Cumhuriyet Eğitim

Ağustos 10, 2016

 • 'Devlet üniversitesinin kadavraları özel üniversiteye götürüldü' iddiası

  December 17, 2017 CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden iki kadavranın, 9 ay önce yöneticilerden izinsiz İstanbul'daki özel üniversiteye götürüldüğünü kaydederek, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması istemiyle konu ile ilgili TBMM'ye soru önergesi verdi.
 • Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde zincirleme skandal: Öğrencilere yemek yok

  December 15, 2017 Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde 473 öğrencinin zehirlenmesinin ardından, yönetim taşeron Astuğ firmasından yemek alımını durdurdu. Meslek Yüksek Okulu Yemekhanesi’ne “idare tedbir amaçlı üniversitemize bağlı yemekhanelerde perşembe ve cuma günleri yemek hizmeti verilmeyecektir” yazısı asıldı.
 • Yurt Dışında Eğitime Neden Talep Arttı?

  December 14, 2017 Yurt dışında eğitim alma isteği, son yıllarda ülkemizde oldukça artmış görünüyor. Türkiye’de pek çok aile ve öğrenci, alternatif eğitim yolları arıyor.
 • İletişim Fakülteleri öğrencilerinden “Bölge Muhabirleri Projesi”

  December 14, 2017 Bianet'in İletişim Fakülteleri öğrencileri için düzenlediği "Okuldan Haber Odası”nın 2017’de yapılan 11.’sine katılan Hasan Doğan ve Çetin Gür, genç gazeteciler için bir proje hazırladı.
 • AKP Ensar'la evlere girecek

  December 11, 2017 MEB, FETÖ’nün çocukların beyin yıkama yöntemi olarak kullandığı “sohbet” uygulaması ile din eğitimine evlerde devam etme kararı aldı. MEB himayesinde, AKP, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti “dini sohbet” adı altında cumhuriyet düşmanı bir içerikle evlere girecek.
 • İşte MEB’in hali... Cağaloğlu’nda WhatsApp mesajıyla FETÖ usulü çağrı

  December 11, 2017 Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Selma Bazna, pansiyonda kalan kız öğrencilere WhatsApp grubundan mesaj atarak “Mevlid Kandili dolayısıyla Kuran okuyup sohbet etmeye” çağırdı. Öğretmenin “sohbet” çağrısı veliler tarafından tepkiyle karşılandı.
 • Yurtlarda etüt yerine dini sohbet, psikolojik danışman yerine 'manevi danışman'

  December 11, 2017 Adana Sümer Erkek Öğrenci Yurdu’nda etüt salonu, dini sohbet odası yapıldı. Psikolojik danışman yerine ise ‘manevi danışman’ getirildi.
 • ÖSYM Başkanı Mahmut Özer: İkinci oturum LYS'den farklı olmayacak

  December 11, 2017 ÖSYM Başkanı Prof. Mahmut Özer, TYT puan hesaplamasında her testin soru sayısı ile orantılı ağırlığı olacağını söyledi. Özer, “İkinci oturum için örnek soru yok. LYS’den farklı olmayacak” dedi.
 • Öğrencilere 'neden namaza gitmediniz' dayağı

  December 09, 2017 Bartın'da Kumluca İmam Hatip Ortaokulu'nda geçtiğimiz hafta içerisinde 15 öğrencinin, öğle namazına gitmedikleri gerekçesiyle okul müdürü tarafından dövüldüğü iddia edildi. Bazı öğrencilerin darp raporu aldığı olaya Eğitim-Sen Bartın şube başkanı Sedat Bora tepki gösterdi.
 • İşte ‘milli’ öğretmen kriterleri

  December 08, 2017 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenliği önümüzdeki 6 yılda adeta “köleliğe” dönüştürecek olmasıyla tepki çeken Öğretmen Strateji Belgesi kapsamında “milli” öğretmen kriterlerini açıkladı.
 • ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü’ koleksiyon kitabı ile eğitime destek

  December 08, 2017 Asla pes etmeyen nesillerin yetişmesi amacıyla hayata geçirilen ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nün ve Kulübün ilk 15 gönüllü ünlü üyesinin hikâyelerinin anlatıldığı kitabın tanıtım toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Kitabın satışından elde edilecek gelir, Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla gençlerin eğitimine aktarılacak.
 • Kuran anaokulunda

  December 07, 2017 MEB Özel Öğretim Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, yeni müfredatı “Büyük emekler ile hazırlamış olduğumuz okul öncesi ve ilkokullar için Kuranı Kerim Dersi Öğretim Programı özel okullarımıza hayırlı olsun. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” ifadeleri ile duyurdu.
 • Sadece 'içindekiler' olan tez için rektörden açıklama: Akademik özgürlük vardır

  December 07, 2017 Meriç Aybar tarafından fihrist şeklinde yazılan ve sosyal medyanın gündemine oturan 'bilimsel tez' ile ilgili açıklama yapan Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Bakıldığında pek çok kişinin eleştireceği bir tez görüntüsü göze çarpıyor, şöyledir, böyledir diyecek durumda değiliz, yanlış yapmış oluruz. Çünkü akademik özgürlük vardır, hangi şeye dayanarak bunu yapmıştır, onun ölçümünü yine bir hakem heyetine bırakmakta fayda var." dedi.
 • Okul öncesi için 'Kuranıkerim programı' onaylandı

  December 07, 2017 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Genel Müdürlüğü’nün okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik hazırladığı ‘Özel Öğretim Kurumları Kuranıkerim Dersi Öğretim Programı’ Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın onayından geçti.
 • Türkiye bunu konuşuyor... Sadece 'İçindekiler'den ibaret doktora tezi

  December 06, 2017 Erzurum Atatürk Üniversitesi doktora öğrencisi Meriç Aybar'ın 2015 yılında yazdığı ve incelendiğinde yalnızca "içindekiler" bölümünden oluştuğu anlaşılan doktora tezi sosyal medyada günün en çok konuşulan konuları arasına girdi.
 • KPSS sonuçları açıklandı - KPSS 2017/2 tercih sonuçları sorgula

  December 06, 2017 KPSS tercih sonuçları az önce açıklandı. Binlerce memur adayının merakla beklediği sonuçlar ÖSYM'nin resmi internet adresi "https://sonuc.osym.gov.tr/"den sorgulanıyor.
 • Sınav değil roman... 180 kelimelik Türkçe, 100 kelimelik matematik soruları

  December 05, 2017 ÖSYM’nin internet sitesinde yeni üniversiteye geçiş sistemi YKS’nin ilk oturumuna dair yayımlanan örnek sorular, uzunluğuyla şaşırttı. Aralarında 180 kelimelik Türkçe, 120 kelimelik fen bilgisi, 100 kelimelik matematik soruları var. Din dersini seçmeyenler.
 • İmzacı akademisyenlere ilk duruşma öncesi destek açıklaması

  December 04, 2017 Barış Bildirisi'ne imza attıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan akademisyenlerin İstanbul'da 5 Aralık'ta yapılacak ilk duruşması öncesinde Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) akademisyenlere destek çağrısı yaptı.
 • Laiklik kavramını ‘yeniden düzenlemiş’ler!

  December 03, 2017 CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istediği soru önergesine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan ilginç bir savunma geldi.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: