Cumhuriyet Eğitim

Ağustos 10, 2016

 • Öğrencileri utandıran kart!

  September 23, 2018 Devletten öğrencilerine utandıran kart. Her yıl düzenlenen bursluluk sınavını kazanan öğrencilere elden para verme yerine, üzerinde “MEB Sosyal Destek Kartı” yazılı banka kartı verildi.
 • Diploma notu 90 olan öğrenci okulsuz kaldı

  September 22, 2018 Adana'da ortaokul diploma notu 90 olmasına karşın adrese dayalı yerleştirme için tercih ettiği liselere yerleşemeyen Hakan Murat Güven, (14) büyük üzüntü yaşıyor.
 • Milli Eğitim kurasında şaibe: Aynı kişilerin ismi birden fazla kez çıktı

  September 22, 2018 Bolu'da Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okullarda 450 kişinin işe alınması ile ilgili çekilen kurada aynı isimler birden faza kez çıkınca tartışma yaşandı. Kura çekilişi yenilendi.
 • Eğitime en güzel teşvik

  September 22, 2018 İzmir’de Balçova Belediyesi, üniversiteyi kazanan her öğrenciye birer bilgisayar ve Nutuk armağan ediyor. İlçede bu yıl 411 öğrenci YKS’de başarılı oldukları için bilgisayarlarına kavuştu.
 • Atamalarda ayrımcılık yapılıyor

  September 21, 2018 AKP ve MHP’nin kurduğu Cumhur İttifakı her alanda tam hız devam ederken, Milli Eğitim Bakanlığı’nda süreç istenildiği gibi yürümüyor.
 • Devlet okulunda öğretmen borsası

  September 21, 2018 İstanbul’da bir ilkokulda, 200 lira ödeyen veliler istedikleri öğretmeni seçebiliyor.
 • Üniversitede bile eş dost

  September 20, 2018 Erdoğan, kendi adını taşıyan üniversite vakfının başkanı sıfatıyla kendine yakın kişilerden oluşan Kurucular Kurulu eliyle mütevelli heyetini tekeline aldı.
 • Velilerden ‘dayatma’ isyanı

  September 20, 2018 Anadolu liselerini tercih eden ancak açıkta kalan öğrencilere imam hatip ya da meslek liseleri öneriliyor. Veliler Ümraniye’de hak aradı.
 • Ders kitabında çarpıtma: Köy Enstitüleri köylülerin tepkisiyle kapatılmış

  September 20, 2018 İnkılap Tarihi 8. sınıf kitabında Köy Enstitüleri’nin köylülerin tepkisiyle kapatıldığı ifade edilirken, Teali İslam Cemiyeti de zararlı cemiyetler arasından çıkarıldı
 • MEB'den liseler için yeni yaş düzenlemesi

  September 20, 2018 Milli Eğitim Bakanlığı'ndan milyonları ilgilendiren düzenleme... Yeni sisteme göre 18 yaş üstü öğrenciler liseye kayıt yaptırabilecek ancak 22 yaşına kadar mezun olamayanların kayıtları silinecek ve Açık Liseye yazdırılacak.
 • Sağlık Bakanlığı MEB ile ortak aşılayacak

  September 19, 2018 Sağlık Bakanlığı, çocukların aşı ile korunabilir hastalıklardan uzak tutulması ve buna bağlı sakatlık ve ölüm yaşanmaması için harekete geçti.
 • Eğitim İş’ten ‘Okul Polisi’ uyarısı: Pedagojik olarak uygun değil

  September 19, 2018 Eğitim İş Sendikası’nca, “Okul Polisi” uygulaması konusunda dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekilerek “Gün boyunca polis memurlarının silahlı olarak okul içinde bulunmasının öğrenciler bakımından pedagojik anlamda uygun olmadığı da açıktır” denildi.
 • Ya imam hatip ya açık lise

  September 19, 2018 Üç bin öğrenci hâlâ istediği liseye yerleşemedi. Anadolu liselerinde kontenjan dolduğu için öğrencilerin seçeneği kalmadı.
 • İmam hatip israfı

  September 19, 2018 Antalya Muratpaşa’da imam hatip ortaokulu olmasına ve yeterli öğrenci bulunmasına karşın normal bir ortaokulda imam hatip sınıfları açıldı. 5 öğrenciden oluşan sınıf için günde 36 saat ek ders ücreti ödeniyor.
 • Hem 11 kızını hem mahallenin kızlarını okutuyor

  September 19, 2018 Van'ın Tuşba ilçesine bağlı Pirgarip Mahallesi'nin muhtarı İbrahim Köseoğlu, yıllardır kız çocuklarının okuması ve erken yaşta evlendirilmemesi için düzenlenen kampanyalara destek veriyor. 11'i kız 12 çocuk babası Köseoğlu'nun 5 kızı, üniversiteden mezun olurken, 1'i üniversitede, 2'si de halen lisede okuyor. Köseoğlu, evlenen kızlarından 2'sinin ortaokul mezunu olduğunu, en büyük kızının ise okuy
 • Boğaziçi Üniversitesi "İkinci Bahar Akademi" kayıtları başladı

  September 19, 2018 Boğaziçi Üniversitesi’nin 150. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 2013-2014 eğitim döneminde Harvard Üniversitesi’nin katkıları ile başlattığı, İkinci Bahar Akademi altıncı dönemine hazır. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) bünyesinde başlatılan, orta ve üzeri yaş grubuna hitap etmeyi amaçlayan bir eğitimler dizisi olan İkinci Bahar Akademi, yeni dönemde çeşitlendirilmiş program ve ders seçenekleri ile katılımcılarını bekliyor.
 • ALES başvuruları başladı

  September 19, 2018 24 Temmuz - 2 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen ALES başvuruları sonrası sınava katılacak öğrenciler, heyecanla ALES sınavını bekliyor. ALES/2 sınavı 30 eylül 2018 tarihinde uygulanacak. ALES/3 başvuruları ise bugün alınmaya başladı.
 • İl Milli Eğitim Müdürü, okul servisi bulamadığı öğrencilere imam hatip pansiyonunu tavsiye etti

  September 18, 2018 Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü, servislerde yer olmaması sebebiyle ulaşım sıkıntısı yaşayan üç çocuğa, İmam Hatip Ortaokulu Pansiyonunda kalmalarını tavsiye etti.
 • Bakan Selçuk'tan karma eğitim açıklaması

  September 18, 2018 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, karma eğitim tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.
 • Kurayla öğretmenlik dönemi

  September 17, 2018 MEB bazı şehirlerde ücretli öğretmen alımında liyakat ve yeteneği görmezden geldi.
 • Bakan Selçuk'tan ders yılı mesajı: Mutlu çocuklar, mutlu öğretmenlerle ortaya çıkıyor

  September 17, 2018 İstanbul'da düzenlenen 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Çocuğunun gelişimi doğrudan öğretmenin ilgisi ve sevgisi ile ortaya çıkıyor. Çünkü mutlu okullar mutlu çocuklar, mutlu öğretmenlerle ortaya çıkıyor." dedi.
 • "Erasmus'un bütçesini arttırdık"

  September 17, 2018 Denizli'deki Pamukkale Üniversitesi'nde düzenlenen Erasmus Toplantısı'na katılan Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Erasmus'un bütçesini artırdıklarını belirterek, "Gelecek yıldan itibaren daha fazla bütçeyle bu programlar uygulanmaya devam edecek. Tüm üniversiteleri iş birliğine teşvik etmek istiyoruz" dedi.
 • Zil sorunlarla çalıyor: Yerleşemeyen öğrenciler, atanamayan öğretmenler...

  September 16, 2018 Kaos nedeniyle hâlâ liselere yerleşemeyen öğrenciler var. 2 milyona yakın öğrenci eğitimin dışında. Atama bekleyen 450 bin öğretmen umutsuz.
 • Kılıçdaroğlu'ndan "bilim" vurgulu yeni eğitim yılı mesajı

  September 16, 2018 CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yarın başlayacak olan 2018-2019 eğitim öğretim yılı için sosyal medya hesabından mesaj yayımladı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: