Cumhuriyet Sağlık

Ağustos 10, 2016

 • Boğaziçili bilim insanları uyku apnesine çare buldu

  June 28, 2017 Tedavi edilmediğinde kanser, diyabet ve kalp rahatsızlıkları gibi sağlık sorunlarına yol açan Obstrüktif Uyku Apnesi sendromuna etkili ve kullanımı rahat yeni bir çözüm Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü’nde görev yapan Türk bilim insanları tarafından geliştirildi.
 • Kilolu çocuklara dikkat

  June 20, 2017 Araştırmalara göre Türkiye’de çocukluk çağı obezitesinin tüm çocuklarda yüzde 6,5, fazla kilolu çocukların oranının ise yüzde 14,3’e ulaştığı açıklandı.
 • En güzel terapi oyuncak

  June 18, 2017 Çocuklar kardeş kıskançlığını, korkularını, sevinç, acıma, kaygı, dostluk, düşmanlık, sevme, sevilme gibi birçok duygusal tepkiyi kontrol etmeyi oyun ile öğreniyorlar.
 • Babasına ciğerinin parçasını verdi

  June 17, 2017 7 çocuğu sıraya girdi kızı uygun donör oldu.
 • Nobel ödüllü Aziz Sancar'dan bir ilk daha: Sigarayı bıraktıracak buluş

  June 15, 2017 Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar twitter adresinden yeni çalışmasını duyurdu. 'Umarım ülkemde sigara içen kalmaz' notunu paylaşan Sancar, sigaranın DNA'ya verdiği zararın haritasını çıkaran yeni bir teknik geliştirdiklerini açıklayan çalışmasını yayınladı.
 • Tehlikeli güzellik

  June 15, 2017 Meme silikonlarının nadir de olsa lenfomaya yol açtığı ileri sürüldü.
 • Hekim yok, ölüm var

  June 14, 2017 Bakanlar iş sağlığı ve güvenliği yasasının ertelenme nedeninin ‘hekim yokluğu’ olduğunu itiraf etti. Türkiye ölümlü iş kazalarında Avrupa’da bir, dünyada 3. sırada.
 • Tersine evrim uyarısı

  June 14, 2017 Uzmanlar bilinçsiz telefon kullanan çocukların omurgalarının eğrileceği uyarısı yaptı. Bu, bir nevi geriye doğru evrim.
 • Aspirin kullanımıyla ilgili önemli uyarı

  June 14, 2017 İngiltere'de yayınlanan The Daily Telegraph gazetesi, her gün bir Aspirin almanın yılda 3 binden fazla kişinin ölümüne yol açtığını gösteren bir araştırmayı birinci sayfasına taşıdı.
 • Çocuk Gelişiminde Ebeveynlerin dikkat etmesi gereken durumlar neler ve Psikoloğa neden gitmeliyiz?

  June 13, 2017 Çocuğumuzun gelişimi için hangi uzmana götürmeliyim, Pedagog kimdir. Bilinçli Ebeveynler Okulu nedir? Tüm bu soruların cevaplarını bulacağız.
 • Sünnette yaş aralığı psikolojik açıdan önemli

  June 13, 2017 Çocuklarını sünnet ettirecek ailelerin, yaş aralığına dikkat etmesinin çocukların psikolojisi açısından önemli olduğunu belirtti. 1,5 yaş ile 5,5 yaş arasında sünnet edilmemesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Nüvit Sarımurat, sünnetin bir organ kaybı olmadığının büyük çocuklara anlatılması gerektiğini de söyledi.
 • Çocukların elinden düşürmediği stres çarkları için önemli uyarı

  June 13, 2017 Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Uzman Doktor Psikiyatristi Kuzeymen Balıkçı, son günlerde özellikle çocuklar arasında yaygın kullanılan stres çarkının, çocuklarda sosyalleşmek, iletişim kurmak ve arkadaşlarıyla oynama yerine kendi iç dünyasına yönelterek, daha izole daha otistik insanlar yaratılmasına neden olacağını söyledi.
 • 'Selülit' ameliyatı yapan doktora, beyin ameliyatı yapan doktorun 6 katı ücret ödeniyor!

  June 13, 2017 Sağlık Uygulama Tebliği’ne göre devlet, doktora selülit tedavisi için 1200 lira, hayati risk taşıyan beyin kanaması ameliyatı için 213 lira ödüyor. Uzmanlar yakında kimsenin beyin cerrahı olmayı tercih etmeyeceği görüşünde.
 • Uzuv kaybı mevsimi

  June 12, 2017 Prof. Türker Özkan: Hasat döneminin başlaması, geçici tarım işçilerinin artması, öğrencilerin yazın sanayi gibi alanlarda çırak olarak çalışmaları gibi nedenlerden yazın uzuv kayıplarında artış yaşanıyor
 • Yaz aylarında enfeksiyon uyarısı

  June 10, 2017 ÇUKUROVA Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç.Dr. Behice Kurtaran, sıcakların artması ile birlikte sinek ve kene ısırmasıyla klima havuzlardan kaynaklanan enfeksiyonlara karşı uyardı.
 • Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir

  June 09, 2017 Bugün Küresel Sağlık Günü. Türkiye’nin dünyaya hediye ettiği Küresel Sağlık Günü, 7 kıta, 100 ülke ve 4 bin farklı noktada kutlanacak. “Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla Küçükçiftlik Parkı’nda düzenlenecek etkinlikler ücretsiz ve herkese açık. Beslenme, kahkaha terapisi ve yoga seansları da düzenlenecek.
 • Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Servisi Hastane sınıfında karne heyecanı

  June 09, 2017 Milli Eğitim Bakanlığı Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) desteğiyle, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Çocuk Onkoloji Servisinde kurulan hastane sınıfında eğitim gören çocuklar karnelerini aldı.
 • CHP’li vekilden kanun teklifi: Kriter yaşam olsun

  June 09, 2017 CHP’li vekil, SMA hastalığı için ABD’de geliştirilen ilaçla ilgili kanun teklifi verdi.
 • Hekime saldırı durmuyor... İki günde üç saldırı

  June 07, 2017 Sağlıkta şiddet bir kez daha yüzünü gösterdi.
 • Hemşireyi ısıran doktor bugün sağlık ocağının camlarını kırdı

  June 07, 2017 Sağlık-Sen Uşak Şubesi, hemşireyi ısırdığı ve kontrolsüz davranışlarda bulunduğu iddia edilen aile hekimi hakkında suç duyurusunda bulundu. Durumdan haberdar olan hekim, bugün sağlık ocağının camlarını kırarak suçlamaya tepki gösterdi.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: