Cumhuriyet Ekonomi

Ağustos 10, 2016

 • Öğrencileri utandıran kart!

  September 23, 2018 Devletten öğrencilerine utandıran kart. Her yıl düzenlenen bursluluk sınavını kazanan öğrencilere elden para verme yerine, üzerinde “MEB Sosyal Destek Kartı” yazılı banka kartı verildi.
 • Ayakkabıcılar neden peş peşe battı?

  September 23, 2018 Hotiç, Yeşil Kundura hemen arkasından Beta... Ayakkabıcılık sektörünün bu üç büyük markası borç ödemede yaşadığı sorunlar nedeniyle konkordato ilan etti. Son olarak da yabancı markalı ayakkabı satan zincir Shoes Center mağazalarını kapatarak piyasadan çekilme kararı aldı. Bu gelişmeler üzerine gözler sektöre çevrildi.
 • Enflasyon ücretleri eritti

  September 22, 2018 2017’deki OVP’de yüzde 7 olan 2018 sonu enflasyon beklentisi, yeni OVP’de yüzde 20’yi aştı. Memur, emekli, işçi ve asgari ücretli büyük kayıp yaşadı
 • Yollara ek ödenek yok

  September 22, 2018 Hükümet, bölünmüş yollara bütçeden ek kaynak aktarımını durdurdu.
 • Yabancı varlıklarda 96 milyarlık kayıp

  September 22, 2018 TL büyük değer kaybedince, yabancıların Türkiye’de sahip oldukları varlıkların değeri sadece yedi ayda 96 milyar dolar azaldı.
 • CHP: Başarı şansı yok

  September 21, 2018 CHP’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Yeni Ekonomi Programı’nın başarılı olmasının mümkün olmadığını söyledi.
 • Zor günler kapıda: Daralma dönemi

  September 21, 2018 Fitch Ratings’e göre Türkiye ekonomisini zor günler bekliyor. Enflasyon satınalma gücünü azaltacak, yatırımlar baltalanacak, ekonomide net yavaşlama yaşanacak.
 • Ekonomi yönetimi Almanya'da

  September 21, 2018 Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Almanya'da mevkidaşlarıyla bir araya geldi. Görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenlendi. Önemli mesajların verildiği basın toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Türkiye ve Almanya arasında pozitif gelişmelerin olacağını söyledi. Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier de Türk ekonomisinin son derece güçlü ve sağlıklı olduğunu söyledi.
 • Borsa haftayı yükselişle tamamladı

  September 21, 2018 Borsa, haftanın son iş gününü yüzde 1,94'lük yükselişle tamamladı.
 • Bakan Gül: Ekonomik sıkıntılar psikolojik

  September 21, 2018 Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'deki ekonomik sorunların birlikte çözüleceğini belirterek, "Türkiye'de yaşanan tüm bu sıkıntıların daha ziyade rasyonel değil, psikolojik olduğunu görüyoruz" dedi.
 • Emniyet uyardı: 360 bin kartın şifresi kopyalandı

  September 21, 2018 ATM'lere yerleştirdikleri aparatlarla kredi kartı şifrelerini kopyalayan 2 kişi tutuklandı. 360 bin şifre görüntüsünün kopyalandığını söyleyen emniyet 'kart hareketlerinizi kontrol edin' uyarısında bulundu.
 • 9 ayda yüzde 200 zam! Fiyatı her ay artıyor

  September 21, 2018 Beyaz ete 9 ayda yüzde 200'ün üzerinde zam yapıldı, kırmızı et fiyatlarıyla yarışıyor.
 • Fitch'ten Türkiye açıklaması

  September 21, 2018 Fitch Ratings, ABD Doları/Türk Lirası paritesinin 6.20 TL civarında istikrar kazanmasını ve tahmin dönemi boyunca bu civarda seyretmesini beklerken, Türkiye'nin bir IMF programı veya sermaye kontrolleri uygulamayacağını öngördüğünü bildirdi.
 • 'İmar affı'nda patronlara kolaylık!

  September 21, 2018 İş yerleri yapı kayıt belgesi bedelinin ruhsatlı alan üzerinden hesaplanması nedeniyle yüksek rakamlar ödemek zorunda kalacaktı. Yeni düzenleme ile hesaplama sistemi sadece tesisin kapladığı alanla değiştirilerek, patronlara kolaylık sağlandı.
 • JP Morgan'dan “Soğuk ekonomi savaşı” uyarısı

  September 21, 2018 ABD merkezli bankacılık ve finansal hizmetler şirketi JP Morgan Chase Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Jing Ulrich, ABD ve Çin arasındaki ticari gerilimlerin olası bir “soğuk ekonomi savaşına” dönüşebileceğini söyledi.
 • Konkordato ilan eden firmalara BETA da katıldı

  September 21, 2018 Türkiye’nin en eski ayakkabı markalarından BETA da konkordato ilan etti.
 • “Modayı Türkiye’de üretmek gücümüzü artırıyor"

  September 21, 2018 Koton’un 213’ü yurtdışında, 303’ü yurtiçinde olmak üzere 516 mağazası ve dünya genelinde binden fazla satış noktasında yer alan ürünlerinin yüzde 85’inin Türkiye’de üretildiğini belirten Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, “Türkiye’de üretmek gücümüzü artırıyor” dedi.
 • Dolar ve avro güne nasıl başladı?

  September 21, 2018 İstanbul serbest piyasada dolar 6,2370 liradan, Avro 7,3520 liradan güne başladı.
 • Brezilya’da siyasi belirsizlik kahvede kriz yarattı

  September 21, 2018 Dünyanın en büyük kahve ihracatçısı Brezilya’nın parasındaki hızlı değer kaybı New York Borsası'ndaki kahve işlemlerine kadar uzandı. Arabica tipi kahvenin fiyatı 13 yılın en düşük seviyesine indi.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: