Cumhuriyet Eğitim

Ağustos 10, 2016

 • İstanbul'da 8 bin korsan okul servisi var

  August 19, 2017 İzmir Çiğli’de kreş servisinde unutulan 3 yaşındaki Alperen’in hayatını kaybetmesi, dikkatleri servis taşımacılığına çevirdi. Alperen’in can verdiği servisin korsan çıkması akıllara “Servisler ne kadar güvenilir?” sorusunu getirdi.
 • YÖK, öğrenim ücretleri zammını açıkladı

  August 18, 2017 YÖK, 667 KHK uyarınca ÖSYM tarafından diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirilerek kayıt yaptıran öğrencilerin 2017-2018 eğitim-öğretim yılı öğrenim ücretlerine ilişkin açıklama yaptı. Buna göre öğrenciler, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı öğrenim ücretlerini bir önceki yıl ödemiş oldukları ücrete TÜİK tarafından yayımlanan Temmuz dönemi TÜFE artış oranının (yüzde 9,79) uygulanması sonucu hesaplan
 • Türkiye eğitimde refah sıralamasında 10 üzerinden 'sıfır' çekti

  August 17, 2017 OECD (Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü), 35 üye ülkede bölgesel refah endeksini yayınladı. Buna göre, Türkiye eğitimde refah sıralamasında 10 üzerinden 0 puanla Meksika ile birlikte son sırada yer aldı.
 • Milli Eğitim Bakan İsmet Yılmaz iHL'leri başarılı buldu

  August 16, 2017 İstanbul’da gazetecilerle buluşan İsmet Yılmaz, imam hatip liseleri mezunlarının üniversiteye giriş oranının arttığını ve bunun da başarı olduğunu söyledi.
 • Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan Gülmen ve Özakça sorusuna yanıt

  August 16, 2017 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ÖSYM'nin ÖSYS sınavlarına yönelik adayların 15 dakika önce salonda olma kuralıyla ilgili önemli bir öneride bulunduklarını söyledi. KHK ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça'nın başlattıkları açlık grevine ilişkin bir sorusu üzerine Bakan İsmet Yılmaz, "Biz herkesin mücadelesini hukuk çerçevesinde vermesini isteriz. Kişinin kendisine zarar verme hakkı yoktur. Türkiye bir hukuk devletidir ve hukuk çerçevesinde olmasını isteriz. Kaldı ki Birleşmiş Milletler, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi dahi açlık grevini bırakmasını istedi. Biz de açlık grevini bırakmasını istiyoruz" şeklinde yanıt verdi.
 • Vali tarafından azarlandıktan sonra kalp krizi geçirerek ölen Serkan Öğretmen’in öğrencileri başardı

  August 15, 2017 Azarlandıktan sonra kalp krizi geçirerek ölen Serkan Öğretmen’in öğrencileri mezun oldu.
 • ‘1 milyon bilgisayar bağımlısı çocuk var’

  August 15, 2017 CHP milletvekili Levent Gök, çocuklardaki teknoloji bağımlılığına ilişkin TBMM’ye soru önergesi verdi.
 • LYS Türkiye ikincisi Batu, Koç Üniversitesi'nde Tıp okuyacak

  August 15, 2017 Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde yaşayan  2017 Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) 554 puan alarak Türkiye ikincisi olan 17 yaşındaki Batu Özlüşen, tam burslu olarak Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tercih etti.
 • 14 yaşında mevsimlik işçi... Meryem'in hayali doktor olmak

  August 14, 2017 Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinden Manisa’ya ailesiyle birlikte gelerek mevsimlik işçi olarak çalışan 14 yaşındaki Mercan Şahin’in hayali doktor olmak.
 • Tam burslu yoksunluk

  August 14, 2017 Burslu girdikleri bölümlerde ücret politikası hayatın dışına itiyor.
 • Valiliklerin imam hatip yetkisi yok, teklifi var

  August 14, 2017 Danıştay, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) valiliklere imam hatip açma yetkisi veren yönetmeliğin iptaline karar verse de, bakanlık ‘valilik teklifi’ adı altında imam hatip dönüşümüne hız verdi.
 • Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: Öğrenci bursları yetersiz, arttırılması lazım

  August 14, 2017 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğrencilere ödenen burs miktarlarıyla ilgili çalışmalar yapılmasına rağmen miktarların yeterli olmadığını söyleyerek "Çok şeyler yaptık ama yine de bu verilen miktarın yeterli olmadığını düşünüyorum. Arttırılması lazım" dedi.
 • Beş üniversiteye 73 öğretim üyesi alınacak

  August 14, 2017 Resmi Gazete'ye yer alan ilanlara göre Türkiye genelinde 5 üniversiteye 73 öğretim üyesi alınacak.
 • KYK Yurt başvuruları başladı

  August 14, 2017 Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlarda kalabilmek için açılan kontenjanlara başvurular bugünden itibaren başlayacak. Başvurular e-devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde yapılırken son gün tarihi de belirlendi.
 • 'ÖSYM'de hak ihlalleri yapanlar görevden alınacak mı?'

  August 14, 2017 CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, tercihlerde hesaplama hatası yapan ÖSYM'yi Meclis gündemine taşıdı.
 • MEB özel karma yurtları kapatıyor

  August 13, 2017 Milli Eğitim Bakanlığı, devlet yurtlarından sonra kendisine bağlı karma özel öğrenci yurtlarının kapatılması ve kız veya erkek öğrenciler için ayrı hizmet verilmesi için yurtlara talimat gönderdi. MEB verilerine göre 88 özel karma yurdun 34’ü ortaöğretim, 54’ü ise üniversite öğrencilerine barınma hizmeti sağlıyor.
 • İzmir'de atanamayan öğretmen yaşamına son verdi

  August 13, 2017 İzmir'de yaşayan Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü mezunu 23 yaşındaki İsa Erdoğan, sosyal medya hesabından 'Kendi irademle, kararımla aranızdan ayrılıyorum. Bu not yayınladıktan hemen sonra, hayatımı sonlandırıyorum' paylaşımını yaptıktan sonra kendini asarak yaşamına son verdi.
 • Atatürkçü ilahiyatçılar: Cumhuriyet bir devrimdir

  August 13, 2017 İlahiyatçı yazar, öğretmen ve din görevlilerinden oluşan Cumhuriyetçi Atatürkçü İlahiyatçılar “Yeni bir ülke kuruyoruz” sözünü kınadı. Oluşum, “Cumhuriyet büyük bir devrimdir. Bu devrimi ve devrimin önderini savunmak her müminin görevidir” dedi.
 • Uçurum büyüdü

  August 12, 2017 Üniversite sınav sonuçlarını inceleyen eğitim analistleri okul türleri arasındaki farkın giderek arttığını ifade ettiler.
 • ÖSYM’den yerleştirme skandalı... Hangi bölümleri ve öğrencileri etkiledi?

  August 12, 2017 Geçen ay yerleştirme sonuçlarında hata yaparak 2 milyon adayın başarı sırasının değişmesine neden olan ÖSYM bu kez de yerleştirme hatası yaptı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: