Cumhuriyet Sağlık

Ağustos 10, 2016

 • Pudra ile gelen kanser

  July 13, 2018 ABD merkezli ilaç ve kişisel bakım ürünleri devi Johnson & Johnson, ürettiği talk pudrası nedeniyle kansere yakalandığını söyleyen 22 kadına 4.7 milyar dolar tazminat ödeyecek. ABD mahkemesinin aldığı karar, tüm dünyada talk pudrası kullananlar arasında endişeye neden oldu.
 • Johnson & Johnson, 4.7 milyar dolar tazminat ödeyecek

  July 13, 2018 ABD'de bebek pudrası ürününün kansere neden olduğu iddiasıyla açılan davayı kaybeden Johnson & Johnson, 22 kadına toplam 4.7 milyar dolar ödeyecek.
 • Nijerya'daki kolera salgını

  July 12, 2018 Adamawa ve Katsina eyaletlerinde son bir ayda 49 kişi kolera nedeniyle öldü - DSÖ, salgını önlemek amacıyla Adamawa'ya 750 bin doz kolera aşısı ve sağlık çalışanı gönderdi
 • Kirli havuzlar tehlike saçıyor

  July 12, 2018 Kirli havuz suları nedeniyle meydana gelebilecek sağlık sorunlarına karşı uyarılarda bulunan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Arslanhan, dış kulak yolu enfeksiyonu hakkında bilgiler vererek korunma yöntemlerini anlattı.
 • 'Dondurma adet sancılarına iyi geliyor'

  July 12, 2018 Yaz aylarının gelmesiyle en çok ihtiyaç duyulan gıdalardan biri olan dondurma içinde bulundurduğu kalsiyum, fosfor ve vitaminlerle birçok hastalığın da tedavisini destekliyor. Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Cansu Alpaslan, dondurmanın bağışıklık sistemi dostu olduğuna da değinerek, “Dondurma yüksek kalsiyum içerdiğinden dolayı adet (regli) sancılarına da iyi geliyor” dedi.
 • 'Cinsel yolla bulaşan MG, antibiyotiklere dirençli hale gelip yayılabilir'

  July 11, 2018 Uzmanlar bugüne kadar çok bilinmeyen ve cinsel yolla bulaşan bir hastalığın, yeterli önlem alınmaması durumunda antibiyotiklere dirençli hale gelip hızla yayılabileceği uyarısında bulundu.
 • Damardan ömür testi

  July 11, 2018 ABD’de geliştirilen yeni bir kan testiyle, insanın ne kadar ömrü kaldığını öngörmek mümkün olacak. Damardan alınan kanla yapılan test hücre yaşlanma hızını mercek altına alıyor ve geliştirilen 9 kademeli bir algoritmayla kişinin fiziksel yaşıyla, yaşlanma hızı (dolayısıyla olası kalan ömrünü) hesaplıyor.
 • Bu abur cuburlar kilo aldırmıyor

  July 11, 2018 Bu abur cuburlar kilo aldırmıyor
 • Çocuklara oyuncak diye satıyorlar ama ölüm saçıyor

  July 11, 2018 Dekoratif ürün olarak tasarlanan ancak bazıları tarafından çocuklara oyuncak olarak satılmaya başlanan 'su maymunları' ölüm saçıyor. Poliakrilamid asit içeren nanoteknolojik bu ürün suyla temas edince büyüklüğünün 400 katına ulaşıyor. Uzmanlar su maymunlarının zehirlenme ve alerjik etkilere neden olabileceği konusunda uyarıyor.
 • İlaç fiyatlarını Beştepe belirleyecek

  July 10, 2018 Yayımlanan kararname ile ilaç fiyatları da Saray tarafından belirlenecek.
 • Sağlıklı bağırsaklar için 6 öneri

  July 10, 2018 İnsan bağırsağı 1000 farklı bakteri türü barındırıyor. Bakterilerin çeşit olarak fazla olması sağlık açısından önemli görülüyor. Peki, bu bakteri türlerini artırmak için ne yapılabilir?
 • Yeni araştırmaya göre 'katı mama da verilen bebekler daha iyi uyuyor'

  July 10, 2018 İngiltere'de yapılan yeni araştırmaya göre, 3 aylıktan itibaren anne sütü ile birlikte katı mama da verilen bebekler, sadece anne sütüyle beslenen bebeklere kıyasla daha az uyku sorunu yaşıyor ve daha uzun uyuyor.
 • 'Harcamalar artıyor, ruh sağlığı bozuluyor'

  July 09, 2018 Küresel sağlık harcamaları ortalama yüzde 9.5 arttı. Türkiye’de ise artış yüzde 14’ü buldu. Ruh sağlığı dünya genelinde üçüncü büyük risk faktörü olmaya başladı.
 • ‘Fakirin hayali’ gerçek oldu

  July 09, 2018 703 sayılı KHK ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, şehir hastaneleri hayaline kavuştu. Kamu-özel işbirliği tesislerinin yaptırılması ile hizmet alınmasına ilişkin usul ve esaslar, cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek.
 • Çok oturmak 13 hastalıktan ölüm riskini arttırıyor

  July 08, 2018 Çok oturmanın, egzersiz yapıyor olsanız bile 13 hastalıktan ölüm riskini arttırdığı bildirildi.
 • Gebelikte alerjiye dikkat

  July 08, 2018 Türkiye Alerji ve İmmünoloji Derneği (AİD) Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Aslı Akkor Gelincik, genellikle bebeğin organ gelişimini tamamlandığı ilk üç ayda ilaç kullanımının doktor kontrolünde kısıtlanması gerektiğini belirtti.
 • Hatalı test yanlış tedavi demek

  July 05, 2018 Doğru ve uygun olmayan malzemelerin kullanılması, hijyenik olmayan ortamlarda testlerin yapılması gibi durumlar tahlil sonuçlarını etkiliyor.
 • Canan Karatay: Bu tür besinleri tükettikçe kısalırsınız

  July 05, 2018 Uzun boylu olmak için protein tüketiminin çok önemli olduğunu vurgulayan Canan Karatay, boyu kısaltan besin türünü de açıkladı. Bunların yanı sıra şekerin zararlarından epey bahseden Prof. Dr. Canan Karatay su içmenin ve yürümenin önemini de atlamadı.
 • Erkeklerin lüks merakının sırrı çözüldü

  July 05, 2018 Nature Communications dergisinde salı günü yayınlanan bir çalışmaya göre, testosteron hormonunun erkeklerin tüketim alışkanlıkları üzerinde büyük bir etkisi bulunuyor
 • İnatçı ama bulaşıcı değil

  July 04, 2018 Sedef hastaları ayrımcılığa uğruyor.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: