Cumhuriyet Eğitim

Ağustos 10, 2016

 • Dayakçı öğretmene ev hapsi cezası

  October 19, 2017 Adana’da, tahtaya kaldırdığı 1. sınıf öğrencisi 7 yaşındaki S. G.’yi ‘D’ harfini yazamadığı için darp eden öğretmen Hacı A. hakkında ‘çocuğa karşı kasten yaralama’ suçundan soruşturma açılmıştı. Gözaltına alınıp polis merkezindeki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Hacı A.’ya 'ev hapsi cezası' verildi.
 • Yıldırım: TEOG'un yerine gelecek sistemi 1 hafta içinde paylaşacağız

  October 18, 2017 Başbakan Yıldırım, TEOG'un yerine gelecek yeni düzenlemenin detaylarını 1 hafta içinde paylaşacaklarını ifade etti.
 • Üniversite sınavında 15 dakika kuralı bitti... Sınav saatinde gelmeyen içeri alınmayacak

  October 18, 2017 Üniversite sınavına girecek 1 milyonu aşkın adayın merak ettiği soruları yanıtlayan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, geçen yıl çok sayıda öğrencinin mağdur olmasına yol açan 15 dakika kuralının bu yıldan itibaren kalktığını açıkladı.
 • Eğitim-İş: 70 bine yakın öğretmenin görevden alındığı yeni dönem çok daha çetin geçecektir

  October 17, 2017 Eğitim İş "12. Kuruluş Yıldönümümüzde Onurluyuz, Gururluyuz" başlıklı bir açıklama yaptı.
 • İzmir'de okul bahçesinde öğretmene şiddet

  October 17, 2017 Karabağlar Atatürk Anadolu Teknik Lisesi Müdür Yardımcısı Erol Gönç, okul bahçesinde okulla ilişiği olmayan kişilerce darp edildi, yüzünde sigara söndürülmeye çalışıldı. Eğitimciler, yarın olayı protesto edecek.
 • Yoksul çocuklara kreş de yok

  October 16, 2017 TEDMEM tarafından hazırlanan rapora göre, çalışan annelerin 0-3 yaş arasındaki çocuklarının yalnızca yüzde 15’i yuvaya gidebiliyor. Bu oran içinde olabilmek için yüksek ekonomik düzey grubunda yer almak gerekiyor. Türkiye’de, okulöncesinde okullaşma oranları 3-5 yaş için yüzde 35.5, 4-5 yaş için yüzde 45. Oysa gelişmiş ülkelerde bu oran yüzde 100.
 • KYK Burs ve Kredi başvuruları bugün başladı

  October 16, 2017 2017-2018 öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencilerinin burs/kredi başvuruları bugün başladı. Başvurular 24 Ekim tarihine kadar e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek.
 • Milli Eğitim değil soruşturma bakanlığı

  October 15, 2017 MEB'den 6 ayda 9 bin eğitimci hakkında inceleme, soruşturma ve suç duyurusu.
 • Bilim Akademisi'nden yeni müfredat değerlendirmesi: Yetersiz ve hatalı

  October 14, 2017 Bilim Akademisi Yönetim Kurulu’nun yeni ders programı ve kitapları üzerine yaptığı çalışmaya göre, program birçok bakımdan yetersiz, hatalı ve yanlış bir çerçeveye oturuyor.
 • YÖK'ün yeni sınav sistemine tepki: Az soruyla doğru ölçme yapılamaz

  October 13, 2017 YÖK’ün alelacele ilan ettiği yeni üniversiteye giriş sistemi, belirsizlikleri ve aksaklıklarıyla öğrenciler üzerinde baskıyı artırdı. Bir günde iki sınav adayları şimdiden bunalıma soktu. 16 soruyla baraj geçilecek ama tıp, mühendislik gibi yüksek puanlı bölüm isteyenlerin işi çok zorlaşacak.
 • Medreseler diriliyor

  October 13, 2017 Fiziki durumu uygun olan imam hatip okullarının bahçelerine cami yaptırılacak. İçinde özel Kuran okuma odaları da bulunacak okullar, gece gündüz açık olacak.
 • Yükseköğretim Kurumları Sınavı sürecinde adayları neler bekliyor?

  October 13, 2017 Milyonlarca üniversite adayının merakla beklediği üniversiteye geçiş sınavı, yeni adıyla Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), YÖK tarafından dün açıklandı. YKS ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Altınbaş Üniversitesi Rehberlik Koordinatörü Murat Acet, “Yeni uygulamalar ve değişiklikler yanında önceki bazı uygulamaların (OBP- Baraj uygulaması gibi) aynen korunduğu YKS, eğitim camiasında büyük oranda 2006-2010 yılları arasında uygulanan üniversite yerleştirme sürecine benzemesiyle bir nostalji etkisi yaşattı desek yanlış olmayacaktır” dedi.
 • İşte AKP'nin eğitim politikası: Ankara'da beş köy okulu kapatıldı

  October 13, 2017 Ankara'ya 80 km uzaklıktaki Balâ ilçesinin beş köyündeki ilkokullar, öğrenci azlığı gerekçisiyle bu eğitim öğretim yılında kapatıldı.
 • Eğitim-Sen'den yeni sınav sistemine tepki: Baskıyı artıracak

  October 12, 2017 Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatından 15 gün sonra üniversiteye giriş sistemini değiştirdi. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eğitim-Sen, yeni sınavın günü kurtarmaya yönelik hamleler içerdiğini söyledi.
 • CHP'li Yedekci'nin eğitim raporunda çarpıcı rakamlar

  October 12, 2017 CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay Yedekci, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir basın açıklaması yaparak 2002 yılından bu güne dek eğitim sisteminde yaşanan sorunları rakamlarla açıkladı.
 • Üniversiteye giriş sistemi sil baştan... Sınavın adı dahil her şey değişti

  October 12, 2017 YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteye girişte yeni sistemi açıkladı. Yeni sistemde 18 olan puan türü 5'e düştü. Türkçe ve matematik bütün puan türleri için önemli alan haline geldi. Yeni sistemindi, adaylar iki ayrı oturuma katılacak. İlk oturum 40 Türkçe, 40 matematik sorusundan oluşacak. İkinci oturumda Türk Dili ve Edebiyatı-Coğrafya'dan 40, Sosyal Bilimleri 40, Matematik 40 ve Fen Bilimleri 40 sorudan oluşacak. Oturum süresinin daha sonra belirleneceği sınav haziran ayında yapılacak.
 • Yurt dışı eğitimi için dev fuar

  October 12, 2017 Popülaritesini her geçen gün arttıran yurt dışı eğitimleri için Akare firması dev fuarlar düzenliyor.
 • Başbakan Yıldırım'dan TEOG açıklaması

  October 11, 2017 Başbakan Yıldırım liseye geçiş sınavı TEOG ‘un kaldırılmasına ilişkin “Bir sınavla öğrencilerin bir sonraki adımını belirlemek, öğrencilere de okula da veliye de haksızlıktır" dedi.
 • TEOG yerine milli izleme sınavı

  October 11, 2017 Temel eğitimden liseye geçişte yeni formüller arayan Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘TEOG kaldırılsın’ talimatı verdiği gün, illere yeni bir pilot sınav sistemini gönderdiği ortaya çıktı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: