Cumhuriyet Eğitim

Ağustos 10, 2016

 • Ataol Behramoğlu'na Edebiyat Onur Ödülü

  January 21, 2019 Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu ve Ortaokulu, Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu, Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, öğrenci, öğretmen, yönetici ve idarecilerine uygulanan anket sonucunda yapılan değerlendirmeyle verilen 'Çınar Ödül'leri verildi.
 • 'Ders sayıları yarı yarıya azalabilir'

  January 21, 2019 Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, “Mart ayında okullardaki ders sayılarıyla ilgili program açıklanacak. Önümüzdeki yıldan itibaren uygulamaya geçecek. Yarı yarıya bir azalma olabilir” dedi.
 • Okulda değil, işteler!

  January 20, 2019 Bir araştırmaya göre mevsimlik tarımda çalışan çocukların ailelerinin yüzde 87’si “çalışmasını istemiyoruz ama mecburuz’’ diyor. 11 yaşın altında çalışmaya başlayan, hiç tatil yapmayan çocuklar var.
 • Yarıyıl tatili ve dijital yaşam

  January 19, 2019 Yarıyıl tatili dün itibarıyla başladı. 18 milyon öğrenci bu 2 haftalık süreyi nasıl değerlendirecekler?
 • Eğitim Sen: AKP adayının okullarda ne işi var?

  January 18, 2019 Zonguldak Eğitim Sen Şubesi, AKP Zonguldak Belediye Başkan adayı Dr. Ömer Selim Alan'ın okul ziyaretlerine tepki gösterdi. Eğitim Sen, ziyaretlerin YSK'nin kararına aykırı olduğunu belirtti.
 • Nihat Hatipoğlu rektör oldu

  January 18, 2019 Rektör atamalarına ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, iki gün önce adına 'İslam' ibaresi eklenen Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. Nihat Hatipoğlu geçtiğimiz günlerde AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine belediye başkanlığı adaylığı teklif ettiği iddiasını doğrulamıştı.
 • Eğitime kırık not

  January 17, 2019 Eğitim-İş ve Eğitim Sen, eğitimin ilk yarıyılında kartopu gibi büyüyen sorunları gözler önüne serdi: Her şey geriye gidiyor. Kötü gidişe ‘dur’ denilmedi. İmam hatiplere destek sürerken 2 yıldır kadrolu öğretmen atanamadı. Okullarda şiddet artarken öğretmenlerin maaşları hızla eridi.
 • 4 yaşa bile türban

  January 16, 2019 Zorunlu din eğitiminin 4. sınıfta başlamasına karşın Diyanet bir yılda 48 ila 72 aylık çocukları camiye taşıyor.
 • Türkiye'deki üniversiteler sıralamada aşağılara düştü

  January 15, 2019 Türkiye, Gelişmekte Olan Ülkeler Üniversiteleri Sıralaması’nda geçen yıl 22 olan kurum sayısını 23’e çıkardı ancak çoğu üniversite sıralamada aşağılara düştü.
 • YÖK: Özel güvenliğin önleyici tedbirleri artırılacak

  January 15, 2019 YÖK, son dönemlerde üniversitelerde akademisyenlerin maruz kaldığı ve bazılarının ölümle sonuçlandığı şiddet olaylarına karşı harekete geçti. Son olarak Çankaya Üniversitesi'nde görev yapan Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi tarafından odasında öldürülmesi olayı sonrasında, üniversitelerde akademisyenlere yönelik yaşanan hadiseler üzerine harekete geçerek, bu üzücü olayların nedenlerinin araştırılıp, önleyici tedbirler alınmasına yönelik bir çalışma başlattı.
 • Trakya Üniversitesi'nde akademisyenlerin karşılıklı suçlamaları yargıya taşındı

  January 15, 2019 Edirne'de Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Cengiz Fedakar ile Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ömer Soner Hunkan arasında bir öğrencinin notu nedeniyle başlayan karşılıklı resmi yazışmalar, aralarında 'gayri ahlaki', 'ahlaksız', 'ş.....z', 'FETÖ'cü' sözlerinin geçtiği suçlamalara dönüştü. Dr. Fedakar, Prof. Dr. Hunkan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Prof. Dr. Hunkan ise konunun yargıya intikal ettiğini kaydederek, konuşmayacağını söyledi.
 • Kadıköy Anadolu Lisesi'nde 'mahrem görüntü' skandalı!

  January 15, 2019 Öğrencileri zorla dini sohbetlere götürmeye çalışmasıyla gündeme gelen Kadıköy Anadolu Lisesi'nde (KAL) bu kez 'görüntü' skandalı patlak verdi. Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş'ın iddiasına göre okul müdürü bir grup öğrencinin mahrem görüntüsünü WhatsApp grubunda paylaştı. Olayla ilgili müfettişler görevlendirilirken aile suç duyurusunda bulundu.
 • Gazi ve şehit yakınlarından ücret alınmayacak

  January 15, 2019 ÖSYM Başkanı Aygün, gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocuklarından sınav, başvuru hizmeti ve yerleştirme ücreti alınmayacağını açıkladı.
 • Bingöl'de eğitime bir gün ara verildi

  January 14, 2019 Bingöl Valiliği, ilk ve ortaokulların 1 gün tatil edildiğini açıkladı.
 • Özel okul öğretmenlerine darbe

  January 14, 2019 Yargıtay İçtihadı Birleştirme Büyük Genel Kurulu’nun kararına göre özel okullarda görev yapan öğretmenler, sözleşmelerinin yenilenmemesi durumunda işe iade davası açamayacak, ihbar tazminatı alamayacak.
 • Whatsapp’ta ‘ödev zorbalığı’

  January 14, 2019 Yeni bir zorbalık yöntemi: Whatsapp’ta çalışkan öğrenciler, ödevlerini arkadaşları ile paylaşmak zorunda...
 • MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları başlıyor

  January 14, 2019 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları 16 Ocak-27 Şubat'ta alınacak.
 • ‘Sınav baskısı azalmıyor’

  January 13, 2019 Ortaokullarda başlatılan yeni bir uygulama ile her ay bir deneme sınavı yapılıyor.
 • Geçim sıkıntısı yüzünden 1.1 milyon üniversiteli okulu bıraktı

  January 12, 2019 5 yılda 1 milyon 155 bin üniversite öğrencisinin geçim sıkıntısı nedeniyle okulu bırakmak zorunda kaldığı öğrenildi.
 • Açılın biz kalkulus biliyoruz!

  January 11, 2019 Matematiğin sıkıcı olduğunu zannedenler varmış. Kandırmışlar onları. Doğru dille ve yöntemle anlatılan matematik, tadından yenmez. “İşlem Tamam” bu iddia ile açıyor sayfalarını okura.
 • Üniversite kitabında 'hangisi kadını daha çekici yapar?' sorusu

  January 11, 2019 Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim Fakültesi Sosyal Psikoloji 1 ders kitabında yer alan sorular tepki çekti. Sorular gibi şıkları da aynı şekilde cinsiyetçi ifadeler ve önermeler içerdi.
 • Öldürülen araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel'in adı okulun karşısındaki parkta yaşayacak

  January 11, 2019 Ankara'da, 9 gün önce öğrencisi tarafından odasında öldürülen araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel'in (27) adı, görev yaptığı üniversitenin karşısındaki parka verildi.
 • Eğitime değil namaza

  January 09, 2019 MEB yarıyıl tatilinde çocukları camilere taşımaya hazırlanıyor.
 • Otizmli öğrenciye şiddet: Öğretmen görevinden uzaklaştırıldı

  January 09, 2019 Ankara'da ilkokulda epilepsi hastası otizmli M.F.D. (8) adlı erkek öğrenciye şiddet uyguladığı iddia edilen öğretmen hakkında, çocuğun ailesi suç duyurusunda bulundu. Kadın öğretmenin öğrencisini itip sandalye fırlattığı cep telefonu görüntüsü de delil olarak savcılığa teslim edildi. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenin açığa alındığını duyurdu.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: