Cumhuriyet Eğitim

Ağustos 10, 2016

 • ÖSYM'den KPSS uyarısı

  May 20, 2017 ÖSYM, Kamu Personel Sınavı'na (KPSS) girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu.
 • İpte 100 saat asılı kaldı, dünya rekoru kırdı

  May 20, 2017 İngiliz sporcu Jediah Doohan, Samsun’un Vezirköprü ilçesindeki Şahinkaya Kanyonu’nda "dünya ip üstünde en uzun süre kalma" rekor denemesini 100 saat ip üstünde durarak kırdı.
 • Meyve suyunu aç karnına için!

  May 20, 2017 Meyve suyunu aç karnına için!
 • Sözcü'ye operasyona sosyal medyadan ilk tepkiler: Sözcü'ye uzanan elleri kırarız

  May 19, 2017 Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 isim hakkında FETÖ adına suç işlemek suçlamasıyla operasyon başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Sözcü gazetesi imtiyaz sahibi Burak Akbay ve 3 gazeteci hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyona en sert tepki CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu'dan geldi.
 • Öğretmen öğrencinin dişini kırdı iddiası

  May 18, 2017 Adana'da ilkokul 3'üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki E.N.A.'nın tahtaya yazılan yazıyı defterine geçmediği gerekçesiyle öğretmeni tarafından dövüldüğü iddia edildi.
 • Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı

  May 17, 2017 Milli Eğitim Bakanlığı, Sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin mülakat sonuçlarını açıkladı.
 • 300 öğrenci yağmur altında harmandalı oynadı

  May 17, 2017 Antalya'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Hacı Malike- Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi'nde eğitim gören 300 öğrenci, okul bahçesinde sağanak yağmur altında harmandalı oynadı.
 • TEOG açıklanmadı ama birincisi çok

  May 16, 2017 2. dönem merkezi ortak sınavlarında sonuçlar açıklanmamasına karşın çok sayıda öğrenci tam puan aldığını söylüyor. Eğitimciler, sınavın fazla kolay olmasının çalışana haksızlık olduğu görüşünde.
 • Tam bursla Harvard’lı

  May 15, 2017 Nil Çakırca, başvuru süresinin dolmasına yarım saat kala, annesinin önerisiyle değiştirdiği kompozisyonuyla yüzde yüz bursla kabul edildi.
 • Aşçılar, tencere üzerine yemin etti

  May 15, 2017 MUĞLA Sıtkı Koçman Üniversitesi Datça Kazım Yılmaz Meslek Yüksekokulu'nda eğitimini tamamlayan 105 öğrenciden Aşçılık Bölümü mezunu 23 kişi, tencere üstüne el basıp aşçılık mesleğinin şeref ve haysiyetini koruyacağına dair yemin etti.
 • Prof. Dr. Sina Akşin: Karşıdevrimcilerin 4 alanda attığı adımlar, Türkiye’yi bugünkü duruma sürükledi

  May 15, 2017 Prof. Akşin, “Bugün Osmanlı’nın en karanlık tarafını, en karanlık günlerini yaşıyoruz. Osmanlı’ya matbaa nasıl 300 yıl sonra geldiyse, Türkiye’de de bugün Wikipedia yasaklanıyor” diye konuştu.
 • MEB, tartışma yaratan müfredatını açıklayacak: Evrim yok, Atatürk daha az

  May 14, 2017 MEB’in tartışma yaratan yeni müfredatının son hali bu hafta açıklanacak.
 • Arda Turan'ın özel yazışmaları yine deşifre oldu

  May 12, 2017 Milli futbolcu Arda Turan'ın sosyal medya platformu Instagram'dan Cansel Çördük ile olan yazışmaları deşifre oldu.
 • İhraçlar yerine emekli öğretim üyesi

  May 11, 2017 Yükseköğretim Kanunu’nun bazı maddelerinin ‘üretim reform paketi’ kapsamında değiştirilmesine ilişkin çalışmalar tamamlandı.
 • MEB’in robot yarışmasında icatlara ‘savaş’ damgasını vurdu

  May 11, 2017 TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığınca Konya'da düzenlenen 11. Uluslararası Robot Yarışması'ndaki icatlara savaş temalı robotlar damgasını vurdu.
 • Eğitim engelliye uzak

  May 11, 2017 Toplum genelinde yüzde 5 seviyesinde olan okuryazarlık eksikliği oranı engelli bireyler arasında yüzde 41. Bunun en büyük sebebi, eğitim alan ve materyallerinin engelliler düşünülmeden tasarlanmış olması.
 • KPSS sınava giriş belgeleri erişime açıldı

  May 11, 2017 ÖSYM tarafından 21 Mayıs'ta yapılacak KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavına giriş belgeleri erişime açıldı.
 • Ya kimyasaldan ya da radyasyondan... Koyununu kırptı, gözlerine inanamayıp veterinere koştu

  May 11, 2017 Gaziantep in İslahiye ilçesine bağlı Beyler Mahallesi'nde besicilik yapan Ali Duman, koyunlarını kırparken karşılaştığı salgı nedeniyle koyunun kulağını inceledi. Besici, koyunun sol kulağının iç kısmında ikinci bir ağız ve çene içindeki dişler ile karşılaştı. Hayvanın bu halini görünce önce şaşıran besici korku veren durum karşısında veterinerlerden yardım istedi.
 • Görülmemiş vahşet! 7 yaşındaki çocuklarını öldürüp domuzlara yedirdiler

  May 11, 2017 Amerika'nın Kansas eyaletinde yaşanan olayda Adrian'ın üvey annesi Heather Jones ve öz babası Michael Jones, 7 yaşındaki çocuğa akıl almaz işkenceler yaptı. Vahşetin kan donduran detayları ortaya çıktı, mahkeme çiftin cezasını açıkladı.
 • Murat Boz'dan Aslı Enver açıklaması

  May 11, 2017 Murat Boz'dan Aslı Enver açıklaması
 • AÖF sonuçları açıklandı

  May 10, 2017 Yüzbinlerce öğrenci tarafından merakla beklenen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin Bahar Dönemi ara sınav sonuçları açıklandı.
 • Bahar Candan'dan videolu Murat Boz paylaşımı

  May 09, 2017 İşte Benim Stilim yarışmacısı Bahar Candan gündemden düşmüyor. Murat Boz ve Eser Yenenler'le ilişkilerinden sonra magazin gündeminde zirveye oturan Bahar Candan, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Murat Boz 3 Mayıs akşamı Eser yenenler’le birlikte bir mekanda eğlenmiş ve geceyi Yenenler’in evinde Nihal ve Bahar Candan kardeşlerle geçirmişti. Hafta sonuna damga vuran olayın yankıları halen devam ederken, İşte Benim Stilim yarışmacısı Bahar Candan sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Bahar Candan Instagram hesabından saatini gösterir gibi yapıp tablette açık olan Murat Boz ile kendisinin bulunduğu haberin yazısını çekip videoyu paylaştı.
 • Dönüşmeyen kapanacak

  May 08, 2017 İlköğretim düzeyinde eğitim veren özel öğrenci etüt eğitim merkezleri 1 Temmuz’da kapanacak. Bu kurumlar önümüzdeki yıl için kayıt alamayacak.
 • Yedi kıtanın güzeli Bodrum'da

  May 08, 2017 Yedi kıtanın güzeli Bodrum'da

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: