Cumhuriyet Ekonomi

Ağustos 10, 2016

 • Banka hesaplarınızı kontrol edin!

  July 15, 2018 Bankalarda 10 yıldır işlem yapılmayarak zaman aşımına uğrayan 838 bin adet hesapta yaklaşık 98 milyon lira unutuldu.
 • SPK 'Insider trading' işlemlerde geri adım attı

  July 15, 2018 Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), tartışmalara neden olan mevzuat değişikliğini hem yalanladı hem de yürürlükten kaldırıldığını duyurdu.
 • "Konya kadar toprağı olan Hollanda'nın Türkiye kadar milli geliri var"

  July 15, 2018 Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Tarıma dayalı sanayi işletmeleri olması lazım. Konya kadar toprağı olan Hollanda'nın Türkiye kadar milli geliri var. Hepsi tarımdan kaynaklı değil ama bu önemli bir paya sahip. Onlar da çok zor şartlar altında bunu yapıyor. Toprağın olmadığı yerlerde topraktan gelir kaynağı elde etmek mümkün. Bizlerin de burada bunları yapması mümkün" dedi.
 • Keskinoğlu Tavukçuluk'tan konkordato açıklaması

  July 14, 2018 Daha önce ticari faaliyetlerinin kesintiye uğramaması için konkordato başvurusu yapan beyaz et ve yumurta üreticisi Keskinoğlu konkordato başvurusu ile ilgili bir açıklama yaptı.
 • Barclays'den korkutan dolar tahmini: 5,25 seviyesine çıkabilir

  July 14, 2018 Dolar/TL'de 12 Temmuz Perşembe sabaha karşı saatlerde Asya piyasalarında görülen 4,9743'lük yeni rekor sonrasında gözler kurun seyrine çevrildi. Barclays, dolar/TL tahminlerinde kurun en az önümüzdeki yılın ikinci çeyreğine kadar yükseleceğini öngördü.
 • Korkutan araştırma: Yerli sermaye de kaçıyor

  July 14, 2018 5 ayda ülkeden giden yerli sermaye 2.98 milyar dolara yükseldi. Mayıs ayı itibarıyla Türkiye’den çıkan yerli sermaye 3 milyar dolar sınırına yaklaştı. Ülkeye giren yabancı sermayenin ise 8 yıl aradan sonra ilk kez 10 milyar dolar sınırının altına düştüğü görüldü.
 • Fitch Türkiye'nin kredi notunu açıkladı

  July 13, 2018 Fitch Türkiye'nin kredi notunu açıkladı. Türkiye'nin kredi notunu düşürdü. Not BB+'dan BB'ye indirildi. Görünüm negatif olarak belirlendi. Kararın ardından dolar/TL 4.86-87 bandında seyrediyor.
 • Bir yılda kredi alanların sayısında rekor artış

  July 13, 2018 Nakdi krediler, mayıs sonu itibarıyla önceki yılın aynı ayına göre yüzde 24 artarak 2 trilyon 496 milyar lira oldu. Bir yılda kredi alan kişi sayısı 1.7 milyon arttı.
 • Zaman daralıyor

  July 13, 2018 Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, "Zaman giderek daralmakla birlikte tedbir almaya imkân verecek bir hareket alanı var. Maliyeti artırmamak için hızlı hareket edilmeli" dedi.
 • Fed, Para Politikası Raporu'nu yayımladı

  July 13, 2018 ABD Merkez Bankası (Fed), Kongre’ye sunduğu raporda, kademeli faiz artışlarına devam edileceğinin sinyalini verdi.
 • Borsa günü yükselişle tamamladı

  July 13, 2018 Borsa, günü yüzde 0,36'lık yükselişle tamamladı.
 • Bakan Albayrak eylem planını açıkladı

  July 13, 2018 Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonominin eylem planını açıkladı. Bakan Albayrak ilk kabine sonrası enflasyonla ilgili de açıklamada bulundu ve "Enflasyonla mücadele öncelikli hedef" dedi.
 • Jeff Bezos bir günde 3 milyar dolar kazandı

  July 13, 2018 ABD'li e-ticaret devi Amazon'un hisseleri yeni bir rekor kırarken, şirketin kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos'un da serveti arttı.
 • Türkiye'den Pakistan'a ATAK helikopteri ihracatı

  July 13, 2018 Pakistan ile yapılan 1.5 milyar dolarlık 30 adetlik T129 ATAK taarruz helikopter satış anlaşması ile Türkiye tek kalemde en büyük savunma sanayi ihracatına imza attı. Geçen hafta da Pakistan ile 4 adet MİLGEM satışı için anlaşma imzalanmıştı.
 • Johnson & Johnson, 4.7 milyar dolar tazminat ödeyecek

  July 13, 2018 ABD'de bebek pudrası ürününün kansere neden olduğu iddiasıyla açılan davayı kaybeden Johnson & Johnson, 22 kadına toplam 4.7 milyar dolar ödeyecek.
 • Kur şoku ekonomiyi nasıl etkileyecek?

  July 13, 2018 Türk Lirası son günlerde hızla değer kaybederken, dolar karşısındaki düşüş bir günde 25 kuruşu geçti. Para biriminin değerindeki ani ve yüksek frekanslı değişimler, ‘kur şoku’ olarak adlandırılıyor. Peki, kurdaki bu kadar yüksek oranlı değişimler ekonomiyi nasıl etkilecek? İktisat literatürüne göre kur şoklarının enflasyondan faiz oranlarına, ithalat ve ihracattan istihdama kadar yayılabilen etkil
 • Rekoru gören dolar fiyatlarında son durum

  July 13, 2018 Dolar/TL kuru dün rekor seviyelere ulaştıktan sonra bugün 4.81'e kadar geriledi, ardından yükselişe geçerek 4.87'yi test etti.
 • Fed Başkanı Powell'dan açıklama

  July 13, 2018 ABD Merkez Bankası Başkanı Powell, ülke ekonomisine ve ekonomi politikalarına yönelik değerlendirmelerde bulundu.
 • ABD devlerin birleşmesini temyize taşıdı

  July 13, 2018 ABD Adalet Bakanlığı, telekomünikasyon devi AT&T ile televizyon, sinema ve eğlence sektörü şirketi Time Warner'ın birleşmesini temyize taşıdı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: