Cumhuriyet Ekonomi

Ağustos 10, 2016

 • Hataylılar hakkını istiyor

  August 20, 2017 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 5’inci teşvik bölgesine geçmek için imza kampanyası başlattı. Üç haftada 517 bin 259 imzaya ulaşıldı.
 • Türk firmaları dünyanın en önemli gıda fuarlarından birisi olan Gulfood'dan dışlandı

  August 20, 2017 Dünyanın en önemli fuarlarına ev sahipliği yapan Dubai, Türk firmalarının organizasyonlara katılımında sorunlar çıkarıyor.
 • Şerbetçiotu deyip geçmeyin

  August 20, 2017 Çok ekilmesi halinde ithalatı azalacak. Bira üretiminde kullanılan şerbetçiotunun tek alıcısı Anadolu Efes. Alım garantisi veriyor. İhtiyacının ancak yüzde 60’ı karşılanabiliyor.
 • Hükümet, yasa değişikliğini uygulamaya geçirdi: Gündüz yetmez, gece de çalışın

  August 19, 2017 Hükümet 2015’te yaptığı yasa değişikliğini uygulamaya geçirdi. Kadın işçi üç sektörde 7.5 saatin üzerinde çalıştırılabilecek.
 • Kadın eve kapandı

  August 19, 2017 Devlet çocuk ve yaşlı bakımını sosyal olarak çözemediği için kadın, işten uzaklaşıyor. 1 milyon kadın çocuğuna, 112 bin kadın da yaşlıya bakmak için işten ayrıldı.
 • Tatilin uzaması kiralık araç talebini artırdı

  August 19, 2017 Kurban Bayramı tatilinde günlük kiralamada kullanılan araçların doluluk oranının yüzde 90'ları geçeceği tahmin ediliyor.Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) Genel Koordinatörü Tolga Özgül, Kurban Bayramı tatilinin uzamasıyla araç kiralama piyasasındaki hareketliliğin arttığını söyledi.
 • Kılıçdaroğlu: Türkiye'de tarıma destek yetersiz

  August 19, 2017 Kemal Kılıçdaroğlu, Yozgat'ta partisi tarafından düzenlenen "Bakliyat Çalıştayı'na katıldı, hububat üreticilerinin sorunlarını dinledi. Kılıçdaroğlu, "Tarıma bütün ülkeler teşvik verir. Fındık, buğday üreticisi ciddi sorunlar yaşamaktadır. Türkiye'de tarıma destek yetersizdir, mercimek ithal eden ülke konumunda. Oysa 1990'lı yıllarda Türkiye mercimeket dünya birincisiyde ve mercimek ihraç ederdi" dedi.
 • Fitch, Yunanistan'ın kredi notunu yükseltti

  August 19, 2017 Fitch Ratings'ten yapılan açıklamada, Yunanistan'ın kredi notunun "CCC" seviyesinden "B-" seviyesine yükseltildiği bildirildi.
 • Protokolde sermaye krizi

  August 18, 2017 86. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın açılışında Sancak grubunun inşaat şirketi Folkart'ın sahibi Mesut Sancak, Vestel'in sahibi Zorlu ve Ali Ağaoğlu protokolün ön sırasına oturtulurken, arka sıralarda yer gösterilen CHP'li milletvekilleri tören salonunu terk etti.
 • Altın fiyatları 9 ayın rekorunu kırdı

  August 18, 2017 Altının ons fiyatı geçen kasım ayından sonra ilk kez 1.300 dolara yükseldi. Yükseliş Avrupa'daki terör saldırılarına bağlanıyor.
 • Borca yetmeyen destek

  August 18, 2017 Çiftçiye verilecek tarımsal destek, giderleri karşılamaktan uzak kalacak. Çiftçi bu yıl da maliyetlerini borçla karşılayacak. Mazotta ödenen vergiyle alınan destek geri veriliyor.
 • Borsa haftayı yükselişle tamamladı

  August 18, 2017 Borsa haftanın son iş gününü günü yüzde 0,35'lik yükselişle tamamladı.
 • Koç Holding'den 6 ayda 2.5 milyar kar, 2.9 milyar liralık yatırım

  August 18, 2017 Koç Holding, 2017 yılının ilk yarısında konsolide bazda toplam 45,5 milyar TL gelir elde ederken, 2,5 milyar TL konsolide ana ortaklık payı net dönem kârı gerçekleştirdi. Aynı dönemde 2,9 milyar TL’lik kombine yatırım yaptı.
 • Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan emlak vergisi açıklaması

  August 18, 2017 Maliye Bakanı Naci Ağbal, "1319 sayılı Emlak Vergisi Kanununa göre tespit edilen birim metrekare vergi değeri gibi kriterlere bağlı olarak uygulanacak KDV oranı yüzde 1, yüzde 8 ve yüzde 18 olmak üzere farklılık göstermektedir" dedi.
 • Tüketici online alışverişte yeni dönem için ne düşünüyor?

  August 18, 2017 Alışveriş alışkanlığı hiç şüphesiz her bireyin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Tabii, bu alışkanlık teknoloji çağının gelişmesiyle artık online mecralara yönelmiş durumda… Peki, tüketiciler “finansal tüketiciyi koruma” görevi çerçevesinde alınan ve e-ticaret işlemleri için getirilen “bireysel onay uygulaması” ile ilgili ne düşünüyor?
 • Kurulan şirket sayısı yüzde 12 azaldı

  August 18, 2017 Kurulan şirket sayısında 2017 Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 12,72 azalış oldu.
 • Çürük evlerle depreme hazırız!

  August 18, 2017 Araştırmalara göre 2017 başından ağustos ayına kadar Türkiye ve çevresinde 26 bin 227 deprem gerçekleşti ama Türkiye’nin konut stoku depreme hazır değil.
 • Ucuz sebze anılarda kaldı

  August 18, 2017 Tüketici bu yaz ucuz sebze yiyemedi. Şiddetli yağış ve doluların sera ve tarlaları vurup üreticiyi mağdur etmesi, tüketiciyi pahalı sebzeye mecbur bıraktı. Barbunya fasulyenin kilosu 14 TL’ye kadar yükseldi.
 • ABD’ye en çok Çin ve Türkiye güvendi

  August 18, 2017 Haziranda ABD tahvillerine en çok yatırım yapan ikinci ülke Türkiye oldu. Türklerin elinde 59 milyar dolar ABD tahvili var.
 • Bankaların ilk yarı kârı yüzde 33 arttı

  August 18, 2017 Borsada işlem gören 9 bankanın 6 aylık kârı 17 milyar TL’ye, toplam aktifleri ise 2 trilyon TL’ye dayandı
 • Fındık üreticisi TMO'nun verdiği fiyata tepkili

  August 17, 2017 GİRESUN Ziraat Odası Başkanı Nurettin Karan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba tarafından açıklanan fındık fiyatlarını değerlendirerek “Maliyetle fiyat denk gibi görünüyor. 12 lira gibi bir fiyat açıklasaydı herkes memnun olacaktı. Üreticiye refah payı verilmeliydi. Beklentiyi karşılayamadı. Kabul edeceğimiz bir rakam değil” dedi.
 • Riva arazisi el değiştirdi, Galatasaray'ın payı azaldı

  August 17, 2017 Galatasaray Spor Kulübünün İstanbul Riva'daki arsası için gerçekleştirilen ihaleyi kazanan Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnşaat AŞ. İş Ortaklığının belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamaması üzerine söz konusu işin en uygun ikinci teklifi sunan Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ'ye ihale edilmesine karar verildi. İhaleyi alan firma değişince kulübün ve Emlak Konut'un da gelir beklentisi düştü.
 • Emekliye yılda 2 maaş ikramiye masada

  August 17, 2017 Konfederasyonların toplu sözleşme masasına taşıdığı ikramiye talebi, SSK ve Bağ-Kur emeklilerini de heyecanlandırdı. TÜED’den ‘Memur emeklileriyle başlayıp, işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de yansıtılsın. Ramazan ve Kurban bayramlarında 1’er maaş ikramiye istiyoruz’ açıklaması geldi.
 • Turizmcilerden bayram tatili uyarısı

  August 17, 2017 Muğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki turizmciler, Kurban Bayramı tatilini 10 gün olarak açıklamasıyla sevindi. Marmaris'teki tesislerin yüzde 80'lik doluluk oranına sahip olduğunu belirten turizmciler, erken ve belgeli acentelerle rezervasyon yapılması konusunda tatilcileri uyardı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: