kazandıran iş fırsatları

  March 19, 2018 Türk mühendisler, öğretmenler ve turizmciler yurtdışında yoğun ilgi görüyor. Ülkeler yıllık 30 bin ile 70 bin Dolar arasın değişen ücretlerle yeni elemanlarını bekliyor.
 • Spor ve eğitimin buluştuğu yaz okulları

  March 19, 2018 Bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabildiğimiz ve ulaştığımız bilgiyi en hızlı tükettiğimiz çağda yaşıyoruz. Her gün bir yenilik, şaşırtıcı bir gelişme hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Bu gelişme ve yenilikler o kadar fazla ki bazen takip etmek bile imkansız hale geliyor. Fakat yine de her türlü yeniliği hızlıca içselleştirip, hayatımızın bir parçası haline getirebiliyoruz.
 • 'Ödül çocukların hakkı'

  March 17, 2018 'Eğitim Nobeli'nin 10 finalistinden biri olan Nurten öğretmen "Ödül çocukların hakkı" dedi.
 • ‘Tercihli değil zorunlu’

  March 16, 2018 Eğitim Sen, MEB’in yeni liseye geçiş sisteminin hatalarını raporlaştırdı.
 • YÖK 2018 Seviye Tespit Sınavı (STS) takvimini açıkladı

  March 16, 2018 Yükseköğretim Kurulu'nun resmi internet sitesinden yayımlanan duyuruya göre; 2018 Seviye Tespit Sınavı (STS) Takvimini belli oldu. Bununla alakalı olarak sınav başvurularının alınacağı web adresi açıklanırken sınavın yapılacağı alanlar netlik kazandı.
 • Yurtdışında Sınavsız Şartsız Üniversite Eğitimi

  March 16, 2018 Son günler de yurtdışında üniversite okumak, başka ülkeler de olduğu kadar ülkemizde de hayli popüler olarak ilerlemektedir
 • ROTAMIZ GERİ DÖNÜŞÜM

  March 16, 2018 Özel Rota Anadolu ve Fen Lisesi Ekoloji Kulübü öğrencileri, plastik şişlerin çevreyi nasıl kirlettikleri hakkında bilgi vermek ve geri dönüşümün önemini anlatmak için okul kapsamında plastik şişelerin toplanması, geri dönüşümü ve zararları hakkında farkındalık yaratmak adına “Rotamız Geri Dönüşüm” temalı bir çalışma başlattı.
 • İl Milli Eğitim Müdürü: Başı açık öğrencileri görünce sinirleniyorum

  March 16, 2018 Bartın'da, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir'in iddiaya göre bir toplantıda sarf ettiği, "Başı açık öğrencileri gördüğümde sinir oluyorum" sözleri büyük tepkilere neden oldu. Demir, tepkiler üzerine yaptığı açıklamada "Ben kesinlikle bu tarz cümleler kullanmadım. Kesinlikle yalandır" derken CHP, Yaşar Demir hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Talimat Bekir Bozdağ’dan: Her köşede Kuran kursu

  March 15, 2018 MEB, derslik sayısı yok diye sınıfları birleştirirken, Diyanet Türkiye’deki her ilçeye Kuran kursu yapmak için kolları sıvadı. Talimat Bekir Bozdağ’dan geldi.
 • Kongreye gelmeyene ihraç tehdidi!

  March 14, 2018 Eğitim Sen, Diyarbakır’da okullarda görevli idareci, öğretmen ve hizmetlilerin AKP il kongresine katılmaya zorlandıklarını, hatta ‘KHK ile ihraç edilirsiniz’ denerek tehdit edildiklerini açıkladı.
 • MEB'den tablet itirafı: 'Kendiniz kullanın'

  March 12, 2018 MEB tablet başarısızlığını itiraf etti, ‘kendiniz kullanın’ talimatı verdi.
 • Yoksulsan iyi eğitim yok

  March 11, 2018 Bilimsel ve Laik Eğitim Hareketi yeni liselere giriş sistemini eleştirdi. Rapora göre İstanbul’daki 77 bin öğrenci açık lise, temel lise ya da özel liselere gitmek zorunda
 • İsmet Yılmaz: 25 bin öğretmenimizi eğitim ailemize katacağız

  March 11, 2018 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde katıldığı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin açılışında, binlerce yeni öğretmen adayına müjde verdi. Bakan Yılmaz, "25 bin öğretmenimizi eğitim ailemize katacağız" dedi.
 • Liselere giriş sistemi... Çember daralıyor

  March 10, 2018 Liselere kayıtta uygulanacak ‘çember’ sistemi için yeterli okul türü yok.
 • Eğitim Sen 'performans değerlendirme yönetmeliği' taslağına karşı harekete geçiyor

  March 09, 2018 Öğretmenlerin kariyerinin, velilerin, müdürlerin ve öğrencilerinin vereceği performans notlarıyla belirleneceği modele karşı, Eğitim Sen harekete geçiyor.
 • Hocası yorgandan kendisi eşofmandan tahrik olan imam hatip öğretmeni, memurluğa devam edecek

  March 09, 2018 Konya'da sosyal medya hesabından beden eğitimi dersinde eşofman giyen öğrencilerin zina yaptığı iması içeren mesajlar paylaşan Ayşe Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde görevli felsefe öğretmeni Ercan Harmancı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hakkında açılan soruşturma sonucu öğretmenlik mesleğinden ihraç edildi. Harmancı, yardımcı hizmetlerde görevlendirilmek üzere memurluk görevine devam edecek.
 • Öğretmenlerin tüm kariyeri, uzman olmayanların vereceği notlara bağlı

  March 08, 2018 Mesleklerine kavuşmak için zorlu bir yolu kat etmek zorunda kalan öğretmenlerin tüm kariyeri, uzman olmayanların vereceği notlara bağlı.
 • MEB'den jest: Ülkücülere kapı açıldı

  March 07, 2018 AKP ile MHP arasındaki ittifak uzlaşısının ardından MEB, okul kapılarını ülkü ocaklarına açmaya başladı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: