Cumhuriyet Sağlık

Ağustos 10, 2016

 • Hastalığı bulunamıyordu! Bağırsağından çıkanlar şoke etti

  May 24, 2018 Hastalığı bulunamıyordu! Bağırsağından çıkanlar şoke etti
 • Kabus geri döndü! Kurban bu kez 6 yaşında

  May 24, 2018 Sivas'ta, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle tedavi gören Mustafa Ruşen Karakaş (6) ile Ahmet Yamaç (61) hayatını kaybetti.
 • SGK'nin 'yerlileşme' adımı: Birçok ilaç geri ödeme listesinden çıkıyor

  May 24, 2018 SGK, bazı kanser, antibiyotik ve soğuk algınlığı ilaçlarını geri ödeme listesinden çıkaracak ve yerli muadillerinin kullanılmasına zorlayacak.
 • Vajinismus hastası, 23 yıl sonra anne olacak

  May 23, 2018 Adana'da, 23 yıllık evliliğinde vajinusmus hastalığı nedeniyle cinsel ilişkiye giremeyen E.G. (44), gördüğü tedavinin ardından 2 aylık hamile olduğunu öğrendi. Ev kadını E.G., 'cinsel ilişkiye girememe ve korkma durumu' olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı nedeniyle 23 yıldır evli olduğu işçi Ö.G. ile cinsel ilişkiye giremedi.
 • Vajinismus hastası, 23 yıl sonra anne olacak

  May 23, 2018 ADANA'da, 23 yıllık evliliğinde vajinusmus hastalığı nedeniyle cinsel ilişkiye giremeyen E.G. (44), gördüğü tedavinin ardından 2 aylık hamile olduğunu öğrendi.
 • 15 kalemde katkı payı

  May 22, 2018 Türk Eczacılar Birliği (TEB) ile Tüm Eczacı Kooparatifler Birliği (TEKB) “Sağlık ve eczacılıkta yaşanılan sorunların” dile getirilip çözülmesi amacıyla bir rapor hazırladı. Raporun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye gönderildiği öğrenildi.
 • Bakanlık gizledi, Bülent Şık yazdı... Soruşturma açıldı

  May 22, 2018 677 sayılı KHK ile Akdeniz üniversitesindeki görevinden ihraç edilen Yrd. Doç. Dr. Bülent Şık'a, gazetemizde yayınlanan "Türkiye'yi kanser eden ürünleri devlet gizledi, biz açıklıyoruz! İşte zehir listesi" başlıklı yazı dizisi nedeniyle soruşturma açıldı.
 • Referandumda protesto etti, hala yakasını kurtaramadı

  May 21, 2018 Referandum protestocusu hekim işine döndü ancak soruşturma tacizi bitmiyor.
 • Diyabetliye aşı uyarısı

  May 20, 2018 Diyabetin Türkiye’deki kronik hastalıklar içinde en sık görülenlerden olduğunu söyleyen Prof. Deyneli, bu kişilerden yarısının hastalığının farkında bile olmadığına dikkat çekiyor.
 • Sağlıklı yaşam trendinin eğlenceli festivali Reformist başladı

  May 20, 2018 Markalara ve festival ziyaretçilerine farklı deneyim platformları sunan Dream Sales Machine, sağlıklı yaşam akımının tüm bileşenlerini bir araya getirdiği Reformist ile bahara merhaba diyor.
 • Türkiye'nin ilk ve tek alerjik çocuklara özel kreşi açıldı

  May 20, 2018 Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Türkiye’de ilk kez alerjik çocuklar için özel olarak tasarlanan kreşi Kartal Yakacık’ta ‘Mevhibe İnönü Çocuk Gelişim Merkezi’ adıyla hizmete açtı. Başkan Altınok Öz’ün hizmete açtığı alerjik kreşle birlikte Kartal’da 2009’da 1 olan kreş sayısı da 14’e yükselmiş oldu.
 • Sendikanın 'kanser' zaferi

  May 17, 2018 Eğitim Sen'in açtığı dava sonucu, kanser hastalarının doz fiyatı 6 bin 655 lira olan 'perjeta' adlı ilacı ücret ödemeden almasının önü açıldığı bildirildi.
 • "Ramazan ayında sağlıklı sindirim için kayısı suyu için"

  May 17, 2018 Uzmanlar, kayısı ve kayısı suyu içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerin sindirim sistemini düzenlediğini belirtiyor. Ramazan ayında rutin beslenme düzeninin değişmesiyle sıklıkla karşılaşılan sindirim bozukluklarından korunmak için uzmanlar, özellikle iftarda bir bardak kayısı suyu içilmesini öneriyor.
 • Viagra’yı tarihe karıştırabilecek buluş

  May 17, 2018 Bilim insanları, ereksiyon disfonksiyonunu geliştirdikleri bir iğne ile ortadan kaldırmayı başardı.
 • Uzmanlardan tuz uyarısı

  May 17, 2018 Uzmanlar 17 Mayıs Hipertansiyon Farkındalık Günü'nde tuz tüketimine dikkat çekerek, "Sofralardan tuzluğu kaldırın" dedi.
 • Erkenden ergen

  May 16, 2018 Kimyasallar çocuklarda hormon sistemini altüst ediyor.
 • Gözlerine kavuşup, çalışarak ailesine bakmak istiyor

  May 16, 2018 Sivas'ın Gemerek ilçesinde Behçet hastalığı sonucu Nurettin Öztürk'ün (35) sağ gözü görme yetisini tamamen yitirirken, sol gözü de yüzde 84 görme kaybına uğradı. 3 ayda bir aldığı engelli maaşı ile geçinmeye çalışan Öztürk, sağlığına kavuşup yeniden çalışmak ve ailesine bakmak istediğini söyledi.
 • Gizli bağımlılığa yazılım kalkanı

  May 14, 2018 Meclis Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu, raporunda internet ve sanal oyunlardaki tehlikeye dikkat çekti, önlem istedi.
 • Sağlık tam olsun

  May 14, 2018 Yurttaşın daha az maliyetle sağlık hizmeti almasına olanak tanıyan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, poliçe maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle hâlâ istenen ölçüde yaygınlaşmadı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: