Cumhuriyet Kültür Sanat

Ağustos 10, 2016

 • Belirli Bir Bakış’ın jüri başkanı Nadine Labaki

  March 26, 2019 Bu yıl 72. kez düzenlenecek olan Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış (Un Certain Regard) bölümünün jüri başkanlığını Lübnanlı kadın sinemacı Nadine Labaki’nin üstleneceği açıklandı.
 • Bakırköy Belediye Tiyatroları 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Müşfik Kenter Sahnesi’nde ücretsiz buluşturacak

  March 26, 2019 Türkiye’nin siyasi tarihiyle müzikallere doğru bir yolculuğa çıktığımız “Cıngıllı”nın proje tasarımını Emrah Eren üstleniyor. Eren, “Bir bayram coşkusuyla kutladığımız ‘Dünya Tiyatro Günü’müz yolu tiyatroyla kesişen herkese kutlu olsun, salonlar alkıştan yıkılsın” diyor.
 • Ceyhun Atuf Kansu’nun 100. doğum yılı

  March 26, 2019 Ozan, yazar, aydınlanmacı ve çocuk hekimi Ceyhun Atuf Kansu, doğumunun 100. yılı olan 2019 yılı boyunca çeşitli illerde sergiler, yeni kitap yayımları, belgeseller, çalıştaylar, toplantılar, gösteriler, şiir ve beste yarışmaları ile anılmaya devam ediyor.
 • Leyla Gencer anılıyor

  March 26, 2019 Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall konserlerinde bu akşam 19.30’da opera mabetlerinde La Diva Turca diye anılan Leyla Gencer pek çoğunu yorumladığı ünlü aryalarla anılacak.
 • Caza dokunan eller İstanbul’da

  March 26, 2019 26. İstanbul Caz Festivali bu yıl 29 Haziran- 18 Temmuz tarihleri arasında yaklaşık 300 sanatçının katılımıyla yapılacak.
 • Turuncu kitaplar braille baskısıyla okurlarla buluşuyor

  March 26, 2019 Dünyagöz Vakfı ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Merkezi (GETEM) işbirliğiyle Kırmızı Kedi Yayınevi’nin Turuncu Kitaplar serisi braille baskısıyla görme engelli okurlarla buluşuyor.
 • Maltepe’de Tiyatro Şenliği, ‘Açık Aile’ oyunuyla başladı

  March 26, 2019 Maltepe Belediyesi’nce 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle düzenlenen “Tiyatro Şenliği” başladı.
 • Picasso’nun 20 yıl önce çalınan tablosu Amsterdam’da bulundu

  March 26, 2019 Picasso’nun 20 yıl önce çalınan tablosu Amsterdam’da bulunduİspanyol ressam Pablo Picasso'nun, 1999 yılında bir Arap iş adamının yatından çalınan Buste de Femme (Kadının Büstü) adlı tablosu Amsterdam'da bulundu. Picasso'nun sevgilisi Dora Maar'ın portresi olan tablonun şu anki değerinin 25 milyon euro olduğu belirtiliyor. Yusuf Özkan'ın haberi.
 • Bir tanıklığın masalı: ‘Evvel Zamanla Tanışmak ’

  March 26, 2019 Roza Erdem’in, Senem Donatan’ın anlatıcı koçluğunda hazırladığı ‘Evvel Zamanla Tanışmak’ isimli 55 dakikalık yeni otobiyografik anlatısı 22 Mart Cuma akşamı Beyoğlu The Circle’de dinleyiciyle buluştu.
 • Bir umuttur İstiklal

  March 25, 2019 İş Bankası Müzesi’nde bugün açılan “İstiklal” sergisi, 1000’e yakın fotoğraf, belge, film ve obje ile Milli Mücadele’yi yeni kuşaklarla buluşturuyor. Sergiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Milli Mücadele’nin isimsiz kahramanları olan Anadolu insanını bir kez daha anıyoruz.
 • Attilâ İlhan Ödülleri’ne son başvuru 15 Haziran

  March 25, 2019 14 yıl önce aramızdan ayrılan ünlü şair, romancı, düşünür, gazeteci, senarist ve eleştirmen Attilâ İlhan’ın düşüncelerini ve anısını yaşatmak amacı ile düzenlenen “Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri” nin dördüncüsü için son başvuru tarihi olarak 15 Haziran 2019 Cumartesi günü belirlendi.
 • Akbank Sanat’ta dans!

  March 25, 2019 Akbank Sanat mart ayı “Dans Gösterisi” programında mimar ve fotoğraf sanatçısı Ömer Kanıpak’ın 2015 yılında Mas Museum / Antverp’de City Talk Exhibition sergisinde gösterilen Massive Ghosts adlı video enstalasyonundan ilhamla yaratım süreci başlayan “Vorteks” dans performansına ev sahipliği yapacak.
 • Oturaklı Punk

  March 25, 2019 Haossaa, tam bir gürültü estetiği inşa ederek tarifi ve kategori edilmesi güç bir müzik yaptıklarını bir kez daha ortaya koydu.
 • Atilla Mayda’ya veda

  March 25, 2019 80’li yıllarda tüm Türkiye’de tanınan TRT’nin usta ritim saz sanatçılarından Atilla Mayda, 80 yaşında yaşamını yitirdi.
 • Scott Walker hayatını kaybetti

  March 25, 2019 Gerçek ismi Scott Engel olan müzisyen, besteci ve prodüktör Scott Walker 76 yaşında hayatını kaybetti.
 • Pink Martini Türkiye’ye geliyor

  March 25, 2019 Latin müziği, lounge, Avrupa Klasik Müziği ve cazı da kapsayan geniş müzik repertuvarında eserler seslendiren Pink Martini, mayıs ayında dünya turnesi kapsamında Türkiye’ye gelecek.
 • Mamut Art Project’e geri sayım

  March 25, 2019 Sanat kariyerinin başında olan bağımsız yeteneklerin çalışmalarını destekleyen ve bu yeteneklerin koleksiyoner, küratör, galeri, kültür-sanat kurumları ve sanatseverlerle buluşmasını sağlayan Mamut Art Project, 3-7 Nisan tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek.
 • ‘Nâzım Hikmet bir savaşçı’

  March 25, 2019 Julien Allouf’un anlatımıyla “Bir Garip Yolculuk” yarın saat 19.00’da Fransız Kültür Merkezi’nde yapılacak. Allouf ile Nâzım Hikmet’in şiirlerine yaptığı yolculuğu konuştuk.
 • 'Behzat Ç. iki eksikle geri dönüyor'

  March 25, 2019 Başrolünü Erdal Beşikçioğlu'nun oynadığı 'Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi' dizisinin yeni bölümlerinin çekileceği iddiası büyük heyecan yarattı.
 • 'Bu susmuş hâlim işte, o kadar kırgınım!'

  March 25, 2019 Feridun Düzağaç'tan 4 yıl sonra özel bir albüm
 • Millî Reasürans’ta parlayan yıldızlar

  March 24, 2019 İş Sanat’ın düzenlediği parlayan yıldızlar konser dizisi viyola ve piyanonun parlayan yıldızları 1999 doğumlu Fikret Diril ve 1993 doğumlu Beril Eren ile devam ediyor. Milli Reasürans’taki konser 25 Mart Pazartesi saat 20.30’da ücretsiz olarak, rezervasyonla gerçekleşecek.
 • ‘Tohum’ Tünel Ziraat Bankası Sanat Galerisi’nde

  March 24, 2019 Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı anısına ‘Tohum’ Tünel Ziraat Bankası Sanat Galerisi’nde.
 • Kadıköy Sineması’nda TangoNEVA

  March 24, 2019 TangoNEVA, Dilara Öz ve Abdullah Çitil’in dansları eşliğinde yarın 21.00’de Kadıköy Sineması’nda konser verecek.
 • Hicaz Demiryolu inşa edilirken...

  March 24, 2019 Hicaz Demiryolu’nun Şam - Maan hattını aktaran ilk kitaptan sonra Maan-El-Ulâ hattını Auler Paşa’nın gözünden aktaran ikinci kitap “Hicaz Demiryolu - 2 Maan–El-Ulâ” Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nda yerini aldı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: