Cumhuriyet Sağlık

Ağustos 10, 2016

 • Kız kardeşi olanlar daha mutlu

  December 17, 2017 İngiltere’de bulunan De Montfont Üniversitesi ve Ulster Üniversitesi'nden yapılan bir araştırma, kız kardeşi olan insanların daha iyimser ve daha mutlu olduğunu ortaya çıkardı.
 • Dişleri sıkma ağız yapısını bozuyor

  December 16, 2017 Diş Hekimi Emek Külür, bruksizmin hastalığı ile ilgili olarak hastalığın 2 yaşındaki bir çocukta da, 70 yaşındaki bir yaşlıda da görülebildiğini belirterek, tedavi edilmediği takdirde çene ekleminin etkilenmesi sonucunda yüzde asimetri, yüz şeklinde genişleme, ağzı açamama ya da çene kilitlenmesine yol açabileceğine dikkat çekti.
 • Her 10 kişiden 9'unda olan D vitamini eksikliği, kadınlarda daha çok görülüyor

  December 14, 2017 D vitamini eksikliği çocuklarda ve yetişkinlerde neden kaynaklanıyor? D vitamini eksikliğinin tedavisi nasıl olmalı uzmanlar açıklıyor…
 • Mide kanserinde bakteriye dikkat

  December 13, 2017 Toplumun yüzde 90’ında olduğu tahmin edilen Helicobacter Pylori, mide kanseri riskini arttırıyor. Prof. Mercan “Bardak, çatal gibi kişisel malzemeleri sirkeli suda bekletin. Bu bakteriye karşı korunmada hijyen çok önemli” dedi.
 • 2 yaşında baş ağrısı çekmeye başladı nedeni 8 yıl sonra bulundu

  December 13, 2017 10 yaşındaki Kayra Matara, 8 yıl önce 2 yaşındayken ağlama krizlerine giriyor ve başını gösteriyordu. Bunun üzerine kafasında bir problem olduğundan şüphelenen anne-babası minik Kayra'yı doktora götürdü.
 • Sağlıklı bir doğum için 5 vitamin değerine dikkat

  December 12, 2017 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ezgi Roza Gül, günümüzde anne adaylarının önemli bir kısmı gebeliğini planladığını belirterek, sağlıklı bir doğum için 5 vitamin değerine dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekti.
 • Yaşlılıkta psikolojiyi bozan nedenler

  December 12, 2017 Psikiyatrist Rıdvan Üney, yaşlılıkta psikolojiyi bozan nedenleri anlattı.
 • Sezaryende dünyada ilk sıradayız, her iki doğumdan biri sezaryen

  December 12, 2017 Sezaryen doğumlarda dünya genelinde önemli artışlar görülürken, Türkiye’nin, dünyada en çok sezaryen ameliyatının yapıldığı ülke olduğu belirlendi.
 • Yüz nakilleriye adını duyuran Prof. Dr. Ömer Özkan'ın laboratuvar mücadelesi

  December 12, 2017 Tam yüz nakli ve çift kol nakilleriyle adını duyuran Prof. Dr. Ömer Özkan, Akdeniz Üniversitesi'nde organ nakli ve kompozit doku araştırmalarına yönelik laboratuvar kurulması için 2 yıldır mücadele verdiklerini belirterek, "Önümüzde bir tek maddi imkan kaldı. Bunu da aşarsak çok güzel olacak" dedi.
 • İlerlemiş kanserde sıcak kemoterapi

  December 11, 2017 Prof. Dr. Taner Oruğ: Sıcak kemoterapi (HIPEC) kanser hastalarına daha uzun bir yaşam şansı sunuyor. Ama asla pempe umutlarla sunulmamalı.
 • Kahraman bebek

  December 11, 2017 Antalya’da 6 aylık ve 1 kilo 600 gram dünyaya gelen Kaan bebek hem kendisinin hem de annesinin hayatını kurtardı ve ailesinin kahramanı oldu.
 • Dünyaca ünlü bebek maması üreticisi virüs taşıdığı gerekçesiyle ürün satışını durdurdu

  December 11, 2017 Fransız bir bebek maması üreticisi, ürünlerinin salmonella virüsü taşıdığı gerekçesiyle dünya genelinde raftan kaldırılması çağrısında bulundu
 • İlaca yeni zam geliyor

  December 10, 2017 Hükümet, iki ayda ikinci kez ilaca zam yapmaya hazırlanıyor. 19 Aralık’ta 915 ilacın fiyatı yüzde 16’dan fazla zamlanacak.
 • Yandaş hekimlerin ‘taşeron’ talebi

  December 09, 2017 Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu’nun (AHEF) yayınladığı Çalıştay Raporu’nda; taşeronlaşma isteklerinin boyutları gözler önüne serilerek, “Aile Hekimleri’nin kendilerine verilen ek ücretle eleman istihdam etmesi” talepleri dikkat çekti.
 • Her 10 kişiden 8'i KOAH olduğunu bilmiyor

  December 09, 2017 İstanbul Gelişim Üniversitesi 'Akciğerleri tehdit eden bu hastalığa dikkat: 'KOAH' başlıklı seminer düzenledi. Seminerde KOAH'a dair önemli bilgiler veren Doç. Dr. Çelik, Her 10 kişiden 8'inin KOAH olduğunu bilmediğini söyledi.
 • Erkeklerin kabusu prostat kanseri tedavisinde mucize yöntem

  December 09, 2017 'İmmünoterapi' yöntemiyle özellikle kemik metastazı olan prostat kanserli hastalarda başarılı sonuçlar elde edildi.
 • Bu besinler doğurganlığı artırıyor

  December 08, 2017 Bu besinler doğurganlığı artırıyor
 • Kışın kilo almamak için beslenme tüyoları

  December 07, 2017 Kış aylarında hareketsiz yaşamla birlikte kilo almaya dikkat! Kışın nasıl beslenmeliyiz? Haberimizden öğrenebilirsiniz. İşte kış beslenmesinin tüyoları...
 • Tip 2 Diyabet hastalığına yeni çözüm

  December 07, 2017 Birleşik Krallık’ta 300 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada 15 kilo ve üzeri kaybeden hastaların yüzde 86'sında tip 2 diyabetin gerilediği gözlemlendi. Uzmanlar hastalıkla mücadele için en yoğun bir kilo kontrol programı keşfetti.
 • Kemoterapi gören hasta yakınları dikkat! Ciddi sorunlara yol açıyor

  December 06, 2017 Prof. Dr. Gül Baktır, sağlık çalışanları ve hasta yakınlarının, kanserli hastalara yönelik kemoterapi tedavisinde kullanılan ilaçlara maruz kalmalarının ciddi sorunlara yol açtığını söyledi.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: