Cumhuriyet Eğitim

Ağustos 10, 2016

 • Sınıf mevcudu 50’ye dayandı

  August 25, 2019 LGS yerleştirmeleri sonunda binlerce öğrenci açıkta. Anadolu liseleri doldu taştı.
 • Ataşehir Belediyesi’nin desteğiyle üniversiteye yerleştiler

  August 23, 2019 Ataşehir Belediyesi’nin öğrencilere sağladığı eğitim çalışmaları kapsamında, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) için ders ve etüt desteği alan öğrencilerin yüzde 86’sı üniversiteye girme hakkı kazandı.
 • Üniversite kayıtları için son gün

  August 23, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarına göre bir bölüme yerleşen öğrencilerin üniversitelere kayıt işlemleri bugün sona erecek.
 • Devlet okuluna kayıt şartı: ‘Cüzi miktar’ para

  August 23, 2019 Çocuğunu Kadıköy Cenap Şahabettin İlkokulu’na kaydettirmek isteyen veli, okul yönetiminin kayıt için 5 bin TL istediğini ileri sürdü. İddiaları yalanlayan okul yönetimi, “Sadece uzak ilçelerden gelen velilerden cüzi miktarda para istiyoruz” dedi.
 • AKP eğitimi özele mahkûm etti

  August 22, 2019 AKP öncesinde yüzde 2 olan özel okul oranı, milyarlarca liralık teşvik ve devlet okullarının ‘niteliksiz’ olarak tanımlanmasının ardından yüzde 25’e ulaştı.
 • Doğa Koleji’nden ‘kriz’ açıklaması

  August 22, 2019 Doğa Koleji, öğretmenlerin maaşlarının ödenememesi ve okul yönetiminin bankalara devredileceği iddialarına ilişkin “Ekonomide son dönemde yaşanan konjonktürel dalgalanmalardan kısmen etkilense de tüm birimlerimizle yeni eğitim öğretim dönemine hazır olduğumuzu belirtmek isteriz” açıklaması yaptı.
 • ‘Yıldız, millet bahçesi olmayacak’

  August 19, 2019 Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencileri, 5 Eylül’de ihaleye çıkacak Davutpaşa Kampusu’nun içindeki “millet bahçesi” projesine tepki göstererek rektörlüğe dün dilekçe verdi.
 • Öğrenciler 24 saat nöbet tutacak

  August 19, 2019 Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 32 kilometre uzaklıkta bulunan kampusa taşınmasına karşı çıkan öğrenciler, “Son noktayı biz koyarız” diyerek rektörlük önünde basın açıklaması yaptı. Çadır kurmak isteyen öğrenciler polis engeliyle karşılaştı.
 • KYK yeni dönem yurt başvuruları başladı

  August 19, 2019 Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yeni dönem yurt başvuruları başladı.
 • Üniversite var ama akademisyen yok

  August 18, 2019 ÖSYM verilerine göre 78 üniversiteye bağlı 273 bölümde profesör, doçent veya doktor öğretim üyesi yok. Bu akademisyensiz bölümler toplam 14 bin 421 kontenjana sahip. Bölümlerin bin 434’ünde hiç profesör bulunmazken, 743 tanesinde ise doçent dahi yok.
 • Üniversitelere elektronik kayıt işlemleri başladı

  August 16, 2019 Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelere elektronik kayıt işlemlerinin bugün başladığını ve kayıtların 21 Ağustos'a kadar yapılabileceğini açıkladı.
 • Bütçe özele ve yurtdışına aktı

  August 13, 2019 Milli Eğitim Bakanlığı’nın 6 aylık faaliyet raporunda dikkat çeken ayrıntılar yer aldı. Rapora göre bakanlık yurtdışına geçen yılın 4 katı bütçe gönderdi. Özel okulların da bütçeden aldığı pay katlandı.
 • Devlet okulunda özel sınıf ayrımcılığı

  August 12, 2019 Devlet okullarındaki sınıfların ‘özel’ ve ‘normal’ olarak ayrılmasına velilerden ve öğrencilerden gelen tepkiler çığ gibi büyüyor. Bazı okullardaki özel sınıf ücretlerinin 10 bin liraya kadar çıktığı ifade ediliyor.
 • MEB’den hafız atağı

  August 11, 2019 MEB’in hafızlık eğitimi veren okullarının sayısı bu yıl da arttı. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yönetilen hafızlık projesi uygulayan imam hatip ortaokulu sayısı 171’e yükseldi.
 • Saray'ın 'Bilim' rahatsızlığı

  August 10, 2019 Saray’dan gelen kararla Din Şûrası Yönetmeliği değiştirildi. Şûranın amacındaki “bilimsel yeterlilikler”, “ilmi yeterlilikler” kavramına, bütün “bilimadamı” tanımları da “ilmi yeterliliği olan kişiler” olarak değiştirildi.
 • Müdür ve yardımcısı okulu boyadı

  August 10, 2019 Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde, Zafer İlkokulu Müdürü Faruk Özaydın (51) ile Müdür Yardımcısı Hüdaver Soylu (46), yeni eğitim- öğretim yılı öncesi, ellerine fırçaları alıp, okullarını boyadı. Öğrencilerinin yeni eğitim yılına temiz bir okulda girmelerini istediklerini ifade eden öğretmenler, "Amacımız bulunduğumuz ortamı çocukları için en iyi hale getirmek" dedi.
 • MEB ilk kez Diyanet adına yurt dışına öğrenci gönderecek

  August 10, 2019 Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yürütülen Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (YLSY) bursları kapsamında bu yıl ilk kez Diyanet İşleri Başkanlığı adına da yurt dışına öğrenci gönderilmesi kararı alındı.
 • MEB’de Selçuk’tan büyük adım

  August 09, 2019 Eğitimde dinselleşmenin adımlarından olan müfredatın mimarı Durmuş’u görevden aldı.
 • YÖK, ODTÜ Rektörü hakkında inceleme başlattı

  August 09, 2019 Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) “Kavaklık” olarak adlandırılan alana ağaçların kesilerek yurt yapılmasına karşı çıkan Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin şikâyeti sonrası YÖK, ODTÜ Rektörü Verşan Kök hakkında inceleme başlattı.
 • Kazandığı üniversiteyi kaybetmesin

  August 08, 2019 Türk Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdürü Yıldız Günay, Kurban Bayramı bağışı için çağrıda bulundu. “Kazandığı Üniversiteyi Kaybetmesin” sloganıyla başlatılan kampanyaya TEV’in internet sitesi üzerinden bağış yapılabiliyor.
 • Teknoloji isyanı!

  August 08, 2019 Öğretmenler akıllı tahta ve tabletleri kullanmayı bilmiyor
 • YKS kayıt tarihleri uzatıldı

  August 08, 2019 Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan öğrencilerin elektronik kayıt başvuru süresinin 19-21 Ağustos yerine, 16-21 Ağustos olarak değiştirildiğini bildirdi.
 • Liyakat zayıf itirafı

  August 07, 2019 MEB Personel Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı birim faaliyet raporu bakanlıktaki kadrolaşma rejimini de gözler önüne serdi.
 • Suriyeli öğretmen adımı

  August 07, 2019 MEB, sözleşmeli ve ücretli öğretmenden sonra devlet okullarında yeni uygulama başlattı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: