Cumhuriyet Türkiye

Ağustos 10, 2016

 • Dolarda gece yarısı ani hareketlilik

  August 25, 2019 Gece yarısı 01:29’da 6,39 seviyelerini gören dolar hızlıca düşmeye başlayarak 5,80 seviyelerine geriledi.
 • İstanbul'da dehşet! 3 ölü 1 yaralı

  August 25, 2019 Ümraniye'de, annesi ve ağabeyini tabancayla öldüren, babasını ağır yaralayan kişi, balkondan atlayarak yaşamına son verdi.
 • Kayyımdan AKP’lilere 600 bin liralık hediye !

  August 25, 2019 Faturalarda, kayyım atanan Vali Yaman’ın Erdoğan için 3 Mayıs 2017’de 136 bin 946 liralık, Soylu için ise 39 bin 883 liralık hediye aldığı görülüyor.
 • Sudan: Anlaşma başarılı olabilir mi?

  August 25, 2019 Sudan, hem büyük hem de stratejik öneme sahip bir ülke, dolayısıyla her an istikrarsızlık riskiyle karşı karşıya.
 • Şiddete bahane çok

  August 25, 2019 İzmir Barosu Kadın Hakları Danışma ve Hukuk Araştırmaları Merkezi’ne 8 ay içerisinde 4 bin 216 kadın, fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kaldığı için başvuru yaptı. Telefonla yardım isteyen, “Eşim beni öldürecek, balkondan aşağı atacak, araba ile çarpıp kaza süsü verecek” diyerek öldürülme korkusu yaşayan 341 kadına koruma kararı aldırılarak eşlerine uzaklaştırma verildi.
 • Para yoksa hak da yok

  August 25, 2019 Haklı görülen tüketicilerin Tüketici hakem heyetine yaptıkları başvurular azaldı. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu’na göre parası olmayan, gücü olmayan tüketici yargıda da hakkını arayamıyor.
 • 95 yıllık ‘İŞ’

  August 25, 2019 Milli Mücadele’nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ‘siyasi bağımsızlığın, iktisadi bağımsızlıkla perçinlenmediği sürece payidar olamayacağı’ vizyonu ile kurulan Türkiye İş Bankası, 95 yaşında.
 • AKP’li başkan ‘çiftliği’ satıyor

  August 25, 2019 AKP’li Pendik Belediyesi, 10 ay önce açılan 1000 adet küçükbaş hayvan kapasiteli iki adet kuzu ağılı olan hayvan yetiştiriciliği çiftliğini, 4 milyon 144 bin liraya ihale usulüyle satışa çıkardı.
 • Kurt’tan ‘adalet mektubu’

  August 25, 2019 Adalet Bakanlığı’na mektup yazan Bahar Kurt, “Mahkemeye çıktığımızda ‘kuvvetli suç şüphesi’ gerekçesiyle tahliye edilmiyoruz. Dosyalarda gizli tanık ifadeleri ve dijital materyaller dışında bir şey yok. Sizi kendi yasalarınıza uymaya davet ediyoruz” dedi.
 • Balıkesir'de polis şiddeti

  August 25, 2019 Balıkesir’in Edremit ilçesinden Ankara’ya gitmek isteyen Sinan Aydın Hasar (27) adlı genç, otogarda yaşanan tartışma sonrasında “polislerce gözaltına alındığını, araç içerisinde darp edildikten sonra bir köprünün altına bırakıldığını” söyledi.
 • Projeler 45 yıldır bitmiyor

  August 25, 2019 Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yatırım programına göre, bu yıl yapımı planlanan projelere bütçe ayrılmadı. Programda, 45 yıldır devam eden projelerin yer alması dikkat çekti.
 • 'Bana yaşatılan trajedinin nedeni hasta tedavi etmem'

  August 25, 2019 Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi çene cerrahisi hekimi İlhan, tedavisini yaptığı eski bir hastasının, Beşiktaş katliamının ardından tutuklanmasıyla hayatının en zor günlerini yaşadı. Mahkemelerde suçsuzluğunu haykıran İlhan, 22 ay sonra özgürlüğüne kavuşabildi.
 • İBB'nin şirketlerine yeni atamalar

  August 25, 2019 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), belediyeye ait şirketlerin yönetim kurulu üyeliklerine yeni atamalar yaptı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun belediyede yeni göreve getirdiği bürokratların pek çoğu, aynı zamanda şirketlerde yönetim kurulu üyesi olarak da görevlendirildi.
 • Sınıf mevcudu 50’ye dayandı

  August 25, 2019 LGS yerleştirmeleri sonunda binlerce öğrenci açıkta. Anadolu liseleri doldu taştı.
 • Eski MİT Müsteşar Yardımcısı: Davutoğlu açıklamalı

  August 25, 2019 Eski MİT Müsteşar Yardımcısı Cevat Öneş, “7 Haziran - 1 Kasım 2015 tarihleri arasında Türkiye’nin Ortadoğu bataklığına atıldığını” belirterek, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu sürece ilişkin yaptığı açıklamalarla neyi kastettiğini şeffaf biçimde açıklaması gerektiğini söyledi.
 • Davutoğlu'nun bahsettiği ‘Defterlerdeki’ sırlar

  August 25, 2019 Davutoğlu’nun sözleri, yeniden iktidar için terörün kullanıldığı yorumlarını beraberinde getirdi. Soruşturma ve dava dosyaları, seçimlerin yapıldığı 7 Haziran - 1 Kasım 2015 arasında, ‘IŞİD eylemlerine göz yumulduğuna’ ilişkin belgelerle dolu.
 • Boşanma aşamasındaki eşini tabancayla yaraladı

  August 25, 2019 Malatya'da bir kadın, boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından tabancayla yaralandı.
 • Saat başı 26 bin TL

  August 25, 2019 CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yangın söndürme işini Türk Hava Kurumu (THK) yerine helikopter şirketine verdiğini, ihaleye giren şirketin yangına müdahale sırasında, uçuş için saat başına 26 bin TL istediğini, bakanlığın da bu şirketle 4 bin saat üzerinden anlaşma yaptığını açıkladı.
 • Milyon dolarlar havaya uçtu

  August 25, 2019 Bahreyn merkezli bir firma THK jetlerini kiraladı, THK alacağı 1 milyon 165 bin doların peşine ise nedense düşmemiş.
 • Ankara’da 3.5 büyüklüğünde deprem

  August 25, 2019 AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, Ankara'da merkez üssü Yenimahalle ilçesi olan 3,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Valilik, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı bulunmadığını açıkladı.
 • TSK'de flaş istifalar: Aralarında İdlib'den sorumlu komutan da var

  August 25, 2019 Yüksek Askeri Şura’da (YAŞ) Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yapılan tasfiyenin ardından, göreve devam eden 5 generalin de istifa dilekçelerini verdiği öğrenildi. İstifa edenler arasında İdlib’den sorumlu komutan ve komutan yardımcısı da bulunuyor.
 • Van'da 8 belediye meclis üyesi görevden alındı

  August 25, 2019 Van'ın Tuşba, Edremit ve Çaldıran belediyelerinin HDP'li 8 meclis üyesi görevden alındı.
 • Melih Gökçek, başkanlığının 2 yılını tatilde geçirmiş

  August 25, 2019 “23 yıl boyunca 15 gün tatil yaptım mı bilmiyorum” diyen Ankara Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Melih Gökçek’in, görevde olduğu 23 yılın yaklaşık 2 yılını tatilde geçirdiği ortaya çıktı.
 • Kadınlardan sosyal medyada İstanbul Sözleşmesi eylemi

  August 25, 2019 Emine Bulut cinayetinin ardından sosyal medyada İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanması çağrısıyla kampanya düzenlendi.
Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: