Milliyet Dünya

Ağustos 9, 2016

 • Sıcak gelişme... ABD o noktadan çekildi

  October 14, 2019

  Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, ABD, Aynularab'ın güneyindeki gözetleme noktasını saat 15.00'ten itibaren boşalttı.

 • Tunus'un yeni cumhurbaşkanı Kays Said oldu

  October 13, 2019

  Tunuslu Emrhod Kamuoyu Araştırma Şirketinin yayınladığı sandık çıkış anketine göre, bağımsız aday Anayasa Profesörü Kays Said oyların yüzde 72,53'ünü alarak ülkenin yeni cumhurbaşkanı seçildi.

  Diğer aday, medya patronu Nebil el-Karvi'nin ise oyların yüzde 27,47'sini aldığı belirtildi.

  Tunus'ta seçimleri yöneten Yüksek Seçim Komisyonu (YSK), katılımı oranını yüzde 57,8 olarak açıkladı. YSK'nin ilk resmi sonuçları 16 Ekim'e kadar açıklaması gerekiyor.

  Rüzgarı arkasına alan bağımsız Kays Said

  Tunus'un 2014'te hayata geçirdiği ve "Arap dünyasının en demokratik anayasası" olarak nitelenen metnin mimarlarından 61 yaşındaki Kays Said, seçimlerde klasik anlamda, poster, afiş tanıtım ve benzeri bir kampanya yürütmeyi reddetti.

  Tunus'un sahil bölgesindeki Nabil vilayetine bağlı Beni Hiyar kentinde 1958'de doğan

 • Türkiye'den Kenya'ya başsağlığı

  October 13, 2019

  Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Kenya’nın Garissa vilayetinde devriye görevindeki bir polis aracına yönelik gerçekleştirilen terör eyleminde birçok polis memurunun hayatını kaybettiği büyük üzüntüyle öğrenilmiştir. Söz konusu saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine, dost Kenya halkına ve Kenya hükümetine başsağlığı diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

  Dün Kenya-Somali sınırında devriye görevindeki bir polis aracına yönelik el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda 10 polis hayatını kaybetmişti.

 • İran lideri Hamaney'den Yemen savaşı açıklaması

  October 13, 2019

  Hamaney'in ofisinden yapılan açıklamaya göre, İran lideri, Pakistan Başbakanı İmran Han ile bir araya geldi ve Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin de hazır bulunduğu görüşmede bölgesel gelişmeler ele alındı.

  Hamaney, İran'ın çok önceleri Yemen savaşının sona ermesi için 4 maddelik plan sunduğunu belirterek, "Yemen savaşı doğru bir şekilde biterse bölgeye olumlu bir etkisi olabilir." ifadesini kullandı.

  Bölge ülkelerine karşı düşmanlık duygusuyla hareket etmediklerini ancak onların ABD'nin isteği üzerine İran'a karşı faaliyetlerde bulunduklarını savunan Hamaney, "İran hiçbir savaşı başlatan taraf olmayacaktır ancak eğer birisi İran'a karşı savaşı başlatırsa şüphesiz pişman olacaktır." görüşlerini paylaştı.

  İran ile Suudi Arabistan arasında ara buluculuk yapmak için Tahran'a gelen İmran Han'ın

 • Türkiye'den Japonya'ya başsağlığı

  October 13, 2019

  Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Japonya’yı etkisi altına alan Hagibis Tayfunu sonucunda meydana gelen sel ve heyelanların yol açtığı can kayıpları ve hasardan derin üzüntü duyuyoruz. Hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına ve Japon halkına içten taziyelerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

  Japonya'yı vuran Hagibis Tayfunu'nun etkili olduğu bölgelerde 26 kişi hayatını kaybetti, yaklaşık 100 kişi yaralandı. Kayıp 21 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

 • Alarma geçiren 'zarf'lar! Ürküten iddia...

  October 13, 2019

  Kosova Merkez Seçim Komisyonu sözcüsü Valmir Elezi, yaptığı açıklamada, Sayım ve Sonuç Merkezi tarafından Kosova Altyapı Bakanlığı binasında gerçekleşen oy sayımının bu nedenle durdurulduğunu ifade ederken, diğer merkezdeki oy sayma işleminin devam ettiğini belirtti.

  Priştine Hastanesi Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise "İkisi hamile olmak üzere 9 kadın hasta, el kaşıntısı şikayetiyle Kosova Üniversite Klinik Merkezine (QKUK) başvurdu. Söz konusu hastalardan ikisinde kusma belirtileri rastlandı. Hepsinde halsizlik ve korku hissi vardı. Tüm vakalarda enfeksiyon bulgusuna rastlanmamış olup genel durumları stabildir." ifadelerine yer verildi.

  Açıklamada, "Hastalar, oy sandığı içindeki zarfları açtıktan hemen sonra sert bir kokuyu aldıklarını savundu.” denildi.

  Ayrıca, Enfeksiyon Bölümünden nöbetçi ekibin söz konusu

 • ABD'den son dakika Türkiye açıklaması: Engelleyemeyiz

  October 13, 2019

  ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Fox News televizyonunda Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'na yönelik değerlendirmelerde bulundu.

  "Türkiye'nin kendilerini çok kötü duruma düşürdüğünü" anlatan Esper, şöyle konuştu:

  "İtirazımıza rağmen şimdi Türklerin, ilk başta niyet edilen derinlikten daha da aşağıya ve batı ile doğuya doğru operasyonlarını genişleteceğini biliyoruz, ki bu da onların güvenli bölgelerini 30 kilometreden daha derin ve yaklaşık 440 kilometre genişliğe çıkaracak. Aynı zaman SDG'nin de son 24 saat içinde Ruslar ile Suriyelilerle bir anlaşma yaptığını görüyoruz. Bu da ABD askerlerini kuzeye hareket eden Suriye-Rusya ordusu ile güneye doğru ilerleyen Türk ordusu arasında bırakıyor. Bu bizi çok kötü bir duruma düşürüyor ve askerlerimizin

 • Trumptan Suriye açıklaması

  October 13, 2019

  ABD Başkanı Trump, da Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye sınırındaki yoğun savaşta yer almamanın çok akıllıca olduğunu belirtti.

  Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye sınırındaki yoğun savaşta yer almamak çok akıllıca.” ifadesini kullandı. Başkan Trump, "Bizi Orta Doğu’da 'yanlışlıkla' savaşa sürükleyenler, hala savaşmamız için baskı yapıyor. Onların, ne kadar kötü bir karar verdiklerine dair hiçbir fikri yok. Neden savaş ilanı için talepte bulunmuyorlar?” değerlendirmesinde bulundu.

  İki yıl önce Irak'ın Suriye'nin farklı bölgesinde Kürtler (YPG/PKK) ile savaşa gidecekken birçok insanın kendisinden Irak'a karşı Kürtlerin yanında savaşmalarını istediğini belirten Trump, "Onlara 'hayır' dedim

 • Son dakika | Hagibis tayfunu Japonya'yı vurdu! Yüzlerce ölü var

  October 13, 2019 Günlerdir kırmızı alarmla beklenen Hagibis Tayfunu, dün sabah Japonya kıyılarına ulaştı. Yetkililer, “1200 kişinin öldüğü 1959 tayfunu gibi olabilir” diyerek 6 milyon kişinin tahliyesini istedi. Arama kurtarma çalışmaları için on binlerce askeri görevlendirdi.
 • Yemen'de Husilerden 'casus uçağı düşürdük' açıklaması

  October 13, 2019

  Husilere ait El-Mesira televizyonunun haberine göre, Husiler, Hudeyde'nin doğusundaki Kilo 16 bölgesinde koalisyon güçlerine ait bir casus uçağını düşürdü.

  Koalisyon güçleri henüz konuya ilişkin açıklama yapmadı.

  Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

 • ABD'li yazardan 'ödüllü fotoğrafla' Barış Pınarı Harekatı aleyhinde manipülasyon çabası

  October 13, 2019

  Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacı taşıyan Barış Pınarı Harekatı aleyhine sosyal medyada yürütülen dezenformasyon girişimlerine, New York Times (NYT) gazetesi yazarı Kurt Eichenwald, sembolleşmiş bir fotoğrafı harekat sırasında çekilmiş gibi paylaşarak katıldı.

  Barış Pınarı Harekatı hızla devam ederken, başka olaylarda, yerlerde ve tarihlerde çekilmiş fotoğrafların paylaşımıyla sosyal medyada harekat aleyhine dezenformasyon ve manipülasyon çabası da aynı şekilde sürüyor.

  New York Times yazarı Eichenwald, 1983 yılında Erzurum depremi sırasında hayatını kaybetmiş çocukların başında acı içindeki bir annenin fotoğrafını harekatta çekilmiş gibi paylaştı.

  Aslında Mustafa Bozdemir'in objektifine yansıyan bu kare, Türkiye'den bir foto muhabirinin ilk

 • İmran Han İran-Suudi Arabistan ara buluculuğu için Tahran'da

  October 13, 2019

  İran Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Sadabad Sarayı'nda gerçekleşen kabulün ardından Ruhani ile Han, ortak basın toplantısı düzenledi.

  Ruhani, yaptıkları görüşmede Han'ın Yemen'de acil ateşkesin ilan edilmesi ve halka yardım ulaştırılmasının savaşın sonlandırılması ve sorunların çözümü için iyi bir başlangıç olacağı yönünde görüş belirttiğini ifade ederek, "Sayın Pakistan Başbakanı'na her türlü iyi niyetin ve güzel sözün cevabının da ona yaraşır bir şekilde olacağını vurguladık." diye konuştu.

  Ruhani, İran ve Pakistan'ın bölgesel meselelerin siyasi yollarla ve ülkeler arasındaki müzakerelerle çözülmesi gerektiğini vurguladığını aktardı.

  ABD'nin ülkesine yönelik yaptırımlarını da eleştiren Ruhani, Han ile Washington yönetiminin nükleer anlaşmaya nasıl döneceği ve söz konusu anlaşmanın nasıl uygulanacağını da

 • Hong Kong'da protestocular taktik değiştirdi

  October 13, 2019

  Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde aylardır süren protestolarda göstericilerin taktik değişikliğine giderek bölgenin farklı yerlerinde küçük gruplar halinde toplandığı görüldü.

  Sosyal medyadan yapılan çağrı üzerine parklar, alışveriş merkezleri ve spor alanları gibi mekanlarda bir araya gelen protestocular daha önceki geniş katılımlı gösteriler yerine küçük gruplar halinde toplanmayı tercih etti.

  Protestocular, "su gibi" akışkan ve koşullara uyumlu olmayı amaçladıklarını belirtirken, geceyi Hong Kong'un merkezinde geçiren 200 gösterici arasında yer alan 59 yaşındaki Edmund Tang, maske yasağının, daha önce geniş çaplı gösterilere katılan göstericilerin cesaretini kırdığını söyledi.

  Edmund Tang, "Artık 100 bin kişiyi dışarı çıkarmak mümkün değil. Küçük, yaygın gruplar halinde protesto, polislik çabalarını

 • İran'ı sel vurdu: 1 kişi kayıp

  October 13, 2019

  İran’ın Gilan eyaletine bağlı Enzeli ve Masal bölgelerinde yoğun yağış devam ederken, Gilan eyaleti Kriz Yönetim Merkezi Genel Müdürü Rıza İslami sel nedeniyle bölgede bazı karayollarının ulaşıma kapandığını ve bir kişinin kaybolduğunu söyledi.

  Gilan eyaletinde etkili olan sel nedeniyle bazı köprülerin yıkıldığını belirten İslami, 3 işçinin sel sularına kapıldığını ve bölge halkının yardımıyla ikisinin kurtarıldığını belirtti. İslami, Gilan eyaletinde bulunan Şebhusalat köyünde bir köprünün sel nedeniyle yıkıldığını belirtti.

  İranlı yetkililer bu hafta içerisinde İran’ın kuzey eyaletlerinde yoğun yağışların devam edeceğini belirterek, sel uyarısında bulundu.

  İran’da geçtiğimiz Mart ve Nisan aylarında yaşanan sel felaketinde 70 İranlı hayatını kaybetmişti.

 • Batı Şeria'da Yahudi yerleşimcilerden ırkçı saldırı

  October 13, 2019

  Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, bir grup Yahudi yerleşimci Batı Şeria'daki Salfit kentine bağlı Marda beldesine gece saatlerinde baskın düzenledi.

  Baskını yapan Yahudi yerleşimciler, bazı evlerin duvarlarına Arapları hedef alan İbranice ırkçı sloganlar yazdı, Filistinlilere ait 5 araca zarar verdi.

  Filistinlilere ait mülkleri hedef alan saldırılarla gündeme gelen radikal Yahudi örgüt "Bedel Ödetme", işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria'nın yanı sıra İsrail'deki Filistin köy ve şehirlerinde de benzer saldırılar gerçekleştiriyor.

  İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'ye yakın yasa dışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 400 binden fazla Yahudi yerleşimci, Batı Şeria'da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha

 • Tartıyı bozdu, hayatı değişti!

  October 13, 2019 38 yaşındaki kadın tartılmak istedi, tartıya çıktığında gözlerine inanamadı. Çünkü gördüğü kilosu değil "hata" yazısıydı.
 • Afganistan'da kaymakama silahlı saldırı

  October 13, 2019

  Afganistan'ın Maydan Vardak vilayeti Çagatu ilçesi Kaymakamı Raz Muhammed Veziri, başkent Kabil'de uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi.

  Kabil Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Ferdevs Faramarz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çagatu ilçesi Kaymakamı Veziri'ye Kabil'in 3. bölgesinde silahlı saldırı düzenlediğini söyledi.

  Saldırıda Veziri'nin hayatını kaybettiğini ifade eden Faramarz, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

  Saldırıyı Taliban üstlendi.

 • 'Suudi Arabistan enerji güvenliğini koz olarak kullanıyor'

  October 13, 2019

  Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Saudi Aramco'ya yapılan saldırılar sonrasında Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın, İran'a karşı sert bir eylem gerçekleşmemesi durumunda petrol fiyatlarını yükselteceğini açıklaması, enerji kaynaklarının siyasi bir araç olarak kullanıldığı eleştirilerini beraberinde getirdi.

  Brüksel merkezli Crisis Group'un İran Uzmanı Naysan Rafati, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın 14 Eylül saldırılarının İran provokasyonu olduğunu dünyaya kabul ettirmek ve İran'a karşı uluslararası baskı oluşturmak için enerji güvenliği meselesini koz olarak kullandığını ifade etti.

  Rafati, Yemen başta olmak üzere İran'a bağlı güçler karşısında zafer elde edemeyen Riyad yönetiminin, bu baskı politikasıyla İran'ın askeri alanını daraltmayı amaçladığını söyledi.

  Muhammed bin Selman'ın,

 • Tunus cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tur

  October 13, 2019

  Tunus, bağımsız aday Anayasa Profesörü Kays Said ve medya patronu Nebil el-Karvi arasında gerçekleşecek cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu için sandık başına gitti.

  Ülkede 7 milyondan fazla seçmen için oy verme işlemi yerel saatle 08.00'de başladı. Tunus genelinde sandıklar, yerel saatle 18.00'da kapanacak.

  Birinci turu ilk sırada tamamlayan ve sonrasında da diğer adayların desteğini alan Kays Said, Kartaca Cumhurbaşkanlığı Sarayı yolunda favori isim olarak gösteriliyor.

  DİĞER ADAY MEDYA PATRONU NEBİL EL-KARVİ
  Geleneksel siyasetin dışından gelen medya patronu Nebil el-Karvi, birinci turda yüzde 15,8 oy alarak ikinci tura kalmıştı. "Yolsuzluk, vergi kaçırma ve kara para aklama" suçlarından 23 Ağustos'ta tutuklanan Nebil el-Karvi, çarşamba günü serbest kalmıştı.

  Karvi'nin

 • Otel inşaatı aniden çöktü: 2 ölü, 20 yaralı

  October 13, 2019 ABD'nin Louisiana eyaletine bağlı New Orleans şehrindeki bir otel inşaatında çökme yaşandı. Olayda 2 kişi hayatını kaybederken 20 kişi de yaralandı.
 • California'nın güneyindeki yangında 3 kişi öldü

  October 13, 2019

  Yetkililer, California'nın güneyinde itfaiye ekiplerinin mücadele ettiği yangında biri Los Angeles'ta olmak üzere 3 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

  Bölgede perşembe gününden bu yana süren ve 31 kilometrekarelik alanda etkili olan yangında en az 90 bina hasar gördü. Yangının yüzde 33 oranında kontrol altına alındığı da ifade edildi.

  ABD'nin California eyaletinin güneyinde başlayarak çevreye yayılan yangın nedeniyle hafta içinde bölgede 100 bin kişi için tahliye emri verilmişti.

  California elektrik şirketi Pasifik Gaz ve Elektrik (PG&E) de eyalette etkili olan sıcak, kuru ve rüzgarlı havanın orman yangını riskini artırması nedeniyle zorunlu elektrik kesintisine gidileceği açıklamıştı.

  California eyaletinde geçen yıl kasım ayında çıkan orman yangınlarında yaklaşık 14

 • Polonya halkı sandık başında

  October 13, 2019

  Yaklaşık 38 milyon nüfusa sahip ülkede halk, 460 sandalyeli meclis (Sejm) ve 100 sandalyeli senatonun yeni üyelerini belirlemek üzere oy kullanmaya başladı. Yerel saatle 07.00'de başlayan oy verme işlemi 21.00'e kadar devam edecek.

  Seçmenler, halihazırda iktidarda bulunan muhafazakar Hukuk ve Adalet Partisi (PiS), Sol liberal ve Yeşillerin oluşturduğu Civic Platformu (PO), Demokratik Sol İttifakı (SLD), 2007-2015'te koalisyon ortağı olan Polonya Köylü Partisi (PSL) ile sağcı Kukiz'15 ittifakının yanı sıra aşırıcı partilerin bir araya gelerek oluşturduğu Konfederasyon (Konfederacja) ittifakına oy verebilecek.

  ANKETLERDE İKTİDARDAKİ PİS PARTİSİ ÖNDE

  Son kamuoyu araştırmalarında PiS'in yüzde 45'lik oy oranı ile önde olduğu görülüyor.

  Anketlere göre, Sol liberal ve Yeşillerin oluşturduğu

 • Hastalığını gizlemek için 6 ay boyunca bunu yaptı!

  October 13, 2019 24 yaşındaki genç kız, hayatı boyunca bu hastalıkla mücadele etti. Ta ki onu olduğu gibi kabul edecek birini buluncaya kadar...
 • New York hızlı treninde sürpriz evlilik teklifi... Dakikalarca alkışladılar!

  October 13, 2019

  New York'ta yaşayan İzmirli 25 yaşındaki Yiğit Sezgin,Çin asıllı Amerikalı sevgilisi 24 yaşındaki Claire Bauere aylar önce tanışarak aşık olduğu trende evlilik teklifi yaptı.

  YOLCULAR ALKIŞ YAĞMURUNA TUTTU

  New York şehrinin Larchmont bölgesindeoturan İzmirli 25 yaşındaki Yiğit Sezgin, mimar sevgilisi 24 yaşındaki Claire Bauere sürpriz evlilik teklifinde bulundu.Yiğit Sezgin, sevgilisi Claire'e onu yemeğe götüreceğini söyledi ve Claire ile birlikte, aylar önce tanıştıkları ve aşık oldukları Grand Central trenine bindi. Makiniste de konuyla ilgili bilgi veren Sezginin yaptığı sürpriz, yolcular tarafından şaşkınlık ve mutlulukla karşılandı.

  MAKİNİST "YİĞİT, DOSTUM SÖZ SENDE" DEDİ

  Makinistin, "İyi akşamlar bayanlar ve baylar. Grand Central trenine hoş geldiniz. Bu akşam devamlı

 • Doktor ölecek, yerine ürettiği robot yaşayacak

  October 13, 2019

  Scott kendisini robot adama dönüştürmeye başladı. Önce akıllı bir tekerlekli sandalye tasarlattı. Bu sandalye ile oturup yatabiliyor, hızlanıp yavaşlayabiliyor. Zamanla sesini de kaybedeceğini biliyordu. Onun için kendi sesini bir stüdyoda kaydetmeye başladı.

  "BEN ÖLMÜYORUM, KENDİMİ ÜST SÜRÜME TAŞIYORUM"

  Sesi, yapay zeka programı ile bir avatara kaydedildi. Yani, bugün kullanılan akıllı telefonlardaki ‘Siri’ gibi sesli asistanlara benzeyen bir program oluşturuldu.


  Böylece Scott, öldükten sonra da yakınları ile iletişim kurabilecek. Scott, “Ben ölmüyorum. Kendimi bir üst sürüme taşıyorum. Dünyanın ilk cyborg insanı olacağım” dedi.

  Cyborg, insan, makine, devre ve çipin iç içe geçtiği yarı insan yarı robot varlıklara deniyor.

 • ABD'den Suriye'deki etnik ve dini azınlıklara 50 milyon dolar

  October 13, 2019

  Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada Trump'ın, Suriye'de "acı çeken" etnik ve dini azınlıkların korunmasına çok önem verdiği belirtildi.

  Açıklamada, "Başkan Trump, Suriye için orada acı çeken etnik ve dini azınlıkların korunması ve insan haklarının iyileştirilmesi için 50 milyon dolarlık yardımı serbest bıraktı." ifadelerine yer verildi.

  Söz konusu yardımın, Suriyeli insan hakları savunucu kurum ve kuruluşlara, sivil toplum örgütlerine ve rehabilitasyon süreçleriyle uğraşan yardım kuruluşlarına gönderileceği bildirildi.

  Diğer uluslararası aktörlerin de bu alanda yardım yapmalarının beklendiği kaydedilen açıklamada, "Yönetim için etnik ve dini azınlıkların hak ve özgürlüklerinin güvence altında olduğundan emin olmak en önemli önceliktir." değerlendirmesine yer verildi.

 • Son dakika: Trump'tan YPG'ye geri çekilin çağrısı! 'Türklerin sınırları onların olsun'

  October 13, 2019

  Washington’da seçmenlerle bir araya gelen Trump, ABD askerlerini Barış Pınarı Harekatı bölgesinden çekme kararını değerlendirdi.

  Geçen yıl "Irak ile Bölgesel Kürt yönetimi arasında kaldığını" ifade eden Trump bu sefer de "Türkiye ile YPG/PKK arasında kaldığını" ifade etti.

  Trump, "Kürtler (YPG/PKK) Türkiye sınırı boyunca 22 mil, 30 kilometrelik alandan çekilme eğilimdeler ve bu iyi bir şey. Bırakın onların (Türklerin) sınırları onların olsun." diye konuştu.

  ABD askerlerini bölgeden çekme kararını da değerlendiren Trump, "Kendi sınırımızı koruyamazken askerimizi Türkiye Suriye sınırında 50 yıl daha tutmamalıyız." dedi.

  Kararı ne olursa olsun medyanın hedefi olacağını belirten Trump, "Aksine karar verseydim. Kalacağız, savaşacağız ve Türkiye’yi yeneceğiz deseydim yine, ne karar

 • Hagibis Tayfunu’nda 6 milyon tahliye!

  October 13, 2019

  Arabayı devirdi

  Japonya’da, başkent Tokyo ile ülkenin doğu kesimlerinde etkisini göstermeye başlayan Hagibis Tayfunu şimdiden bir kişinin ölümüne yol açarken, yaklaşık 6 milyon kişinin önlem amacıyla yaşadığı yeri tahliye etmesi istendi. Tokyo yakınlarındaki Chiba’da şiddetli rüzgârın bir arabayı devirmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti. Yine aynı kasabada aşırı şiddetli rüzgâr bazı evlerin çatısının uçmasına neden olurken, 60 kişi de yaralandı.

  216 kilometreye çıkacak

  150 bin konutun elektriğinin kesilmesine yol açan şiddetli rüzgârın saatteki hızı 216 kilometreye çıkacağı tahmin ediliyor. Tayfun tehlikesine karşı, metro istasyonları, fabrikalar ve mağazalar kapatıldı. Eylül 1958’de bin 200 kişinin hayatını kaybettiği ya da kaybolduğu Ida Tayfunu’nun getirdiği yağış

 • Terör örgütü PKK yanlıları, Nürnbergdeki Türk marketine saldırdı

  October 13, 2019

  Olay, Nürnberg'debulunan Türk marketinin önünde saat 16.30 sularında meydana geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin,Suriye'de başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nı protesto eden terör örgütüPKK yanlısıyaklaşık bin 500 kişi, yürüyüş yaptıkları esnada önlerinden geçtikleri bir Türk marketine saldırdı. PKK yanlıları, market sahibi Mustafa Ş.'nin 28 yaşındaki oğlu ÖmerŞ.'yi başından sopayla yaraladı. Görüntülere göre polislerin saldırganlara müdahale ettiği görülürken,olay yerine takviye polis ekipleri sevk edildi.

  BAŞKONSOLOS OLAY YERİNE GELDİ

  Saldırının ardından markete gelenTürkiyeNürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, polis yetkililerinden bilgi aldı. Polis Müdürü daha sıkı tedbirler alarak, böyle olaylara bir daha izin vermeyeceklerini ifade etti. Market sahibinin oğlu Ömer Ş'nin ise 2016'dada benzer bir saldırıya uğradığı öğrenildi. Terör

 • Suudi Arabistan ABD'nin o teklifini kabul etti

  October 13, 2019

  Suudi Arabistan haber ajansı SPA'nın Savunma Bakanlığından bir yetkiliye dayandırdığı habere göre, Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın direktifleri doğrultusunda ve iki ülke arasındaki tarihi ve ortaklığa dayalı ilişkilerden hareketle, ABD'nin göndereceğini açıkladığı hava ve askeri gücün kabul edilmesine karar verildi.

  ABD'nin, bölge güvenliğinin korunması konusunda Suudi Arabistan ile aynı isteği taşıdığı belirtilerek, gönderilecek güçlerin ülkeye kabulü kararının, bölge istikrarını ve küresel ekonomiyi sarsacak tüm girişimlere karşı koymak amacıyla ABD ile yürütülen ortak çalışma kapsamında alındığı kaydedildi.

  Pentagon'dan cuma günü yapılan açıklamada, Suudi Arabistan'a 2 savaş uçağı filosu, 2 Patriot füze bataryası, bir hava seferi filosu, bir Terminal

 • Çin'den Nepal'e 23 yıl sonra ilk ziyaret

  October 12, 2019

  Şi, Nepal Devlet Başkanı Bidhya Devi Bhandari ve Başbakan Sharma Oli tarafından Katmandu Havalimanı'nda karşılandı.

  İktidardaki Nepal Komünist Partisi sözcüsü Narayan Kaji Shreshta, yarın yapılacak resmi görüşmelerde "iade anlaşması" başta olmak üzere birçok konunun görüşüleceğini söyledi.

  Ayrıca, ülkeler arasında demir yolu bağlantısı kurulması konusunda proje raporu imzalanması da bekleniyor.

  Çin'in, sınır bölgelerinin yönetimi, sınırdan kaçak geçişler, banka dolandırıcılığı ve kaçakçılık gibi uluslararası suçlarla mücadele konularında Nepal ile anlaşma yapmak istediği biliniyor.

 • Yasağın ardından yeniden sokaklara döküldüler

  October 12, 2019 Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde yönetimin geçen hafta getirdiği maske yasağına rağmen göstericilerin çoğu eyleme maskeyle katıldı.
 • Dehşet anları! Telefonda konuştuğu kişiye kızınca...

  October 12, 2019 Rusya’da yolda ilerleyen aracın sürücüsü telefonda konuştuğu kişiye kızınca arabasıyla önce bir okul öğrencisine ardından yaşlı bir adama çarptı.
 • Dünya Türkiye'yi izliyor

  October 12, 2019 Reuters ve AP haber ajansları, Kuzey Suriye'deki harekatı anbean fotoğraflıyor.
 • Suudi Arabistan'dan İran tankerine ilişkin ilk açıklama geldi

  October 12, 2019

  Suudi Arabistan Sahil Güvenlik güçlerinin, Cidde kenti açıklarında, Kızıldeniz'de seyir halindeyken saldırıya uğrayan İran bandıralı petrol tankerine yardım etmek istediği ancak gemiyle iletişim kuramadığı açıklandı.

  Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Sınır Muhafızları'ndan yapılan yazılı açıklamada, İran bandıralı tankerinden dün yerel saatle 11.47'de ön tarafta oluşan hasar nedeniyle petrol sızıntısı yaşandığına dair Suudi Arabistan Sahil Güvenlik güçlerinin ilgili birimlerine mesaj gönderildiği kaydedildi.

  Açıklamada, "Koordinasyon merkezi tarafından tankere gerekli yardımın sağlanması için gelen bilgilerin analiz edildiği sırada, tankerin rotasına devam ettiği ve Cidde Limanı'nın 67 deniz mili güneybatısında olduğu tespit edilmiştir. Tanker, yapılan aramalara cevap vermeyerek, izleme sistemini de kapatmıştır." ifadesine

 • Son dakika... New York'ta silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

  October 12, 2019

  ABD'nin New York kentinde Cumartesi sabah saatlerinde silahlı saldırı düzenlendi.

  Brooklyn'deki Utica Caddesi'nde bir saldırgan en az dört kişiyi vurarak öldürdü.

  Associated Press (AP) haber ajansı, açılan ateşte yaralanan üç kurbanın ise hastaneye taşındığını aktarıyor.

  Content Video - New York'ta silahlı saldırı: 4 ölü, 3 yaralı

 • Son dakika... Japonya'da deprem tayfunla geldi!

  October 12, 2019 Tarihi bir tayfunla boğuşan Pasifik Ateş Çemberi üzerindeki adalar ülkesi Japonya, 5.3 büyüklüğündeki depremle sarsıldı.
 • Selfie'de göze yansıyan görüntülerden adresini bulup, şarkıcıya saldırdı

  October 12, 2019

  Yerel medyada yer alan haberlere göre Hibiki Sato adlı zanlı, ifadesinde hayranı olduğu Tenshitsukinukenşyomi grubunun üyesi Matsuoka'nın fotoğraflarından birinde gözlerine yansıyan bir tren istasyonu tabelası gördüğünü söyledi.

  Sato, Google haritalarının yardımıyla istasyonu bulduktan sonra diğer fotoğraflardan şarkıcının gözüne yansıyan perdelerin konumu ve ışığın geliş açısını inceleyerek Google Sokak Görünümü'nde (Street View) apartmanın yerini bulduğunu anlattı.

  Polise göre 1 Eylül akşamı evine dönen 21 yaşındaki Matsuoka'ya arkadan yaklaşan zanlı, bir bez parçasıyla ağzını kapadığı şarkıcıyı kuytu bir yere sürükledi.

  Boğuşma sırasında cinsel tacize uğrayan Matsuoka yüzünden yaralandı. Daha sonra kaçan saldırgan güvenlik kamerası görüntülerinin yardımıyla 17 Eylül'de yakalandı.

  Japon gazetesi Sankei Shimbun'a konuşan bir polis

 • İran: Petrol tankerine saldırı yanıtsız kalmayacak

  October 12, 2019

  İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, Kızıldeniz'de İran'a ait petrol tankerine yönelik saldırının yanıtsız bırakılmayacağını söyledi.

  İran resmi haber ajansı IRNA'ya göre, Şemhani, İran bayraklı "Sabiti" adlı petrol tankerinin dün Kızıldeniz'de seyir halindeyken Suudi Arabistan'ın Cidde Limanı yakınlarında hedef alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

  Saldırıyı soruşturmak için özel bir komite kurulduğunu ve raporun yakında karar alıcı makamlara sunulacağını belirten Şemhani, toplanan bilgiler ve elde edilen video görüntüleri sayesinde eylemin failleri hakkında ipuçları elde edildiğini aktardı.

  Uluslararası sularda ticari gemilere yönelik saldırıların küresel ekonomiye tehdit oluşturduğunu ifade eden Şemhani, "Ticari gemilerin seyrüsefer güvenliğini hedef alan deniz korsanlığı ve uluslararası deniz yollarındaki kötülük

 • ABD zırhlısı bulundu!

  October 12, 2019

  Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin karşısında yer alan Rasulayn, bugün YPG'li teröristlerden kurtarıldı.

  Suriye'nin kuzeyindeki ilçe merkezinden gelen ilk görüntülerde, iki araç dikkat çekiyor.

  ABD zırhlısı Humvee ağaçların altına gizlenmiş halde bulundu. Bir diğer zırhlı araç ise, yol kenarındaydı.

  Türkiye, Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı Harekâtı'nı 9 Ekim tarihinde başlattı.

 • Akdeniz'de deprem! Büyüklüğü... Son depremler

  October 12, 2019

  İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Deprem Dairesi'nin verilerine göre Akdeniz'de Richter Ölçeği'ne göre 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Antalya'nın Kaş ilçesinin 128 kilometre açığında saat 10.45'teki depremin26.09 kilometre derinliğinde olduğu kaydedildi.

 • İngiltere'de yeni referandumda 'hayır' çıkacak

  October 12, 2019

  Üye ülkelerin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmasını düzenleyen 50. maddenin mimarı Lord John Olav Kerr, İngiltere’nin Brexit kararı aldığı referandumun üzerinden geçen 3 yılın İngiliz halkı için öğretici olduğunu belirterek, “Yeni bir referanduma gidersek ki bence gideceğiz, işte o referandumda AB’de kalma kararı çıkacak.” dedi.

  İngiltere’nin başkenti Londra’da katıldığı panelde AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Lord Kerr, 2016’da yapılan AB referandumundan bu yana İngiliz kamuoyunun görüşünün kesin biçimde değiştiğini söyledi.

  Referandumdan bu yana yapılan 200’den fazla anketin ciddi bir çoğunluğunun AB üyesi kalmaktan yana olduğunu gösterdiğini aktaran Lord Kerr, “Yeni bir referandumda 2016’dakinin tersine bir sonuç çıkacağını düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

  Bu değişimde en önemli faktörün

 • Trenle otobüs çarpıştı

  October 12, 2019

  Meksika'nın merkezindeki Queretaro eyaletinde otobüsle trenin çarpışması sonucu 9 kişi yaşamını yitirdi.

  Başkent Meksiko'nun kuzeyindeki San Juan del Rio kentinde hemzemin geçitte otobüs ile tren çarpıştı.

  Yerel yetkililer, geçit müsait olmadığı halde geçmeye çalışan otobüsteki 9 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 kişinin de yaralandığını bildirdi.

  Yetkililer, yaralananlardan 8'inin durumunun ağır olduğunu bildirdi.

  Ölenlerin, yakınlardaki üniversitelerin öğrencileri olduğu öğrenildi.

 • Son dakika | ABD'nin kalbi yanıyor!

  October 12, 2019 ABD'nin Kaliforniya eyaletinin güneyinde başlayarak çevreye yayılan yangın nedeniyle bölgedeki yerleşimlerde yaşayan 100 bin kişi için tahliye emri verildi.
 • ABD Kongresi’nin tehditleri bitmiyor!

  October 12, 2019

  ABD Kongresi’nde Türkiye’nin Suriye’de başlattığı harekat ve ABD Başkanı Donald Trump’ın bu bağlamda aldığı kararlara karşı direniş sürüyor. Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili olarak ABD’de Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham ve Demokrat Senatör Chris Van Hollen’ın Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısının ardından, Temsilciler Meclisi’nden 29 Cumhuriyetçi Kongre üyesi de benzer bir yaptırım yasa tasarısı sunacaklarını açıkladı.

  Cumhuriyetçi Kongre üyesi Liz Cheney, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Türkiye’nin başlattığı operasyon nedeniyle “ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalması” gerektiğini belirtirken, Türkiye’nin “Rusya gibi ABD düşmanlarıyla yaptığı iş birliğinden” de rahatsız olduklarını ifade etti. Graham’in hazırladığı ilk yaptırım tasarısının da bu hafta Kongre’de ele alınması bekleniyor.

 • İyi uyku genç kızları mutlu ediyor

  October 12, 2019

  7 bin genç kız üzerinde gerçekleştirilen çalışmalar, sosyal medya kullanımının sanıldığı kadar olumsuz etkisinin olmadığını ve başka faktölerin daha önemli yeri olduğunu gösteriyor. Buna göre, sosyal kullanımından ziyade gençlerin sağlıklı bir arkadaş ortamına sahip olması ve yeterli uyku almaları çok daha önemli.

 • İngiltere'de ay yolunda

  October 12, 2019

  Planın başarıya ulaşması durumunda, İngiltere Ay’a araç gönderen 4’üncü ülke olacak. Bu yıl, İsrail ve Hindistan Ay’a araç göndermiş ancak başarısız olmuştu. Üretilen en küçük bacaklı ay aracı olarak tanıtılan Ay robotu sadece 1.5 kilogram.

 • Arjantin, Guaido'nun temsilcisini büyükelçi olarak tanıdı

  October 12, 2019

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Arjantin Dışişleri Bakanı Jorge Fauire, Venezuelalı muhalif lider Guaido'nun Arjantin temsilcisi Elisa Trotta Gamus'un güven mektubunun kopyasını Bakanlık'ta düzenlenen bir törenle kabul etti.

  Açıklamada, "Elisa Trotta Gamus'un güven mektubunun kopyasının sunulmasından itibaren, orijinali Devlet Başkanı tarafından kabul edilecektir, Büyükelçi Trotta ülkemizde yaşayan bütün Venezuelalılar için Arjantin nezdinde Venezuela'yı temsil eden en yüksek yetkili kişidir ve konsolosluk ile ilgili meselelerle de ilgilenebilecektir. Arjantin Hükümeti, Elisa Trotta'yı, Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Temsilciliğinin Arjantin'deki meşru yetkilisi olarak tanımaktadır." ifadelerine yer verildi.

  Trotta, yıl başından bu yana Guaido'nun Arjantin temsilcisi olarak ülkenin başkenti Buenos Aires'te bulunuyordu.

  Venezuela'daki gelişmeler

  Geçen yıldan bu yana ağır ekonomik

 • Irak hükümeti, aileleri DEAŞ üyesi 64 Özbek çocuğu ülkelerine iade etti

  October 12, 2019

  Irak Dışişleri Bakanlığından adını vermek istemeyen bir kaynağın AA muhabirine verdiği bilgide Özbekistan'a perşembe günü gerçekleşen teslimin Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Özbekistan Dışişleri Bakanlığı koordinesiyle yapıldığı belirtildi.

  Çocukların çoğunun anne ve babalarının DEAŞ terör örgütü mensubu olmaktan, Irak'ta hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi.

  Aileleri silahlı terör örgütüne mensup olması nedeniyle çocukların psikolojik sıkıntı yaşadığı vurgulandı.

  Özbekistan Dışişleri Bakanlığı eylülde, aralarında 65 çocuğun bulunduğu 235 vatandaşının Irak'tan iadesi için planlama yaptığı açıklamasında bulunmuştu. Özbekistan geçen mayısta 165 vatandaşını Irak'tan teslim almıştı.

  Kazakistan, Özbekistan ve Tacikistan'ın DEAŞ ve diğer terör örgütlerine mensup vatandaşlarını Irak ve Suriye'den teslim aldığı, Kırgızistan'ın da benzeri bir iade için

 • Trump'ın o planı mahkemeye takıldı

  October 12, 2019

  ABD basınında yer alan haberlere göre, New York Güney Bölge Hakimi George B. Daniels, Trump yönetiminin kamu yardımı alan kişilere yeşil kart verilmesini zorlaştıran düzenlemesini geçici olarak erteledi.

  Hakim Daniels, gerekçeli kararında, "Eşitlik dengesi ve adaletin çıkarları önceki uygulamanın devamından yanadır." ifadesini kullandı.

  Trump yönetimince 15 Ekim'de yürürlüğe girmesi için imzalanan "Kamu zemininde kabul edilemezlik" emri, kendi kendine bakacak yeterliliği olmayan ve sağlık, konut, gıda alanlarında yardım alan veya alması öngörülen göçmenlere oturma izni verilmesini zorlaştırıyordu.

  Aralarında New York eyaleti ile şehir yönetiminin de bulunduğu, göçmen hakları savunucusu çeşitli gruplar, Trump yönetiminin yeni uygulamasının düşük gelirli göçmenlere ayrımcılık yapacağı gerekçesiyle durdurulması için mahkemeye

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: