Cumhuriyet Sağlık

Ağustos 10, 2016

 • Ramazan ayında sağlıklı beslenmenin ipuçları

  May 22, 2017 Uzman Diyetisyen Merve Yüksek, oruç tutarken hem sağlıklı beslenmek hem de enerji düşüklüğü, kabızlık gibi sorunlar yaşamamak için tüketilmesi gereken besinleri açıkladı.
 • Sağlık Bakanı'na 'büyük taklitçi' soruları

  May 21, 2017 Mayıs ayının, dünyada Lyme farkındalık ayı olarak kabul edildiğine dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Lyme hastalığının Türkiye’deki durumuna ilişkin çalışmalar yapılması için hükümeti ve Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçmeye davet etti.
 • 21 Mayıs Dünya Süt Günü: Türkiye süt içmiyor

  May 20, 2017 Süt üretiminde dünyanın ilk 10 üreticisi içerisinde yer alan Türkiye’de ise süt içme oranları Avrupa ülkelerine göre oldukça düşük. Türk halkı neredeyse Avrupa ülkelerinin dörtte biri kadar süt içiyor.
 • İmplantına iyi bakmayanları bekleyen tehlike

  May 19, 2017 Diş Hekimi Pertev Kökdemir uyarıyor: “İmplantınıza iyi bakmazsanız ağzınızda kemik erimesine yol açabilirsiniz."
 • Doğurganlık hızı düştü

  May 18, 2017 Canlı doğan bebek sayısı 2016 yılında 1 milyon 309 bin 771 oldu. Doğurganlık hızı 2015’te 2,15 iken 2016 yılında 2,10 çocuk olarak gerçekleşti.
 • Pusudaki katil

  May 17, 2017 Hipertansiyonda sarmısak ve limona değil ilacınıza güvenin.
 • Her yıl 9 milyon insan bu yüzden ölüyor

  May 17, 2017 Anne Çocuk Merkezi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Memduh Caymaz, hipertansiyonun ülkede her 3 kişiden birinde görülen önemli bir sağlık sorunu olduğunu, tedavi edilmediği takdirde kalp yetmezliği, kalp büyümesi, damarlarda daralma, felç, böbrek yetmezliği ve körlük gibi ciddi sorunlara neden olduğunu belirtti.
 • Karaciğerinin yüzde 70'ini kist kaplayan çocuk ameliyatla kurtarıldı

  May 17, 2017 Mersin'in Silifke İlçesi'nde, karaciğerinin yaklaşık yüzde 70'inde halk arasında 'köpek kisti' diye bilinen karaciğer kist hidatiği olan Suriyeli 6 yaşındaki Haye Muhammet, operasyonla kurtarıldı.
 • A tipi kişiliğe dikkat! Farkında olamayabilirsiniz

  May 17, 2017 Şişli Memorial Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Deniz Şener 17 Nisan Dünya Hipertansiyon Günü'nde hipertansiyon tedavisine dikkat çekti ve "A tipi dediğimiz kişilik tipi hipertansiyona neden olabilir" dedi.
 • İyi bir Yaşam İçin 10 Haziran’da Buluşuyoruz

  May 15, 2017 Bir Türk kadını Global Wellness Day ile tüm dünyada milyonlarca insanın hayatını değiştiriyor…
 • Kanserin ilacı moral

  May 15, 2017 7 yıl meme kanseriyle mücadele eden Canan Perdahlı tedavşsş sırasında MetAmazon Metastatik Meme Kanseri Derneği'ni kurdu. Hastaların moralinin iyi olmasının tedavide önemli bir etmne olduğunu vurgulayan Perdahlı, kurduğu dernekle kendi gibi hasta olan kişilere psikolojik destek sunduğunu söylüyor.
 • Güneş ışığının sebep olacağı 7 göz hastalığı

  May 14, 2017 Güneş yüzünü göstermeye, gözlerimizi kamaştırmaya başladı. Açık alanlarda geçirilen süre arttı, güneşten yayılan ultraviyole ışınları sağlığımızı tehdit eder hale geldi. Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Banu Coşar, gözün güneş ışınlarından korunmadığı zaman oluşabilecek olumsuz etkileri anlattı.
 • Fibromiyaljinin ilacı da egzersiz

  May 11, 2017 Kas ağrıları ve vücutta aşırı hassasiyet nedeni.
 • 'Ben'deki tehlike

  May 10, 2017 Melanom tehlikeli deri kanserlerinin başında geliyor. Uzmanlar, deride görülen leke veya benlere dikkat edilmesi gerektiğini belirterek erken teşhisin çok önemli olduğunu söylediler
 • Kanser tedavisi için Türk doktorlardan umut ışığı! 4 yıl sonra eczanelerde

  May 10, 2017 Prof. Dr. Veysel Turan Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Ceyda İçsel ve Prof. Dr. Engin Ulukaya, kolon kanseri tedavisi için 2011 yılında yeni bir ilaç bileşiği üzerinde araştırma yapmaya başladı.
 • İlk kez kesin olarak tespit edildi: Bilim insanlarından çığır açacak buluş

  May 10, 2017 Amerikalı bilim insanları kelliğe ve saçın beyazlaşmasına sebebiyet veren hücreleri ilk kez kesin olarak tespit etti. Kellik tedavisinde çığır açacak buluş sayesinde, beyaz saç ve kellik tarih olabilir.
 • Dünya Çölyak ile mücadele günü: Toplumsal bilincin oluşturulması gerekiyor

  May 09, 2017 Yaşam boyu süren ve bir çeşit kalıtımsal alerjik sindirim sistemi hastalığı olarak da tanımlanabilen Çölyak hastalığına yönelik toplumsal bilinç oluşturulması amacıyla her yıl 9 Mayıs, ‘‘Dünya Çölyak ile Mücadele Günü’’ olarak kutlanıyor.
 • Uzmanlardan tahıl uyarısı: Kalp sağlığına zararlı

  May 08, 2017 Harvard Üniversitesi'nden uzmanlar tahıllardan uzak durup glütensiz beslenenleri uyardı: Kalp sağlığına zararlı.
 • Uzmanlardan kene uyarısı

  May 08, 2017 Yaz ayları ile birlikte Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakalarının görülmeye başlandığını belirten uzmanlar, vatandaşları uyardı.
 • Nobel ödüllü bilim insanı Sancar: Kanser hastaları Amerika'ya gelmesin

  May 08, 2017 Nobel Kimya ödülünü 2015 yılında alan Mardinli bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Mardin'in Savur ilçesinden Amerika'ya ve Nobel ödülünü uzanan yaşam öyküsü anlatırken, "Annem bir köy imamının kızıydı, Atatürk'ü taparcasına severdi" dedi.
 • Prematüre bebek ölümlerinde artış dikkat çekiyor

  May 08, 2017 Çukurova Neonatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Nejat Narlı, son 2 yılda prematüreler (erken doğum) başta olmak üzere yeni doğan bebek ölümlerinde artış olduğunu söyledi.
 • Canan Karatay okul kantinleri için uyardı

  May 07, 2017 Prof. Dr. Canan Karatay katıldığı televizyon programından okullardaki kantinlerin kalkması gerektiği görüşünü savundu.
 • Tıp için kadavra ithalatı

  May 07, 2017 Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Semih Baskan, kadavranın tıp eğitiminde şart olduğunu ancak Türkiye’de hiçbir şekilde kadavra bağışlanmadığını söyledi. Baskan, Diyanet’in bu konuda fetva verebileceğini hatırlattı.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: