Cumhuriyet Ekonomi

Ağustos 10, 2016

 • ASELSAN Başkanı Görgün: Halka arzın yüzde 40'ını yabancı yatırımcılara açtık

  May 28, 2018 ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, 31 Mayıs-1 Haziran tarihlerinde taleplerinin toplanacağı ikincil halka arz süreci hakkında, "Yüzde 60 oranında yerli, yüzde 40 oranında yabancı yatırımcılara açtık. Kurumsal ve bireysel yatırımcılar arasında da bir ayrım göstermeden yüzde 30 yüzde 30 bir paylaşım oldu" dedi.
 • Erdoğan 'kur hikâye' dedi ama evlilik hayallerini de kur vurdu

  May 28, 2018 Kurdaki artış için Cumhurbaşkanı Erdoğan 'kurmuş murmuş hepsi hikaye' dese de vatandaşın cebini yakmaya devam ediyor. Geçen yıl 50 bin TL’ye evlenilirken bu yıl bu masraf 71 bin TL’ye çıktı.
 • Foreign Policy, Erdoğan'ın ekonomideki 6 hatasını yazdı

  May 27, 2018 ABD’nin etkili dergilerinden Foreign Policy’de, Türkiye ekonomisine dair kapsamlı bir makale yayımlandı. ‘Erdoğan Ekonomi 101 dersinden kalıyor’ başlıklı makalede, “Türkiye Cumhurbaşkanı kendisinin haklı olduğu ve dünyanın bütün ekonomi uzmanlarının hatalı olduğu üzerine devasa bir kumar oynadı” denildi.
 • İstanbul'da kiralar ödenmiyor... Rakamlar ürkütücü

  May 27, 2018 Herhangi bir sebeple kiranın ödenememesi durumunda mülk sahiplerinin haklarını koruyan kira sigortası, Türkiye'de aktif olarak kullanılmaya başlanalı 1 yıl olurken, geçen sürede kirasını ödemeyen kiracıların bulunduğu şehirlerin başında İstanbul geldi.
 • '10 güne kadar rahatlarız'

  May 27, 2018 Hükümet, Türk Eximbank üzerinden reeskont kredi kullanan ihracatçılara döviz kurunu sabitledi. Dolar/TL 4.70'ten aşağıya inmiyor. Ancak Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci kurdaki yükselişin geçici olduğu iddiasında.
 • Erdoğan'dan emekli polislere maaş açıklaması

  May 26, 2018 İstanbul'da iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli polis memurlarına verilecek ücret hakkında açıklama yaptı.
 • Mehmet Şimşek: Dünyada ciddi bir demokratik resesyonla karşı karşıyayız

  May 26, 2018 Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Dünyada ciddi bir demokratik resesyonla karşı karşıyayız" dedi.
 • Örmecilerle iplikçiler kur kavgasına tutuştu

  May 26, 2018 ÖRSAD (Örme Sanayicileri Derneği) Başkanı Fikri Kurt’tan iş dünyasında ses getirecek açıklamalar geldi. “Kendi sanayicimiz de güvensizlik ortamı sağlıyor” diyen Kurt, “İplik fabrikaları, pamuk ipliğini satarken, Dolar ve Euro’nun artışını öne sürerek Örme ve Dokuma sektöründe faaliyet gösteren firmalara zorluk çıkartmaktadırlar. Bu ticaret şeklinin kabul edilecek bir yönü yoktur” diyerek tepki gösterdi.
 • Zeybekci doların düşüşü için tarih verdi

  May 26, 2018 Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, döviz kurlarındaki dalgalanmalarla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Türk Lirası'nın değeri, Türkiye'nin gerçeklerini yansıtmıyor, kabul edilesi değil bu. Onun için de bunların hepsi gelip geçicidir. Göreceksiniz, yaklaşık olarak 10 gün diyelim, rahatladığımızı hep beraber göreceğiz" dedi.
 • Zeybekci doların düşüşü için tarih verdi

  May 26, 2018 Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, döviz kurlarındaki dalgalanmalarla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Türk Lirası'nın değeri, Türkiye'nin gerçeklerini yansıtmıyor, kabul edilesi değil bu. Onun için de bunların hepsi gelip geçicidir. Göreceksiniz, yaklaşık olarak 10 gün diyelim, rahatladığımızı hep beraber göreceğiz" dedi.
 • Şimşek yine farklı: Piyasayla inatlaşmayacağız

  May 25, 2018 Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı, “Piyasalarla inatlaşmayacağız” dedi.
 • Çalışana ‘uzak’ eğitim

  May 25, 2018 İşçi sağlığı, güvenliği denetimini patronların insafına bırakan hükümet, çalışanlara iş güvenliği eğitimini de evlerinde verecek.
 • Üretim tahmini azaldı

  May 25, 2018 Türkiye 2018’de kuru soğanı 127 bin, domatesi 153 bin, karpuzu 108 bin ton daha az üretecek.
 • İzmir’de ilk üç değişmedi

  May 25, 2018 Ege Bölgesi’nin 100 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında üretimden satışlara göre üç sırayı yine Tüpraş, Petkim ve Philsa Philip Morris aldı
 • Büyük vurgun

  May 25, 2018 Gelir ve borç garantisi verilerek yaptırılan kamu özel işbirliği projelerinin sayısı 158’e, değeri 134.8 milyar dolara ulaştı. TL eridikçe dövizle sözleşme yapan yandaşlar kazanıyor.
 • Fitch’ten ikinci uyarı

  May 25, 2018 Kredi derecelendirme kuruluşundan bir haftada ikinci kez liradaki zayıflığın ülkenin notunu etkileyeceği uyarısı gelirken, IMF de Merkez Bankası bağımsız olmalı dedi.
 • Emeklilere ikramiyenin verileceği tarih belli oldu

  May 25, 2018 Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emeklilere ikramiyenin Haziran ayının başında ödeneceğini duyurdu.
 • Halkbankası'na para cezası iddiasına soruşturma

  May 25, 2018 ABD’nin Halkbankası’na önemli miktarda para cezası verdiği yönündeki bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan haber ve yorumlara ilişkin soruşturma başlatıldı.
 • Borsa haftayı düşüşle tamamladı

  May 25, 2018 Borsa haftanın son iş gününü yüzde 2,04'lük yükselişle tamamladı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: