Milliyet Siyaset

Ağustos 9, 2016

 • Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika Avrupa açıklaması: Mesajı aldılar ve...

  October 13, 2019

  Gazete, televizyon ve ajansların genel yayın yönetmenleriyle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde basına kapalı toplantıda bir araya gelen Erdoğan, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye Milli Ordusu ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Erdoğan, harekata ilişkin ABD'den yapılan farklı değerlendirmelere ilişkin soruya "Öfkeyle kalkan zararla oturur. 'Öfke değil sabır diyeceğiz' ki inşallah zafere ulaşalım. Sayın Trump'la bu süre içerisinde birkaç görüşmemiz oldu. Malum ayın 13'ü için bir randevulaşmamız oldu. Washington'da bir araya gelme durumumuz söz konusu. Aynı şekilde Dışişleri

 • Cumhurbaşkanı Erdoğandan Merkele şok soru!

  October 13, 2019

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde yürütülen operasyonun Kürtleri hedef alması gibi bir durumun asla söz konusu olmadığını belirterek, "Tam tersine bu operasyonda en büyük desteği Suriye Kürtlerinden alıyoruz. Altını çizerek ifade etmem gerekirse, biz Kürtlere değil, PKK, onun yan kuruluşları durumunda PYD/YPG'ye karşı operasyon yapıyoruz." dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi'nde gazete, televizyon ve ajansların yöneticileriyle bir araya geldi.

  5. gününe giren Barış Pınarı Harekatı konusunda açıklama Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarılı bir şekilde operasyonu yürüttüğünü söyledi.

  Suriye Milli Ordusu'nun da gerçekten kahramanca bir mücadeleyle terör örgütünün yerleşim yerlerinden temizlenmesinde büyük başarılar gösterdiğini aktaran Erdoğan, "Bölücü terör örgütü, Amerika tarafından 30 bin kamyonluk

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye'nin kuzeyinde terör devletinin kurulmasına müsaade etmeyeceğiz

  October 13, 2019 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi'nde gazete, televizyon ve ajansların yöneticileriyle bir araya geldi. Erdoğan, "Suriye'nin kuzeyinde bir terör devletinin kurulmasına müsaade etmiyoruz, müsaade etmeyeceğiz." dedi.
 • Bakan Akar'dan yaralı askerlere ziyaret

  October 13, 2019

  Bakan Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile dün sınır hattına gitmişti. Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekat Merkezi'ne giden Akar ve TSK komuta kademesinin burada Barış Pınarı Harekatı'ndaki gelişmeleri bu kez de sahadan takip ettiği, talimatlar verdiği bildirilmişti. Akar ve komutanların, buradaki temaslarının ardından Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçtikleri ifade edildi. Akar ve beraberindekilerin, harekatta yaralanan askerler ile Suriye Milli Ordusu mensuplarını ziyaret ettikleri, sağlık durumlarına ilişkin bilgi aldıkları belirtildi.

  Content Video - Bakan Akar'dan yaralı
 • Dışişleri Bakanlığı: Avrupa'da alınan tedbirlerin artırılmasını bekliyoruz

  October 13, 2019

  Bakanlıktan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

  "Barış Pınarı Harekatımızın başlamasıyla birlikte PKK unsurlarının, özellikle Avrupa ülkelerinde şiddet içeren gösteri ve eylemlerinde artış gözlemliyoruz. PKK'nın eylemlerine karşılık, yurt dışındaki diplomatik temsilciliklerimizin, vatandaşlarımızın, personelimizin ve Türk çıkarlarının can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla ilgili ülkelerden alınan tedbirlerin artırılmasını ve bu konuda azami hassasiyetin gösterilmesini bekliyoruz."

 • Akıncı'ya tepki yağıyor! 'Düşmanları sevindirdi'

  October 13, 2019

  KKTC'de birçok siyasetçi ve vatandaş Cumhurbaşkanı Akıncı'ya tepki gösterdi.

  KKTC Başbakanı Ersin Tatar, konuya ilişkin sosyal medya hesabı Facebook üzerinden açıklama yaparak, Genel Başkanı olduğu Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) Parti MeclisiniAkıncı'nın son açıklamalarının neden olduğu sıkıntıları ve tepkileri görüşmek üzere yarın saat 17.00'de olağanüstü toplantıya çağırdığını duyurdu.

  Başbakan Tatar, "Kıbrıslıyım, Türküm. İkisinden de gurur duyuyorum ve Sayın Akıncı'nın Kıbrıs Türk Barış Harekatı ve Türkiye'nin Suriye'de terör örgütlerine karşı gerçekleştirmekte olduğu Barış Pınarı harekatı ile ilgili olarak yazdıklarını kınıyor, bunların halkımızın neredeyse bütünü tarafından asla benimsenmediğinin altını çiziyorum." ifadesini kullandı.

  Cumhurbaşkanı Akıncı'nın 4 gün sessiz kaldıktan sonra Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yazdıklarını üzüntü

 • Feyzioğlu: İşgalci teröristler şu anda Türkiye'de bebekleri öldürmektedir

  October 13, 2019

  Akçakale ilçesine gelen Feyzioğlu, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tüm Türkiye'ye ve dünyaya Türk ordusunun arkasında dimdik durduklarını göstermek için burada olduklarını söyledi.

  Teröristlerin, Cenevre Sözleşmelerini, Uluslararası Roma Statüsünü yok sayarak basın mensuplarının üzerinize keskin nişancılarla ateş ettiğini belirten Feyzioğlu, buna rağmen basın mensuplarının görevden kaçmadıklarını ve dünyaya bunu anlatmak için çırpındıklarını ifade etti.

  Dünyanın ise bunu görmediğine dikkati çeken Feyzioğlu, şunları söyledi:

  "Dünyada şu anda PKK, FETÖ, DHKP/C'nin ortak kara propaganda mekanizması çalışıyor. Bizimle hiç ilgisi olmayan fotoğrafları, görüntüleri fabrika edip, üretip, 'Türkler şuraya saldırdı, Türkler şöyle yaptı' diye bir kara propagandanın içindeler. Bir daha ve bir daha tekrarlıyorum, dün söylediğim birilerinin

 • AK Parti'den KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'ya tepki

  October 13, 2019

  AK Parti Sözcüsü Çelik, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın 'Barış Pınarı Harekatı'na yönelik açıklamasına, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabındanyayımladığı mesajlarla gösterdi. Çelik, Akıncı'nın harekatla ilgili açıklamasının basiretsizlik ve saygısızlık olduğunu belirterek, "Türkiye'yi terör örgütleriyle diyaloga davet etmek, cumhurbaşkanı sıfatını taşıyan birine yakışmaz. Böyle bir sorumsuzlukla o makam yan yana durmaz" dedi.

  AK Parti'liÇelik, Akıncı'nın ayrıca Kıbrıs Türklerinin zulümden kurtulmasını sağlayan Kıbrıs Barış Harekatı'nı da eleştirdiğine değinerek, şunları kaydetti:

  "Cumhurbaşkanı olduğu ülkenin kurtuluşunu sağlayan bir harekatı eleştiren kişi konumuna düşmüştür. Barış Pınarı Harekatı bir cinayet şebekesi olan terör örgütüne karşı yapılıyor. Sayın Akıncı, terör örgütüne karşı tek bir cümle kuramıyor ama teröre karşı mücadelemizi eleştiriyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'a gidiyor

  October 13, 2019

  İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan tarafından, Türk Konseyi'nin kuruluşuna dair 3 Ekim 2009'da imzalanan Nahçıvan Antlaşması'nın 10'uncu yılına denk gelen Zirve, Özbekistan'ın tam üyeliğine de sahne olacağı için ayrı önem taşıyor.

  Geçen sene düzenlenen Zirve'ye gözlemci olarak katılan Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de açılan Türk Konseyi Avrupa Temsilcilik Ofisi'ne dair tamamlayıcı belgeler de Bakü'de kabul edilecek.

  Zirve'de ayrıca "Türk Dünyası'nın Aksakalı, Kazakistan Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı, Elbaşı Nursultan Nazarbayev"e, kuruluşunda büyük emeğinin geçtiği Türk Konseyi'nin Onursal Başkanı unvanı verilecek.

  Türk Konseyi'nin ilişkili olduğu, farklı alanlarda önemli işlevler üstlenen TÜRKPA, TÜRKSOY, Türk Akademisi, Türk Kültür ve Miras Vakfı ile Türk Sanayi ve

 • AK Partili Ünal’ın çağrısına CHP, İYİ Parti ve MHP’den destek geldi

  October 13, 2019

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Twitter üzerinden, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin olarak Türkiye aleyhtarı uluslararası ve sosyal medyadaki kara propagandaya karşı ortak mücadele çağrısı yaptı. Ünal’ın çağrısına CHP, MHP ve İYİ Parti’den destek geldi.
  Ünal, Twitter hesabından “BizTürkiyeyiz” etiketiyle yaptığı paylaşımda, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınır güvenliğini tehdit eden unsurları temizlemek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nın, uluslararası açıdan meşru bir operasyon olduğunu vurguladı. Buna karşı sosyal medyada “birilerinin” psikolojik harp teknikleriyle Türkiye içine dönük propaganda yürüttüklerini belirten Ünal, tüm vatanseverleri Türkiye Cumhuriyeti ortak paydasında bu küresel propaganda ile mücadeleye davet etti. Ünal mesajında CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, MHP Genel

 • Oktay'dan KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'ya kınama

  October 13, 2019

  Oktay, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı'na yönelik açıklamalarına ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşımda bulundu.

  Akıncı'nın terör örgütü PKK/PYD'ye karşı yürütülen haklı mücadelede Türkiye'nin yanında olmayan talihsiz bir açıklama yaptığını vurgulayan Oktay, şunları kaydetti:

  "Akıncı'nın açıklamaları Boğaz Şehitliği'nde koyun koyuna yatan mücahit ve Mehmetçiklerimizin kemiklerini sızlatmıştır. Barış Pınarı Harekatı'nın eli kanlı terör örgütü PKK/PYD'ye karşı bölgenin istikrarı için gerçekleştiğini görmezden gelen Akıncı'yı esefle kınıyorum. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda, bölgeye barış ve huzurun getirilmesi amacıyla yapılan kahraman ordumuzun mücadelesi ile bugün Suriye’de Barış Pınarı Harekatı ile verdiğimiz mücadele aynı ruhla yapılmaktadır. Akıncı’nın cumhurbaşkanı sıfatıyla yaptığı açıklama tarih bilinci ve bilgisi yoksun

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boris Johnson ile görüştü

  October 13, 2019

  İletişim Başkanlığı'ndan görüşmeye ilişkinyapılan açıklamada,Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Johnson'a, Barış Pınarı Harekatı'nın amaçlarını anlattığı belirtilerek, "Suriye'nin kuzeyindeki PKK-YPG ve DEAŞ terör tehdidi tamamen ortadan kalkana kadar harekatın süreceğini, böylece topraklarını terketmek zorunda kalan Suriyelilerin de gönüllü ve güvenli bir şekilde geri dönüşlerinin sağlanabileceğini ifade etmiştir" denildi.

 • 'Yaptırımdan korkacak olsak harekatı başlatmazdık'

  October 12, 2019

  Çavuşoğlu, "Deutsche Welle Türkçe"ye verdiği özel röportajda, ABD’nin yaptırım ve tehditler yerine verdiği sözleri tutması gerektiğini söyledi.

  ABD Başkanı Donald Trump’ın Hazine Bakanlığına verdiği bir yaptırım uygulama yetkisine ilişkin değerlendirmede bulunan Çavuşoğlu, "Her şeyden önce yaptırımlarla bir yere varılamayacağını daha önceden de gördük. ABD daha önce de İçişleri ve aynı şekilde Adalet Bakanımızı yaptırıma tabi tuttu. Biz de onlara karşılık verdik. Yani herhangi bir olumsuz bir adım olduğu zaman bunun karşılığını Türkiye’ye yönelik, bunun karşılığını mütekabiliyet gereği tam bir şekilde uygularız ve veririz." diye konuştu.

  Çavuşoğlu, Türkiye'nin terörle mücadele ettiğini ve ABD'nin terör örgütü YPG/PKK'nın yanında olmaması gerektiğine işaret ederek yaptırımların işe

 • Bakan Akar Nusaybin'de yaralanan gazetecileri aradı

  October 12, 2019

  Tüm şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyen Bakan Akar,gazeteci Ömer Ergin ile yaptığı konuşmada, "Büyük geçmiş olsun, orada yaptığınız işler bizim için, toplum için, ülkemiz ve milletimiz için çok önemli işler. Gerçeklerin yansıması ve anlaşılması için bu adamların gerçek yüzünü gösterilmesi bakımından bu olaylar gerçekten onların ne olduğunu ortaya koyuyor. Bunlar böyle, bunlar terörist ve başka tanımı yok" ifadelerini kullandı.

  '82 MİLYON MİLLETİMİZİ TERÖR BELASINDAN EN KISA ZAMANDA KURTARACAĞIZ'

  Bakan Akar, konuşmasının devamındaşu ifadeleri kullandı:

  "Nasıl bir grupla, güruhla mücadele ettiğimizi herkesin anlamasını bekliyoruz. Orada gördünüz, Nusaybin'de 8 insanı katlettiler, o kadar insanı da yaraladılar. Hiçbir şekilde düşünceleri yok. Bunlar her

 • Çelik'ten AB'ye ve Arap Birliği'ne tepki

  October 12, 2019

  Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, AB'den gelen açıklamalara ve Arap Birliği'nin Türkiye ile ilgili kararına tepki gösterdi.

  Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'un "Brüksel Türkiye'ye karşı bu saldırgan tavrını bir tarafa bıraksın. Brüksel uzak, Türkiye sınırı ise hemen yanı başımızda ve Türkiye'de 4 milyon göçmen bekliyor." açıklamalarıyla ilgili haberi paylaşan Çelik, şu değerlendirmeyi yaptı:

  "AB kurumları Doğu Avrupa'yı bile anlamaktan aciz, Türkiye'yi anlamak için köklü bir zihinsel dönüşüm içine girmeleri gerekiyor. 'AB ne işe yarıyor' sorusu artık Avrupa'nın her yerinde soruluyor. AB, Türkiye’ye karşı siyasi aklını kaybetmiş bir organizma gibi konuşuyor. PYD/YPG terör örgütüyle dayanışma içine giren AB ülkeleri, kendi sınırlarını ve demokrasilerini

 • Erdoğan'dan şehit ailelerine başsağlığı telgrafı

  October 12, 2019

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, harekatta şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Yunus Mermer, Piyade Uzman Çavuş Abdülhamit Bilgen, Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Topçu ile İstihkam Uzman Çavuş Hacı Bebek'in ailelerine taziye telgrafı gönderdi.

  Recep Tayyip Erdoğan ayrıca, Balıkesir'de eğitim sırasında rahatsızlanarak şehit olan er Oğuzhan Erdoğan'ın ailesine de telgraf göndererek, başsağlığı dileklerini iletti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 9 aylık Muhammed'in ailesine: Kanını yerde bırakmayacağız

  October 12, 2019

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Akçakale'deki ziyaretlerinin ardından gittiği Şanlıurfa Valiliği'nde, YPG/PKK'lı teröristlerce ilçeye düzenlenen havanlı ve roketatarlı saldırılarda şehit olan 9 aylık Suriyeli Muhammed bebeğin ailesiyle görüştü.

  Soylu, başsağlığı dilediği aileyi telefonla aradığı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuşturdu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Hani ve eşi Fatina'ya sabır diledi.

  Arapça ailenin hatırını soran Erdoğan, "Çok mahzunuz, çok üzgünüz başınız sağolsun diyorum. Rabb'im sabrımızı artırsın ama o yavrumuzun kanını yerde bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Şu anda hızlı bir şekilde buna devam ediyoruz." dedi.

  Aile de teşekkür ettikleri Erdoğan'a, "Allah seni korusun." dedi.

  Muhammed Omar'ın ismi yaşatılacak

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da aileye, Barış Pınarı Harekatı'nın ilk şehidinin 9 aylık Muhammed Omar olduğunu

 • Son dakika... Dışişleri Bakanlığı'ndan tutuklu DEAŞ’lı teröristlerle ilgili açıklama

  October 12, 2019

  Aksoy yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

  Türkiye’nin Barış Pınarı Operasyonu kapsamında Suriye’nin kuzey doğusunu terörden arındırarak güvenli bölge oluşturma çabasını gölgelemeye yönelik çabaları yakından takip ediyoruz.

  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump ile yaptığı son telefon görüşmesinde belirttikleri üzere, Barış Pınarı Harekatıyla terörden arındırılacak alanlardaki alıkoyma merkezlerinde bulunan DEAŞ unsurlarının ve yine harekat alanındaki kamplarda bulunan ailelerinin gözetimini üstleneceğiz.

  Ülkemizce gözetim altına alınacak DEAŞ mensupları ve ailelerinin, bu aşamada, Suriye içinde terörden arındırılmış bölgelerde tutulması yönünde çalışmalar yapılacaktır.

  DEAŞ’la ilintili yabancı terörist savaşçıların suça karışmamış eş ve çocuklarının rehabilitasyonu konusunda vatandaşı oldukları ülkeler ve uluslararası örgütlerle birlikte çalışmaya hazırız.

  Öte yandan, kalıcı

 • Bakan Akar'dan net mesaj: 'Söz konusu değil'

  October 12, 2019

  Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile gece Şanlıurfa'da sınır hattı yakınındaki Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekat Merkezi'nde, Barış Pınarı Harekatı'ndaki son durumu inceledi. Bakan Akar ve TSK komuta kademesi, harekata katılan birliklerin komutanlarıyla toplantı yaptı. Akar ve komutanların harekat merkezindeki çalışmaları sabah saatlerine kadar devam etti.

  'ABD'NİN GÖZLEM NOKTASINA ATIŞ SÖZ KONUSU DEĞİL'

  Bakan Akar, Barış Pınarı Harekatı'nda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin önemli bir mücadele verdiğini belirterek, "Vatanımız ve milletimiz için bir kez daha başaracağız" dedi. Akar, ABD'de gözlem noktasına

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ankara öncü rol oynamaya devam edecek

  October 12, 2019

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13 Ekim Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümü nedeniylemesaj yayımladı. Erdoğan, "Ülkemizin ve milletimizin mukadderatının belirlenmesinde önemli rol oynayan, istiklal mücadelemizin karargahı, Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin beşiği Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümünü kutluyorum" dedi.Erdoğan, Anadolu'daki bağımsızlık hareketinin ortak aklı, ortak vicdanı ve ortak sesi olarak milli mücadeleye yön veren Ankara'nın, vatanın ve milletin kaderinin belirlendiği önemli bir merkeze dönüştüğünü kaydederek şöyle dedi:

  "Milli iradenin tecelligahı Meclisimiz, Ankarayı başkent ilan ederek, Ankara'nın milli mücadele esnasında üstlendiği tarihi rolü daha da anlamlı kılmış, Ankaralılara büyük bir onur yaşatmıştır. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin beşiği olarak, Türkiye'nin muasır medeniyet yürüyüşünün sembolü olan Ankara, bundan sonra da

 • TBMM Başkanı Şentop: Başta Avrupa ülkeleri kendi vatandaşlarını bölgeden geri almalı

  October 12, 2019

  Mustafa Şentop, Terörle Mücadele ve Bölgesel Bağlantıları konulu 3. Meclis Başkanları Konferansı'nda konuştu.

  Şentop, geçen yıl Tahran'da yaptıkları toplantıdan bu yana terör, bölgemizin en büyük güvenlik sorunlarından biri olmayı sürdürdüğünü söyledi.

  'TERÖRÜN YAŞATTIĞI ACILAR ORTAKTIR

  Özellikle İslam düşmanlığını merkezine oturtan, beyaz, üstünlükçü, ırkçı ve aşırı sağcı terör eylemlerinde son dönemde gözlenen artışın endişe verici olduğunu söyleyen Şentop, "Terörün yaşattığı acılar ortaktır. Hepimizi derinden yaralamakta ve infiale sürüklemektedir" dedi. Terörle mücadelenin samimiyetle yapılacak uluslararası işbirliğiyle mümkün olabileceğini söyleyen Şentop, "İyi veya yararlı terörist yoktur ve hiçbir amaç terörü haklı kılmaz. Terör örgütler arasında ayrım yapılması terörle mücadelede zafiyet sebebidir" diye konuştu.

  HDP ÖNÜNDEKİ EYLEM

  PKK üzerinde

 • Bahçeli'nin sağlık durumuyla ilgili açıklama

  October 12, 2019

  Yalçın, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli önemli bir üst solunum yolu rahatsızlığı geçirmiştir ancak şükür ki hastalığında tedavi döneminin sonuna gelinmiştir. Sayın Devlet Bahçeli, önümüzdeki pazartesi (14.10.2019) gününden itibaren Genel Merkezimizde mesaisine başlayacaktır" dedi.

 • İletişim Başkanı Altun'dan ABD'li Senatör Graham'a PKK/YPG tepkisi

  October 12, 2019

  Altun, Twitter'dan Graham'ı da etiketleyerek yayımladığı mesajda, "PKK-YPG ilişkisi, sizin de içinde bulunduğunuz ABD'li yetkililer tarafından iyi biliniyor." ifadesini kullandı.

  Nihayet ABD Başkanı Donald Trump'ın eski Başkanı Barack Obama yönetiminin YPG/PKK'ya karşı aldığı tavrı eleştirdiğini kaydeden Altun, "Senatör, 'Türkiye Suriyeli Kürtlere saldırıyor' demeniz ikiyüzlülük değil mi?" diye sordu.

  Fahrettin Altun, mesajında ayrıca, ABD'li yetkililerin terör örgütleri PKK ve YPG arasındaki ilişkiyi itiraf ettikleri bir video paylaştı.

 • Bakan Akar'dan net mesaj: 'Söz konusu değil'

  October 12, 2019 Milli Savunma Bakanı Akar, "Kesinlikle ABD ve koalisyon askerinin vurulması söz konusu değil. Zaten karargahlarımızla ABD’liler arasında gerekli koordinasyon yapılıyor." dedi.
 • Depozito uygulaması 2021’de

  October 12, 2019

  Emine Erdoğan, küresel ısınmanın afet ve kuraklık gibi sonuçlarını yaşamaya başladığımıza dikkat çekerek, “Bilim insanlarının öngörülerine kulak vermemiz ve derin uykumuzdan uyanmamız lazım” dedi.

  Emine Erdoğan şöyle devam etti:

  “Sıfır Atık Yönetmeliği ile, 2020 yılının ilk yarısında tüm kamu kurumlarını sisteme entegre etmiş olacağız. İkinci yarısında ise, 250 binden fazla nüfusu olan ilçe belediyeleri, organize sanayi bölgeleri gibi büyük ölçekli yerler, sıfır atık yönetim sistemine dahil edilmiş olacak. 2021’i hedefleyerek üzerinde çalıştığımız depozito uygulaması ise, geri dönüşümde bizi hayli ileriye taşıyacak.”

 • TBMM’de GDO tartışması

  October 12, 2019

  Vazgeçer, “GDO şu an Türkiye’de izin verilmiş herhangi bir gen yok. Sadece yemde var ama gıdada yok” dedi. Vazgeçer’i eleştiren CHP’li Mustafa Adıgüzel de “’Yem’ ama ondan yağ, un yapılıyor veya onu yiyen tavuk, diğer hayvanlardır, onların etini biz yiyoruz. Bu arka arkaya aktarılıyor” dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğandan Barış Pınarı Harekatı açıklaması: Geri adım atmayacağız

  October 12, 2019

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye olarak yaklaşık 35 yıldır terör belası ile mücadele ediyoruz. Farklı isimler altında faaliyet gösteren ama hepsinin de amacı ülkemizin birliği, beraberliği, huzuru refahı olan terör örgütlerinin saldırısı altındayız. Açık konuşmak gerekirse bu örgütlerin arkasında Türkiye ile yüz yüze hesaplaşmayı göze alamayan güçler daima olmuştur bugün de vardır." dedi.

  Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen Terörle Mücadele ve Bölgesel Bağlantılılık Konulu 3. Parlamento Başkanları Konferansı Açılış Resepsiyonunda, 2017 İslamabat Deklarasyonu ve 2018 Tahran Deklarasyonunda ortaya konan terörle mücadele ve bölgesel iş birliğinin geliştirilmesi anlayışının, 2019 İstanbul Deklarasyonu ile çok daha ileri bir seviyeye ulaşacağına inandığını söyledi.

  Küresel ve bölgesel işbirliklerinin

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, yaralı asker ve vatandaşla telefonda görüştü

  October 12, 2019

  Fuat Oktay, Suriye'de terör örgütü PKK/PYD-YPG işgali altındaki bölgeden Mardin'in Nusaybin ilçesine siviller hedef alınarak atılan havan ve roket mermilerinin isabet ettiği yaralı asker ve vatandaşa geçmiş olsun dileklerini iletti. Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi gören yaralı vatandaş ve askerleri ziyaret eden Mardin Valisi Mustafa Yaman ile telefonla görüşen Oktay, Yaman'dan yaralıların durumu ve bölgedeki gelişmelere ilgili bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Vali Yaman aracılığıyla, hastanede tedavi gören Piyade Uzman Çavuş Birkan Özdemir ve Nusaybin Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan Yardımcısı Yahya Şaşmaz ile de telefona görüştü. Şaşmaza "Geçmiş olsun"diyen Oktay, "Durumunuzu yakından takip ediyoruz. Cumhurbaşkanımız da söylediler operasyonumuzun amacı belli. Sınır

 • Bakan Çavuşoğlu: Mücadelemiz teröristlere karşı

  October 11, 2019

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin en önemli yayın organlarından New York Times'a Türkiye neden Suriyede mücadele ediyor? başlığıyla makale yayımladı. Çavuşoğlu, askeri operasyonun Türkiye'nin ulusal güvenliği için önem arz ettiğini ve yerlerinden edilmiş Suriyeli mültecilerin evlerine dönmeleri için gerekli olduğuna dikkat çekti.

  GÜVENLİ BÖLGE KURMAYI DEFALARCA ÖNERDİK

  Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin sınırındaki terörist grubun yönettiği koridoru asla kabul etmediğine dikkat çekerek, "Birleşmiş Milletler Genel Kurulu da dâhil olmak üzere güvenli bir bölge kurmayı defalarca önerdik. ABD'ye teröristlere maddi destek sağlamayın çağrısı yaptık. Ancak ABD güvenlik bürokrasisi, PYD/YPG olarak bilinen grupla bağlantılarını koparmadı. Türkiye'nin operasyonunun, ABD medyasında Kürtlere yönelik bir saldırı olarak değerlendirilmesi dehşet

 • Bakan Albayrak: Türkiye kesinlikle taviz vermeyecek

  October 11, 2019

  Bakan Albayrak, terör örgütü PKK mensuplarınca Suriye tarafından gerçekleştirilen havan saldırısı sonucu Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde şehit düşen vergi dairesi gelir uzman yardımcısı Cihan Güneş'in cenaze töreninin ardından, Salihli Vergi Dairesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Türkiye'nin tarihi günlerden geçtiğini dile getiren Albayrak, "Ülkemiz özellikle son yıllarda bağımsızlığı ölçüsünde terörle mücadele noktasında coğrafyamızın yaşadığı sorunları dünyada en yoğun hisseden ülke olmamız hasebiyle çok şedit bir mücadele veriyor. Bu kapsamda aklınıza gelebilecek DEAŞ'ı, PKK'sı, YPG'si ve PYD'si bütün terör örgütleri ve bunların oluşturduğu tehdit ve istikrarsızlığın yanında mülteci konusunda da çok büyük bir yük yükleniyor." diye konuştu.

  Albayrak, Türkiye'nin artık coğrafyasındaki tehditlere son vermesinin zamanının

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Temizleyene kadar devam edeceğiz

  October 11, 2019

  Oktay, TRT World televizyonunda katıldığı programda Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin soruları yanıtladı.

  Türkiye'de çok sayıda Kürt kökenli vatandaşın yaşadığına, AK Parti'nin en fazla Kürt kökenli milletvekiline sahip siyasi parti olduğuna dikkati çeken Oktay, şöyle devam etti:

  "Biz Kürtlerle mücadele etmiyoruz. Biz dünyanın bu bölgesinde yüzyıllardır birlikte yaşıyoruz. Biz PKK/YPG terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Dünya terör örgütüyle Kürtleri birbirinden ayırmalı. Türkiye'de Türkler, Kürtler, Araplar hep beraber yaşıyor. Bununla ilgili sorun yok. Ama hiçbir terör örgütünün veya ülkenin bize tehdit oluşturmasına izin vermeyiz. Buna DEAŞ da dahil."

  Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'nın bir işgal operasyonu olmadığının altını çizen Oktay, "Siviller kendi topraklarına dönebilsin diye biz burada

 • Son dakika | Bakan Soylu'dan sert sözler! Türkiye'yi baskılamaya çalışıyorlar

  October 11, 2019

  Bakan Soylu, Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Kışlasında Jandarma Havacılık Okul Komutanlığının "Pilot ve Teknisyen Temel Kurslarının Mezuniyet Töreni"ne katıldı.

  Törende konuşan Soylu, Batı medeniyetinin ve bazı çevrelerin, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı'nda da terör örgütüne moral veren, uluslararası kamuoyu sağlamaya, hatta mümkünse lojistik destek vermeye ve Türkiye'yi baskılamaya çalışan tavırlarını sürdürdüğünü ifade etti.

  Ülkede Türk, Kürt ve diğer etnik gruplardan vatandaşların bin yıldır bir arada yaşadığını belirten Soylu, bu kardeşliği 40 yıldır bir terör örgütünün içinde yok etmeye çalışanların başarısız olduklarını kaydetti.

  "DÜNYA BİZE CEVAP VERSİN, SİVİLLERİ VURAN KİMMİŞ?"

  Bakan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

  "Birkaç gündür uluslararası kamuoyuna

 • Bakan Dönmez'in acı günü

  October 11, 2019

  Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in 66 yaşında vefat eden kayınbiraderi Hasan Öztürk, İstanbul'da toprağa verildi.

  Öztürk'ün naaşı,Ataşehir Libadiye Camisi'ndecuma namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

  Cenaze törenine,AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve diğer protokol üyeleri katıldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da

  October 11, 2019

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar Kısıklı'daki konutundan Karacaahmet Mezarlığı'na geldi.Burada annesi Tenzile ve babası Ahmet Erdoğan'ın mezarlarını ziyaret eden Erdoğan, dua okudu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını kılmak için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'ne geçti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da

  October 11, 2019 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anne ve babasının mezarlarını ziyaret etti.
 • Mevkidaşlarını bilgilendirdi

  October 11, 2019

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Barış Pınarı Harekâtı’nın başlamasıyla yoğun bir diplomasi trafiği yürütüyor. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu ile İngiliz mevkidaşı Dominic Raab, telefonda görüştü. Çavuşoğlu, daha önce Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile telefonda görüşerek, Türkiye’nin güney sınırındaki terör hedeflerine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’na ilişkin bilgilendirme yaptı. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Çavuşoğlu, mevkidaşlarıyla yaptığı telefon görüşmelerinde bölgedeki DAEŞ ve PKK/YPG varlığını sonlandırmak, tekrardan terör koridoru oluşturulmasını engellemek, bölgeye barışın getirilmesi, Suriyelilerin geri dönüşünün sağlanması ve güvenli bölgenin inşası için harekâtın

 • Milli Parklar’ın kapatılma tartışması

  October 11, 2019

  Komisyon AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel başkanlığında toplandı. Yel, kamuoyunda, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün lağvedileceğine ve daire başkanlığına dönüştürüleceğine yönelik bir söylentinin olduğunu belirterek, buna ilişkin bilgi almak istediklerini belirtti. Yel, komisyon olarak genel müdürlüğün çok önemli bir birim olduğunu ve bunun daire başkanlığına düşürülmesi değil, daha da güçlendirilmesi gerektiğini düşündüklerini ifade etti.

  Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez de, “Milli parklar, Türkiye kamuoyunda belki yeterince tanınmıyor, ama yaptığı görevler itibarıyla hakikaten Türkiye’nin geleceğine yönelik ciddi çalışmalar yapıyor” diye konuştu. Üzmez, biyolojik çeşitliliğin envanterini yaptıklarını, 74

 • CHP’den ‘tezkere’ açıklaması: Mehmetçik’i korumak için ‘evet’ dedik

  October 11, 2019

  Özkoç, CHP MYK toplantısının ardından Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin olarak düzenlediği basın toplantısında şunları kaydetti: “Biz, Suriye’nin meşru hükümeti kimse onunla görüşme yapılmasını, üstelik dolaylı yoldan değil bire bir görüşme yapılmasını talep ettik. Biz Ortadoğu’nun sorunlarının Ortadoğu devletleri tarafından çözülebileceğini ifade ettik. Ancak Cumhurbaşkanı bu önerilerimize kulaklarını tıkadı. Şimdi kendisinin, ‘fetih’ dediği bir harekâtı başlattıktan sonra genel başkanları aradı, birer ikişer dakikalık sadece ‘giriyoruz’ diye bilgi verdi. TBMM neden bu harekâtın bilgilendirmesinin dışında tutuldu. Erdoğan’ın asıl önde tuttuğu şey AKP’nin genel başkanlığı. Savaş ile ilgili bilgiyi AKP’li il başkanlarına veriyor. Ve konuşmasının sonunda, ‘Milli Savunma Bakanı da size bilgi verecek’

 • Kılıçdaroğlu’ndan iktidara iki çağrı: Trump’a yanıt verin Şam’la temas kurun

  October 11, 2019

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Barış Pınarı Harekâtı dolayısıyla partisinin Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) olağanüstü topladı. Harekâtla ilgili gelişmelerin ele alındığı toplantıda Kılıçdaroğlu’nun iktidara iki çağrıda bulunarak, “ABD Başkanı Donald Trump’ın onurumuzla oynayan açıklamalarına devlet yanıtı verilmeli. Türkiye, Şam yönetimi ile doğrudan temasa geçmeli” mesajını verdiği öğrenildi.

  CHP Genel Merkezi’nde bir saat 15 dakika süren toplantının ana gündemini Barış Pınarı Harekâtı’na yönelik gelişmeler oluşturdu. Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz harekâta yönelik uluslararası tepkilere ilişkin bilgi verdi.

  ‘Kabul edilemez’

  MYK’da harekât ile ilgili iki konu üzerine yoğunlaşıldığı bildirildi. Bunlardan birinin, “ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’yi hedef alan açıklamalarının” diğerinin ise, “Türkiye’nin, Şam yönetimi ile

 • ‘Siz çocuk ve kadın katilisiniz’

  October 11, 2019

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış Pınarı Harekâtı’na ilişkin, “Rabbimin bize fethi lütfedeceğine inanıyorum. İnşallah en kısa zamanda bu fetih müyesser olur, Suriye’ye refah, huzur gelir” dedi.

  Harekâta karşı çıkan ülkelere tepki gösteren Erdoğan, Avrupa Birliği’ne de “Ey AB, kendinize gelin. Bak gene söylüyorum. Bizim şu andaki operasyonumuzu bir işgal hareketi diye nitelendirmeye çalışırsanız işimiz kolay, kapıları açarız, 3.6 milyon mülteciyi sizlere göndeririz” diye seslendi.

  Erdoğan, dün AK Parti Genel Merkezi’nde 132. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

  KENDİ HALKINI KATLEDEN BİR İNSAN: Suriye topraklarındaki gerçek işgalcilere ses edemeyenlerin, Türkiye’ye karşı çıkması acziyet, teslimiyet hikâyesidir. 2011’den beri sorunun tüm kesimlerin haklarını

 • Altun'dan Netanyahu'ya çok sert tepki!

  October 11, 2019

  Altun, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na yönelik, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun iddialarına Twitter'dan cevap verdi.

  Fahrettin Altun mesajında, şu ifadeleri kullandı:

  "Yolsuzluk, dolandırıcılık ve emniyeti suistimal suçlarından dolayı hapishanedeki yıllarına bakan ve gözden düşmüş bir politikacının boş sözleri. Suriyeli Kürtler, Türkiye'deki sürgünde bulunan 300 bin kişiyle, Türkiye'nin koruması altındadır. Bölgedeki tüm teröristleri yok edeceğiz ve Suriyelilerin evlerine dönmelerine yardım edeceğiz."

  İŞGAL İDDİALARI

  İsrail Başbakanı Netanyahu, Twitter'dan paylaştığı mesajında, Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgelerini işgal ettiğini iddia etmişti.

  Netanyahu, Türkiye ve Türkiye'nin desteklediği örgütlerin, Kürtlere etnik temizlik yapacağına dair sözde uyarı da yapmıştı.

 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan ABD'li Senatör Graham'a tepki

  October 10, 2019

  Sözcü Kalın, Twitter hesabından yayımladığı mesajında, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nı hedef alan Senatör Graham'a cevap verdi.

  Kalın, mesajında Graham'a yönelik şu ifadeleri kullandı:

  "Kürtler bu bölgenin ayrılmaz parçasıdır, sizin mümessil vasıtanız değildir. Onlara karşı ilginiz, kendi emperyal ve yayılmacı ajandanızı yürütmek için. Siz PKK'nın dostusunuz, Kürtlerin değil. Gerçekten tutarlılığı olan hiç dostunuz var mı?"

  "ABD ve İsrail için bir kabus"

  Senatör Graham, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda Kürtlere etnik temizlik yapacağı" iddialarına ilişkin, "Suriye'nin kuzeydoğusunda ABD'nin en güvenilir müttefiklerinden biri Kürtlere Türkiye'nin saldırısı, ABD ve İsrail

 • Bakan Akar'dan yoğun diplomasi trafiği

  October 10, 2019

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransa Savunma Bakanı Florence Parly ile telefonda görüşerek, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin bilgi paylaşımında bulundu.

  Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Akar, Fransa Savunma Bakanı Parly ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

  Akar, görüşmede, Fırat'ın doğusunda yürütülen Barış Pınarı Harekatı'nın hedefinin DEAŞ, PKK/PYD-YPG başta olmak üzere teröristlerin varlığını sonlandırmak ve burada bir barış koridoru tesis ederek, Türkiye'deki Suriyelilerin kendi topraklarına, evlerine dönmelerini sağlamak olduğunu belirtti.

  Türkiye'nin terör örgütü DEAŞ'a karşı göğüs göğüse savaşan tek NATO ve koalisyon ülkesi olduğunu, 3 binden fazla DEAŞ'lı teröristi etkisiz hale getirdiğini anımsatan Akar, harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ile bunlara ait

 • Bakan Çavuşoğlu'ndan son dakika açıklaması: Trump, Türkiye'nin önemini...

  October 10, 2019

  Bakan Çavuşoğlu, CNN Türk canlı yayınında, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  Harekatın amacının terörle mücadele olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, hedeflerinin YPG/PKK teröristlerini Türkiye'nin güney sınırından temizlemek olduğunun altını çizdi.

  Çavuşoğlu, bölgedeki tutuklu DEAŞ'lıların durumuna ilişkin, "YPG'li teröristler, DEAŞ'lıları ellerinde silah olarak tutuyor. Bir terör örgütüyle mücadele ederken, başka bir terör örgütünü pazarlık konusu yapıp da bu harekatın meşruiyetini sulandırmaya kalkmasınlar. Bizim DEAŞ'a karşı da diğer terör örgütleriyle mücadelede de yaptıklarımız ortada." ifadelerini kullandı.

  ABD, Avrupa Birliği (AB) ve bazı Orta Doğu ülkelerinden gelen DEAŞ'ın tekrar dirileceği ve

 • Kılıçdaroğlu'ndan şehit vatandaşlar için taziye mesajı

  October 10, 2019

  Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Şanlıurfa ve Mardin'den maalesef acı haberler art arda geldi. Terör örgütü üyelerinin, sınır ötesinden yerleşim yerlerini hedef alarak gerçekleştirdiği saldırılar sonucu şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.

 • Çavuşoğlu: Türkiye sadece güvenli bölgede kalan DEAŞ'lılardan sorumlu

  October 10, 2019

  Bazı yabancı haber ajanslarının temsilcileriyle bir araya gelen Çavuşoğlu, Barış Pınarı Harekatı'nın amacının terör unsurlarını ortadan kaldırmak, sınırın Suriye tarafındaki terör tehdidini bertaraf etmek, güvenli bir bölge oluşturmak, bölgeye istikrar getirmek, yerlerinden edilen Suriyelilerin evlerine dönmesini sağlamak şeklinde sıraladı.

  Çavuşoğlu, güvenli bölge için "Derinlik 30 kilometre olacak. Bazı bölgelerde biraz daha fazla, bazı yerlerde biraz daha az olabilir." ifadelerini kullandı.

  Harekatla sivillerin değil, teröristlerin hedeflendiğini belirten Çavuşoğlu, "Bu harekat orantılı, ölçülü ve sınırlı olacak. Daha önce yaptığımız gibi siviller korunacak. Teröristlerin, sivilleri kalkan olarak kullanmayacağını ümit ediyorum." diye konuştu.

  DEAŞ'lıların bulunduğu kamplar ve hapishaneler

  Çavuşoğlu, DEAŞ'lıların tutulduğu kamplar ya da hapishanelerdekilerin durumlarının ne olacağı

 • Bakan Çavuşoğlu'nun diplomasi trafiği

  October 10, 2019

  Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Bakan Çavuşoğlu, Kanadalı mevkidaşı Freeland ve Rumen mevkidaşı Melescanu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

  Görüşmelerin içeriğine ilişkin bilgi paylaşılmadı.

 • Bakan Albayrak: Hesabını soracağız

  October 10, 2019

  Bakan Albayrak, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Terör örgütü PKK/PYD bir kez daha sivilleri, masum bebekleri hedef aldı. 9 aylık Muhammed bebek ve Şanlıurfa Vergi Dairesinde görevli mesai arkadaşımız Cihan Güneş şehit oldu. Mekanları cennet olsun. Dünya bu katillere göz yumsa da biz hesabını soracağız" ifadelerini kullandı.

 • Haberler: 'Olumlu bilgilerle süreç şekilleniyor'

  October 10, 2019

  Altun, televizyon ve gazetelerin genel yayın yönetmeleri ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi.

  İletişim Başkanı Altun, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, kritik süreçle ilgili televizyon ve gazetelerin genel yayın yönetmenlerini bilgilendirmek, fikir teatisi ve istişarede bulunmak üzere bir araya geldiklerini söyledi.

  Altun, sözlerine şöyle devam etti:

  "Sayın Cumhurbaşkanımız biraz önce süreçle alakalı efradını cami, ağyarını mani bir konuşma yaptı. Konuşma sadece Türkiye'de izlenmedi, bütün dünyada izlendi, bütün uluslararası haber ajansları konuşmayı canlı olarak sundular ve ciddi anlamda bir etki oluşturdu. Sayın Cumhurbaşkanımız çok

 • Eski başbakanlardan destek mesajı

  October 10, 2019

  Eski başbakanlar Binali Yıldırım, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz ve Yıldırım Akbulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak, Barış Pınarı Harekatı’nın başarıyla sonuçlanması temennisinde bulundu. Eski başbakanlar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Mehmetçiğin yanında olduklarını ifade ettiler.

Artist Name - Song Title

Arama sonuç vermedi!

DOWNLOAD STARTED!

%d blogcu bunu beğendi: