Cumhuriyet Kültür Sanat

Ağustos 10, 2016

 • Stockholm’de dünyanın en uzun kitap stantları kuruldu

  August 20, 2017 Her yıl İsveç’te düzenlenen Stockholm Müzik ve Sanat Festivali’nin 27. yıl dönümü kapsamında dünyanın en uzun kitap stantları kuruldu.
 • Haluk Levent meydan okudu: Oraya villa yapamayacaksınız!

  August 20, 2017 Türk Rock Müziği'nin sevilen ismi Haluk Levent, Balıkesir Ayvalık'taki orman yangınıyla ilgili yaptığı paylaşımda, "Oraya villa yapamayacaksınız! Her tarafına fidan diktirecem arazinin hodri meydan!" ifadelerini kullandı.
 • Manuş Baba: Kaosun içinden bir düzen çıkarmaya çalışıyorum

  August 20, 2017 Sosyal medyada yüzbinlerece dinlenen şarkıları sonası herkesçe tanınan Manuş Baba, geçtiğimiz günlerde "Dönersen ıslık çal" isimli albümünü yayınladı. Manuş Baba, gelecek ile ilgili albüm planları ve yeni besteri için hazırlıklarının devam ettiğini beliterek, "Bir yandan da İstanbul var tabii... Hareketin, kaosun içinden bir düzen çıkarmaya çalışıyorum. Gelecek içinse bu yazıların konuşmaların şar
 • ABD'li ünlü komedyen ve aktivist Dick Gregory yaşamını yitirdi

  August 20, 2017 ABD'li komedyen, aktivist ve yazar Dick Gregory, 84 yaşında Washington'da yaşamını yitirdi. Gregory'in ölümünü oğlu sosyal medya hesabından duyurdu.
 • Mehmet Erdem yeni albüm müjdesini verdi

  August 19, 2017 Ünlü şarkıcı Mehmet Erdem, İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan bir alışveriş merkezinde sahne aldı. Erdem, konser öncesi gazetecilere verdiği röportajda yeni albümün de müjdesini verdi.
 • 8 bin 600 senelik bulgular Denizli’yi heyecanlandırdı

  August 18, 2017 Denizli’nin Çal ilçesinde 2 yıldır süren insanlık tarihine ışık tutacak kazı çalışmaları devam ediyor. Çalışmalarda elde edilen 8 bin 600 yıl öncesine ait bulguların yanı sıra bulunan 5 insan kemiği inceleniyor.
 • Filmekimi’ne 7 film daha

  August 18, 2017 29 Eylül - 8 Ekim tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak olan Filmekimi’nde izleyiciyle buluşacak filmlere 7 yapım daha eklendi.
 • Muammer Ketencoğlu ‘Sandığımdan Rumeli Türküleri

  August 18, 2017 Tutku dolu bir kültür elçisi Muammer Ketencoğlu. Geçmiş zaman kültürünü, unutulmaya terk edilmiş sesleri, şarkıları topluyor; geleneğe duyduğu saygıyla.
 • Filiz İlkay ‘Tulum ile Anadolu

  August 18, 2017 Memleketin ilk kadın tulum sanatçısı olarak kayıtlara giren Rize Pazar doğumlu Filiz İlkay, 2011 yılında Filiz İlkay Balta adıyla çıkardığı ilk albümü “Vişne”de hem çalgıcılığını sergilemiş, hem o duru sesini dinleyenlere tattırmış, hem de içinde kendine ait bir bestenin bulunduğu güzel bir repertuarla dikkatleri çekmişti.
 • Gaziantep’te 1800 yıllık kadın heykeli kadeh bulundu

  August 18, 2017 Gaziantep’te 1800 yıllık olduğu tahmin edilen, alnında tac, kulağında ise küpe bulunan yüzü gülen kadın heykeli kadeh, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.
 • Daniel Craig: 5’inci kez James Bond’u canlandırmaktansa bileklerimi keserim

  August 18, 2017 Aktör Daniel Craig, İngiliz ajan 007 James Bond’u canlandırmak için 4 filmlik anlaşma imzaladı. Craig, “5’inci kez Bond’u canlandırmaktansa bileklerimi keserim” dedi.
 • Özgürlük ve eşitlik için

  August 18, 2017 Haitili yönetmen Raoul Peck, tarihin en önemli düşünürlerinden biri olan Karl Marx’ın gençlik yıllarını anlatarak özgürlük, eşitlik, burjuvazi, proletarya, mülkiyet, materyalizm, kar, istismar temalarını etkileyici ve gerçekçi bir anlatımla betimliyor.
 • Bitmeyen ‘Son Portre’

  August 17, 2017 Stanley Tucci’nin, Amerikalı yazar James Lord’un yazdığı Giacometti kitabından yola çıkarak senaryosunu yazıp yönettiği ‘Son Portre’ bugün gösterimde.
 • Şirin Tekeli anısına araştırma ödülü verilecek

  August 17, 2017 Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi, yaşamını yitiren feminist yazar Şirin Tekeli anısına araştırma ödülü verecek.
 • "İncir Reçeli" pahalıya mal oldu

  August 17, 2017 İncir Reçeli filmine 77 bin TL harcadığını ileri süren filmin ilk yapımcısı Turan Tökel, parasını alamadığı gerekçesiyle yönetmen Murat Aytaç Ağırlar ve AA Film Prodüksiyon şirketine açtığı davayı kazandı. Tökel, 85 bin TL alacak
 • Meltem Cumbul'dan Disco Funk "O zaman dans" gecesi

  August 17, 2017 30 Ağustos’ta Bodrum Off Gümüşlük’te Meltem Cumbul rüzgarı esecek.
 • Beşiktaş metrosu kazısında 6 bin yıllık tarih çıktı

  August 17, 2017 Beşiktaş’ta metro istasyon inşaatında tarihöncesi olarak nitelendirilen neolitik döneme ait kalıntılara rastlandı. İstanbul Arkeoloji Müzeleri tarafından sürdürülen kazılarda ortaya çıkan ve günümüzden 6 bin yıl öncesine gittiği tahmin edilen buluntuların İstanbul Boğazı için de bir ilk olduğu belirtiliyor.
 • ‘Bodrum Kalesi inşaat sahası değil’

  August 16, 2017 Bodrum Kalesi ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nin yıkılarak yeni düzenlemelerin yapılmasını öngören projeye arkeologlar, mimarlar, tarihçiler ve Bodrumlular tepki gösterdi
 • Contemporary iddialı geliyor

  August 16, 2017 12. Contemporary İstanbul çağdaş sanat fuarı Akbank’ın desteğiyle 14 - 17 Eylül arası sanatseverlerle buluşacak.
 • Stephen King’in ‘Sis’i raflarda...

  August 16, 2017 Stephen King’in ünlü öykü kitabı “Sis” Altın Kitaplar Yayınevi tarafından yayımlandı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: