Cumhuriyet Kültür Sanat

Ağustos 10, 2016

 • Oğuz Atay 40. ölüm yıldönümünde doğduğu ilçede anıldı

  December 16, 2017 Türk edebiyatına “Tutunamayanlar”, “Tehlikeli Oyunlar” ve “Bir Bilim Adamının Romanı” gibi unutulmaz romanlarla damga vurmuş yazar Oğuz Atay ölümünün 40. ölüm yıl dönümünde doğum yeri İnebolu'da anıldı.
 • Haydar Ergülen’e Mersin’den ödül

  December 16, 2017 Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde 11 yıldır sürdürülen “Mersin Kenti Edebiyat Ödülü”ne bu yıl, çağdaş şiirin usta ismi Haydar Ergülen layık görüldü.
 • Zifiri Karanlıkta Bir Ruhi Su

  December 15, 2017 Ruhi Su Dostlar Korosu, görme duyusunun olmadığı zifiri karanlık sahne olan Karanlık İşler’de konser verecek.
 • Alexei Volodin’den Prokofyev maratonu

  December 15, 2017 Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın (Bİ- FO), gelenekselleşen piyano maratonu önceki akşam Lütfi Kırdar’da şef Sascha Goetzel yönetiminde Rus piyanist Alexei Volodin’in yorumladığı beş Prokofyev konçertosuyla tamamlandı.
 • Gezici Festival sona erdi

  December 15, 2017 Yolculuğuna 1 Aralık’ta Ankara’da başlayan 23. Gezici Festival, 8-11 Aralık tarihlerindeki Sinop gösterimlerini tamamladıktan sonra 12- 14 Aralık’ta Kastamonu Üniversitesi Medya ve İletişim Topluluğu’nun ev sahipliği ile Kastamonu’ya konuk oldu.
 • Sınır tanımayan filmler

  December 15, 2017 Sınır Tanımayan Doktorlar’ın Beyrut ekibinden Yazan Al-Saadi yarın 9. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali’nde izleyicilerle bir araya gelecek.
 • 15. İstanbul Bienali Münih’e uzanıyor

  December 15, 2017 15. İstanbul Bienali’nin Pinakothek der Moderne müzesiyle gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında, bienalin bu yılki teması “iyi bir komşu (a good neighbour)”, 14 Aralık - 29 Nisan 2018 tarihleri arasında Münih’te sanatseverlerle buluşuyor.
 • Verda Erman anılıyor

  December 15, 2017 Dünyaca ünlü piyanist, devlet Sanatçısı Verda Erman, doğum gününde Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda anılacak.
 • Oscar’da yine hüsran

  December 15, 2017 En İyi Yabancı Film Oscar’ı için belirlenen 9 aday içinde ‘Ayla’ yok.
 • 40 yıllık efsanede yeni perde

  December 15, 2017 Star Wars The Last Jedi - Star Wars Son Jedi’, son 40 yıla damgasına vuran Star Wars efsanesinin zirvelerinden biri olarak anılmayı hak ediyor.
 • 'Eteği Belinde' şarkısı çalıntı çıktı... Manuş Baba'dan açıklama

  December 15, 2017 Son dönemim en çok konuşulan ismi Manuş Baba'nın YouTube'da 77 milyonun üzerinde izlenen şarkısı 'Eteği Belinde' şarkısı çalıntı çıktığı iddia edildi. Manuş Baba iddiaların ardından açıklama yaptı.
 • Sürgün cezası 2 bin yıl sonra iptal edildi

  December 15, 2017 İtalya'nın başkenti Roma'daki Şehir Meclisi, Romalı şair Ovidius'a verilen sürgün cezasını ölümünün 2 bininci yılında iptal etti.
 • Şövalyelerin yazgısı

  December 15, 2017 13 Aralık’ta tüm dünyayla birlikte ülkemizde de gösterime giren Star Wars: The Last Jedi (Yıldız Savaşları: Son Jedi) Star Wars evreninin mitolojik yüzleri olan Jedi’ların yazgılarını anlatıyor. Çocukken büyük bir Star Wars hayranı olan yönetmen-senarist Rian Johnson, yeni üçlemede Jedi şövalyesi olmanın daha değişik bir anlam taşıdığını açıklıyor.
 • Ayla, Oscar'a aday olamadı

  December 15, 2017 Oscar'a aday yabancı film kısa listesi açıklandı. Türkiye'nin Oscar aday adayı Ayla listede yer almadı. Fatih Akın’ın son filmi In the Fade, Ayla'nın yer alamadığı "En İyi Yabancı Film" kategorisinde Almanya’yı Oscar Ödülleri'nde temsil edecek.
 • Topkapı Sarayı'nda tarihi keşif

  December 15, 2017 Topkapı Sarayı’ndaki Seferli Koğuşu’nun restorasyonu sırasında Fatih Sultan Mehmet’in banyo olarak kullandığı hünkâr hamamı keşfedildi. 1460’larda sarayın inşası sırasında yapılan hamamın temel kalıntıları ortaya çıkarıldı.
 • Denizli'de kanalizasyon inşaatından tarih çıktı

  December 14, 2017 Denizli'nin Tavas ilçesi Yaka Mahallesi'nde belediye ekiplerinin kanalizasyon hattı için yaptığı kazı sırasında, yaklaşık 3 metre derinlikte tarihi eser kalıntıları ortaya çıktı. 1500 yıllık olduğu sanılan tarihi mermer sütunlara rastlayan belediye ekipleri, polise ve Müze Müdürlüğü'ne haber verdi.
 • Buika geliyor...

  December 14, 2017 Buika, “Para mi” albümünün dünya turnesi kapsamında 21 Aralık, Perşembe akşamı bir kez daha İş Sanat’ta olacak.
 • Orhan Pamuk’a Edebi Ateş Ödülü

  December 14, 2017 2006 referandumuyla Sırbistan-Karadağ’dan ayrılıp bağımsızlığını kazanan, Avrupa ve Balkanlar’ın en genç ülkelerinden Karadağ Cumhuriyeti’nce Orhan Pamuk’a Edebi Ateş Ödülü verildi.
 • Sırlarla itiraflar...

  December 14, 2017 Yer yer tekrara düşen, anaakıma uygun klasik anlatımı ve klişelerden uzak duramayan özünden çok, yakın plan çekimlerin ağır bastığı, etkileyici, siyah-beyaz biçemiyle ve birbirleriyle yarışan usta oyuncu performanslarıyla akılda kalıcı bu “The Party”, özetle bir başyapıt düzeyine ulaşamasa da, kuşkusuz Sally Potter’in en iyi filmlerinden biri olmuş bence.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: